ראש הממשלה התייחס היום בפתח ישיבת סיעת הליכוד למתקפה הארטילרית של איראן נגד מעוזי דאע"ש בסוריה, והצהיר: "אנחנו עוקבים אחר הפעילות של איראן במרחב בסוריה, והניסיונות להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום בפתח ישיבת סיעת הליכוד לתקיפה האיראנית בסוריה והזהיר את משמרות המהפכה: "אל תאיימו על ישראל".

"אנחנו עוקבים אחר הפעילות של איראן במרחב. הפעילות הזאת כוללת גם ניסיונות שלהם להתבסס בסוריה וכמובן להעביר נשק מתקדם לחיזבאללה וגם פעולות אחרות. אנחנו עוקבים אחר המעשים שלהם ואנחנו עוקבים גם אחר המילים שלהם. יש לי מסר אחד לאיראן: אל תאיימו על ישראל", דברי רה"מ בענין.

בוידאו: תיעוד התקיפה בסוריה, אמש

כזכור, מוקדם יותר מסר מפקד חיל האוויר במשמרות המהפכה, אמיר עלי חאג'י זאדה, י המזל"טים שצילמו את הפגיעה שוגרו לאזור התקיפה מפרברי דמשק. לדבריו, מתקפת הטילים היא "מסר לאויבים שטהרן היא לא לונדון או פריז". הוא אף איים בתגובה קשה שבעתיים, אם דאעש יפעל שוב. לפי התקשורת האיראנית הטילים – מסוג זולפאקר – חצו את עיראק בדרך ליעדם. לפי חאג'י זאדה, "שיגור טילים למרחק של 600 עד 700 ק"מ ממערב איראן אל בניין קטן בסוריה מראה את היכולת של איראן, ואת היכולות המודיעיניות שלה".

יו"ר ועדת מדיניות החוץ והביטחון הלאומי בפרלמנט האיראני, עלאא' א-דין ברוג'רדי, אמר היום כי השיגור מעיד שאיראן נכנסה לשלב חדש במאבק בטרור. לדבריו, מדובר במסר לארצות הברית שהכוח הרקטי של איראן ימשיך להיות בעל יכולת, ללא קשר למה שתחליט ארצות הברית.

במשמרות המהפכה הזהירו כי ישובו לשגר טילים אם הג'יהאדיסטים יפגעו פעם נוספת בביטחון האיראני. הטלוויזיה הממלכתית באיראן ציטטה את גנרל רמזן שריף שאמר היום: "אם דאעש יבצע פעולה נוספת, יהיו בוודאות שיגורים נוספים, ובעוצמה רבה יותר". הוא כינה את המתקפה "מוצלחת", אך הבהיר כי הייתה "מוגבלת".

התקיפה בסוריה: איראן נקמה בדאעש, ושלחה מסר מרתיע לישראל

בהודעת משמרות המהפכה אתמול הוזכר האיום בנקמה על הפיגוע הכפול בטהרן, והוסיפו כי "למען מטרה זו ביצעו משמרות המהפכה לפני זמן מה תקיפות טילים על מרכזי פיקוד של טרוריסטים, אזורי כינוס, אתרים לוגיסטיים ומפעלים לייצור מכוניות ממולכדות באזור דיר א-זור, במזרח סוריה". המתקפה התרחשה שעות לאחר שהמנהיג הרוחני העליון של איראן, אייתוללה עלי חמינאי, הזהיר כי איראן "תסטור בפני אויביה" כהוקרה למשפחות הקורבנות, ובהם אלו שנהרגו בסוריה ובעיראק.

דאעש לקח אחריות על הפיגוע הכפול שאירע ב-7 ביוני – בבניין הפרלמנט בטהרן ובמתחם קבר חומייני. בפיגוע המשולב נרצחו 17 בני אדם ונפצעו 50 איש. השלטונות בטהרן מסרו כי מבצעי המתקפה הם אזרחים איראנים, בהם גם אישה. בסך הכול נעצרו מאז המתקפה כמה עשרות חשודים ושר המודיעין האיראני טען כי כוחות הביטחון חיסלו את מתכנן הפיגועים.