חומרים מצרכים ל-24 עוגיות גדולות למדי 2 כוסות+כף גדושה קמח לבן 200 גרם חמאה, בטמפרטורת החדר (חשוב!) / מרגרינה לגרסה פרווה ½ כוס+כף גדושה סוכר לבן ½ כוס+כף גדושה סוכר חום כהה (עדיף לא דמררה) 300 גרם שוקולד צ'יפס 2 ביצים 1 חלבון ביצה (או 2 כפות חלב) 1 כפית שטוחה סודה לשתיה 1 כפית תמצית וניל ½ כפית מלח אופן ההכנה 1. מחממים תנור ל-180 מעלות ומכינים 2 תבניות גדולות עם נייר אפייה. 2. שמים את שני סוגי הסוכר והחמאה בקערה ובעזרת כף עץ מערבבים ביניהם היטב, עד שהסוכר נספג היטב בחמאה. 3. מחליפים למטרפה וממשיכים לערבב עד שמתקבלת תערובת תפוחה ומעט ואוורירית (אפשר לעשות את התהליך גם במערבל מצויד בוו גיטרה). 4. מערבבים פנימה את הביצים, אחת בכל פעם, עד שהן נטמעות בתערובת, ואז את חלבון הביצה או החלב, תמצית הוניל והמלח, עד שמתקבלת תערובת אחידה. 5. בקערה נפרדת מערבבים את הקמח עם הסודה לשתייה. מוסיפים את תערובת הקמח לתערובת הרטובה בהדרגה עד שמתקבל בצק רך. מוסיפים בעדינות שוקולד צ'יפס, חשוב לא לערבב יותר מדי. מכסים בניילון נצמד ומקררים שעה (אפשר גם לדלג ישר ליצירת העוגיות, פשוט יותר נוח לעבוד עם הבצק כשהוא קר). 6. לוקחים כף גדולה מהתערובת, מגלגלים אותה לכדור ומניחים בפינת התבנית (עדיף להיעזר בכף גלידה לביצוע המשימה). באותו אופן מניחים בכל תבנית 12 עוגיות עם מרווחים גדולים ביניהן. 7. אופים 15-20 דקות, עד שהעוגיות מקבלות צורה ומזהיבות. אחרי 7 דקות בערך מחליפים את סדר התבניות – מעבירים את התבנית העליונה למעלה ואת התחתונה למטה, ומסובבים כל תבנית 180 מעלות, כדי שכל העוגיות תאפינה בצורה אחידה. כשתוציאו את העוגיות מהתנור הן תהיינה רכות. חשוב לתת להן זמן להתקרר – אחרי 15 דקות בערך הן יהפכו לפריכות וטעימות. בהצלחה! המתכון מתפרסם באדיבות אתר 'קול כבודה'...

קול כבודה (1)_עמוד_2

חומרים

מצרכים ל-24 עוגיות גדולות למדי

2 כוסות+כף גדושה קמח לבן
200 גרם חמאה, בטמפרטורת החדר (חשוב!) / מרגרינה לגרסה פרווה
½ כוס+כף גדושה סוכר לבן
½ כוס+כף גדושה סוכר חום כהה (עדיף לא דמררה)
300 גרם שוקולד צ'יפס
2 ביצים
1 חלבון ביצה (או 2 כפות חלב)
1 כפית שטוחה סודה לשתיה
1 כפית תמצית וניל
½ כפית מלח

אופן ההכנה

1. מחממים תנור ל-180 מעלות ומכינים 2 תבניות גדולות עם נייר אפייה.

2. שמים את שני סוגי הסוכר והחמאה בקערה ובעזרת כף עץ מערבבים ביניהם היטב, עד שהסוכר נספג היטב בחמאה.

3. מחליפים למטרפה וממשיכים לערבב עד שמתקבלת תערובת תפוחה ומעט ואוורירית (אפשר לעשות את התהליך גם במערבל מצויד בוו גיטרה).

4. מערבבים פנימה את הביצים, אחת בכל פעם, עד שהן נטמעות בתערובת, ואז את חלבון הביצה או החלב, תמצית הוניל והמלח, עד שמתקבלת תערובת אחידה.

5. בקערה נפרדת מערבבים את הקמח עם הסודה לשתייה.
מוסיפים את תערובת הקמח לתערובת הרטובה בהדרגה עד שמתקבל בצק רך. מוסיפים בעדינות שוקולד צ'יפס, חשוב לא לערבב יותר מדי. מכסים בניילון נצמד ומקררים שעה (אפשר גם לדלג ישר ליצירת העוגיות, פשוט יותר נוח לעבוד עם הבצק כשהוא קר).

6. לוקחים כף גדולה מהתערובת, מגלגלים אותה לכדור ומניחים בפינת התבנית (עדיף להיעזר בכף גלידה לביצוע המשימה). באותו אופן מניחים בכל תבנית 12 עוגיות עם מרווחים גדולים ביניהן.

7. אופים 15-20 דקות, עד שהעוגיות מקבלות צורה ומזהיבות. אחרי 7 דקות בערך מחליפים את סדר התבניות – מעבירים את התבנית העליונה למעלה ואת התחתונה למטה, ומסובבים כל תבנית 180 מעלות, כדי שכל העוגיות תאפינה בצורה אחידה.

כשתוציאו את העוגיות מהתנור הן תהיינה רכות. חשוב לתת להן זמן להתקרר – אחרי 15 דקות בערך הן יהפכו לפריכות וטעימות.

בהצלחה!

המתכון מתפרסם באדיבות אתר 'קול כבודה'