בקול רעש תקשורתי גדול השיק אתמול שר האוצר את תוכנית ההטבות הכלכלית שלו, אך צריכים לזכור ולהזכיר לו: נבחרת בהבטחה שתביא לפתרון מצוקת הדיור. לא בשביל לחלק כסף קטן לאזרחים. בינתיים, נראה כי נכשלת ובגדול

שר האוצר משה כחלון, בניסיון להציג כותרת חיובית לאחר שהושפל על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפשרת הקמת תאגיד השידור הישראלי – כאן, השיק אתמול בקול רעש גדול את תכניתו הכלכלית בשם "נטו משפחה".

איני כלכלן, ואיני מתיימר להבין כמה כסף בדיוק תרוויח כל משפחה כתוצאה מתכנית ההטבות, אך מהמעט שקראתי בעיתונות הכלכלית, מתברר כי כמעט ולא שייך ליהנות מכלל מרכיבי התכנית. לדוגמה: המשתכר בסכום גבוה, אינו מקבל מענק עבודה, בעוד ההטבה של נקודות הזיכוי, אינן תקיפות למשתכרים מעט.

בסיכומו של תכנית, המקסימום שמשפחה אחת יכולה להרוויח כתוצאה מתכנית "נטו משפחה", מסתכמת בעשרות שקלים בודדים לחודש, אלא אם כן אתם שולחים את הילדים שלכם לצהרונים, ואז החיסכון מסתכם במעט יותר, תלוי באיזה עיר אתם מתגוררים.

אי אפשר לזלזל בהטבה, אך אין צורך להכביר בנתינת קרדיט לשר האוצר. במידה ושכחת, מר משה כחלון, הבטחות הבחירות שלך והסיבה שהצלחת להכניס עשרה חברים לכנסת, התמקדה בעיקר במצוקת ויוקר הדיור. לפני כניסתך לקואליציה, דרשת לקבל את כל הסמכויות הקשורות איכשהו לדיור. קיבלת.

ומה קרה?

בינתיים, המדדים מוכיחים כי נכשלת, ולשם כך החלטת לאסור פרסום מדדי מחירי הדירות, מלבד זה של הלמ"ס. במקביל, התחלת להתכחש ולטעון כי מעולם לא הבטחת להוריד את מחירי הדיור. נניח. אבל את מצוקת הדיור גם לא פתרת!

לברוח משם אל פתרונות פלא מהירים, בדמות חלוקת שקלים בודדים למשפחות ממעמד הביניים, אולי יתנו לך כמה כותרות חיוביות, וגם זה משהו חשוב. אבל ביום הבוחר, המבחן שלך לא יהיה סביב עמידתך האיתנה למען תאגיד השידור, ולא בשקלים הבודדים. המבחן שלך יהיה בסוגיית הדיור.