איש עסקים בכיר נעצר לפני ימים אחדים בנתב"ג, ונתן עדות במשטרה על חצי מיליון דולר שהעביר במהלך שנת 2013 מנציג המספנה הגרמנית מיקי גנור ליעד עלום בקפריסין. גורמים המעורבים בחקירה: "מדובר בהתפתחות משמעותית מאוד"

התפתחות חדשה בפרשת הצוללות: המשטרה גבתה במהלך הימים האחרונים עדות מאדם שהעביר כחצי מיליון שקלים מנציג המספנה הגרמנית, מיקי גנור, ליעד עלום בקפריסין – כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

האדם שממנו נגבתה העדות הוא איש עסקים, אשר נעצר בנמל התעופה בן גוריון כאשר נחת בישראל.

זוהי הפעם הראשונה שבה ישנה עדות על העברת כספים בפרשה, ועל כן ללא ספק מדובר בהתפתחות משמעותית.

מה שניתן לדעת על היעד שאליו הועבר הכסף הוא כי מדובר באדם שחשוד בפרשה ועדיין לא נחקר, כך לפי חשד המשטרה.

עם זאת לא ניתן עדיין לומר מיהו האיש, רק לציין כי בעבר פורסם ע"י העיתונאי רביב דרוקר כי בכירים במערכת הביטחון חשודים בעבירות טוהר מידות בפרשה הזו.

גורם אכיפה בכיר שמעורה בפרטי החקירה אומר הערב בעקבות הדברים, כי "חקירת העברת כספים החוצה וניסיון להלבין ולהסתיר אותם – היא התפתחות משמעותית ומעניינת בפרשה".

עו"ד חי הבר שמייצג את אחד הצדדים אמר בתגובה: "מרשי אינו חשוד בדבר ואינו קשור בפרשה".

כזכור פרשת הצוללות המכונה גם תיק 3000 החלה כאשר פורסם חשד להטיית מכרזים הקשורים לרכש הצוללות מסדרת דולפין AIP וספינות סער 6 מחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, קבלת שוחד וניגוד עניינים.

החשודים בפרשה הם עורך הדין דוד שמרון, ואיש העסקים מיקי גנור, ומפקד חיל הים לשעבר אלי "צ'ייני" מרום.

במסגרת החקירה מסרו שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, ומנכ"ל משרד הביטחון לשעבר, דן הראל, עדות במשטרה.

בשליחות נתניהו? "המשטרה החרימה גם קבצים שנכתבו על פרשת הצוללות"

ב-27 בפברואר 2017 הודיע פרקליט המדינה, שי ניצן, כי בהתייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה הוחלט לעבור מבדיקה לחקירה פלילית מלאה. שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ששמרון הוא עורך דינו ומקורבו, עלה בהקשר לפרשה, אך הפרקליט הודיע כי נתניהו אינו חשוד בה.

בעקבות החקירה נדחתה במספר חודשים חתימת מזכר ההבנות בין ישראל לגרמניה בנוגע לרכישת הצוללות, והוסכם שאם יתברר שבוצעו עבירות פליליות או מעשי שחיתות שנוגעים לרכש הצוללות העסקה תבוטל.