נחנך מחדש המקווה הוותיק והראשון שנבנה בראש העין את שיפוץ המקווה תרמו בני משפחת לודמיר צאצאי גאב"ד פרעשבורג פרויקט השיפוץ בוצע על ידי ארגון 'טהרת המשפחה'

אירוע מרגש ונדיר התרחש במהלך השבוע כאשר רחובות ראש העין התמלאו בהמון בני אדם שבאו לחגוג את חנוכת שיפוץ מקווה הטהרה המפורסם ברחוב הרש"ש בעיר. המקווה הוותיק, הראשון שנבנה בעיר ראש העין לפני למעלה מ – 40 שנה עמד לפני הריסה לאחר שהשנים הרבות עשו בו את שלהן, והוא יצא מכלל שימוש. תושבי העיר, חברי המועצה הדתית ובראשם ראש המועצה מר שמעון חזות לא הסכימו לוותר על המקווה המפורסם שהיה לסמל בעיר ובעקבות כך פנו למרכז הארצי לטהרת המשפחה בארץ ישראל בכדי שיקחו על עצמם את פרויקט שיפוץ המקווה הוותיק.

הנהלת המרכז החליטה להיכנס לעובי הקורה ולבצע את הפרויקט שכלל את חידוש המבנה החיצוני שנבנה מחדש, איטום הגג, חידוש מאגר מי הגשמים, פ בינוי פנימי וחלוקה מחדש, התקנת מערכות חימום חשמל ואינסטלציה, חיפויים, כלים סניטריים, חלונות ודלתות, תאורה ואביזרי מקווה על פי תכנון אדריכלי מתקדם ומודרני. תוך שימת לב מרובה להקפדה דקדקנית של פרטי ההלכה.

ביצוע עבודות השיפוץ עלו הון רב ואת עלויות השיפוץ לקחו על עצמם בני משפחת לודמיר הי"ו שהנציחה את המקווה לעילוי נשמת אבי המשפחה רבי אברהם בנימין לודמיר זלל"ה בן רבי זאב דוב זלל"ה חתנא דבי נשיאה מרן החשב סופר זיע"א גאב"ד פרעשבורג, שעסק רבות בבניין הטהרה. בעת הסרת הלוט בטקס חנוכת המקווה התגלה שמו של המקווה שיקרא מעתה "בניין אב" כראשי התיבות של אבי המשפחה שלמענו הונצח המקווה. הצדיק רבי אברהם בנימין זלל"ה שעסק כל חייו בקירוב עם ישראל לאביהם שבשמיים כמו כן היה הוא מתלמידי הגה"ק מטשעבין מנשיאי המרכז הארצי לטהרת המשפחה בא"י.

התרגשות רבה נרשמה במהלך האירוע שהתקיים לרגל יום היארצייט ב י"ז כסלו כאשר נשא דבריםיו"ר הארגון הרב חיים לוי ובדבריו ציין את ההשגחה הפרטית שראו במרכז הארצי בכל מהלך השיפוץ של המקווה. בסיום הטקס הודו הנוכחים לבני המשפחה על סיועם לסיום העבודות במקום ולהצטרפותם לתומכי הטהרה של המרכז הארצי בארץ ישראל"

באירוע נכחו התורמים החשובים, רעייתו הרבנית שרה מלכה לודמיר תליט"א ובנו הגאון רבי שמואל לודמיר שליט"א אב"ד פרעשבורג בלונדון, בני המשפחה המורחבת, רבני העיר, נציגי המועצה הדתית ותושבי העיר.