פלטבוש אבלה: איש החסד הנודע הר"ר שלמה (שלומי) גרוס התמוטט בפתאומיות במהלך שיחה עם חבר ונלב"ע בערב שבת • הותיר אחריו את רעייתו וחמשת ילדיו

טרגדיה בפלטבוש: הנגיד הרה"ח שלמה גרוס ז"ל התמוטט בערב שבת בפתאומיות לאחר שלקה בלבו, ונפטר.

שלומי, כך כינוהו מכריו, היה באמצע לשוחח עם אחד מחבריו במרכז פרוספרקט פארק בפלטבוש, שם הוא התמוטט תוך כדי שיחה.

מתנדבי ההצלה הגיעו במהירות למקום, החלו בפעולות החייאה ופינו אותו להמשך טיפול בבית החולים Methodist, שם נקבע מותו.

קרא עוד:

[postim]

הלוויתו תצא במוצאי שבת מבית המדרש "תפארת יעקב" בראשות הגאון רבי אברהם שארר שליט"א, שם קבע את מקום תפילתו, בסיום ההלוויה יובא ארונו לקבורה בישראל.

ר' שלמה ז"ל היה תורם סכומי עתק לצדקה, ותמך בהמון מוסדות תורה וחסד ברחבי הגלובוס כולו. מלבד זאת היה אדם טוב לב חביב אהוב בעיני כל חבריו ומכריו.

הנגיד ר' שלמה גרוס ז"ל היה תלמידו של הגאון רבי שמואל בירנבוים זצ"ל ראש ישיבת מיר בחו"ל, כמו כן התחבב והיה מקורב מאוד אצל הגאון רבי מיכל יהודה ליפקוביץ זצ"ל שהיה מקרבו ואהב אותו כבנו.

היה לו קשר עז עם יבדלחט"א הגרב"ד פוברסקי ראש ישיבת פוניבז'. לפני כחצי שנה יצא הגרב"ד פוברסקי למסע השתטחות על קברי הצדיקים בליטא – ווילנא, והנגיד ז"ל הצטרף אליו.

לפני כחודשיים הגיע המנוח ע"ה לישראל להשתתף בחתונת נכדתו. ולפני כחודש ימים הגיע שוב להשתתף בשמחת נישואי בת זקוניו של יבלחט"א כ"ק אדמו"ר מתולדות אהרן.

הותיר אחריו את רעייתו תבדל לחיים, וחמשה ילדים, שלשה מהם זכה להשיא בחיי חיותו והם מתגוררים בישראל. ושני ילדים רכים עוד טרם בר מצוה נותרו יתומים בביתו. השם ישמרנו.

ת.נ.צ.ב.ה.

כאן המקום להזכיר לטובה את מתנדבי 'חסד של אמת' שעם קביעת המוות, חשו במהירות לבית החולים להגן על כבודו של הנפטר הדגול ומטפלים בגופתו עד לרגעים אלה, בשעה 23:30 (שעון ניו יורק) יעלו את ארונו של המנוח על מטוס בדרכו האחרונה לישראל, הלוויתו תערך מחר(א) בשעות הערב בירושלים.

בתמונות: גדו"י בהם דבק כל חייו הגר"ש בירנבוים והגמ"י ליפקוביץ זצ"ל, ויבלחט"א הגרב"ד פוברסקי.

Capture20_13_55 Capture20_14_26 Capture20_15_35 הגרבד פוברסקי עם הנגיד שלמה גרוס (משמאל) הגרמי_ל עם הנגיד ר' שלמה גרוס

בתמונות לפניכם: אנשי 'חסד של אמת' שומרים ומגנים על גופת הנגיד ע"ה

Brooklyn-20120316-00432 Brooklyn-20120316-00437 Brooklyn-20120316-00438 ;;