ר' שלום מרדכי רובשקין הופתע אמש (ראשון) כשלפתע ראה בבית הכלא את מרדכי בן דוד וחמישה נגנים | הללו באו לעודד את רוחו לרגל חתונתה של בתו שנערכה ביום חמישי האחרון | כשיצאו מבית הכלא סיפרו המבקרים: "באנו לחזק ויצאנו מחוזקים"

אמש (ראשון) הגיע מרדכי בן דוד יחד עם תזמורת 'שירה' לבית הכלא בו מרצה את עונשו האסיר היהודי ר' שלום מרדכי רובשקין, הללו הגיעו כדי לשמח אותו לרגל חתונת בתו.

קרא עוד:

[postim]

ביום חמישי האחרון נערכה חתונתה של מושקא רובשקין, בתו הרביעית של ר' שלום מרדכי שהתחתנה עם הבחור החשוב יהודה זלצמן מטורונטו. החתונה נערכה באולמי Razag Hall בקראון הייטס והייתה שמחה גדולה אך כמובן, חסרונו של אבי המשפחה הורגש כל העת והמשפחה הצטערה על כך שאביהם לא זוכה להשתתף בחתונת בתו.

אמש הגיעו לבית הכלא בו יושב ר' שלום מרדכי, הזמר מרדכי בן דוד יחד עם חברי תזמורת 'שירה', הללו הגיעו לעודד את רוחו ולשמחו גם בתוככי הכלא, שירגיש ולו במעט את השמחה לרגל חתונת הבת.

מנהל התזמורת 'שירה', ר' שרגא פייבל גולד ששוחח עם JDN סיפר, "הגענו לבית הכלא, מרדכי בן דוד יחד עם חמישה נגנים. ישבנו עם ר' שלום מרדכי במשך שעתיים וחצי. דיברנו ושרנו הרבה ואפילו רקדנו קצת". לדבריו, "ניתן לראות את האמונה והבטחון אצל ר' שלום, שזה פשוט לא להאמין".

ר' שלום מרדכי סיפר להם שכבר לפני מספר שבועות הוא דאג לסדר לעצמו את האפשרות להתקשר בשעת החופה לאחד מבניו כדי שיוכל לשמוע את החופה ע"י הטלפון וכן לברך את החתן והכלה. ואכן, ביום החופה הוא הלך לטלפון אך מההתרגשות הוא שכח את הקוד של הטלפון. וכידוע, בלי הקוד שניתן לכל אסיר אין אפשרות להוציא שום שיחה.

ר' שלום מרדכי סיפר כי באותם רגעים נגרם לו צער גדול מאוד, גם לא להיות בחופתה של הבת ואפילו לא לשמוע אותה דרך הטלפון….הוא חזר לחדר ועשר דקות לאחר מכן הוא נזכר לפתע מה הקוד של הטלפון ורץ במהירות להתקשר. ב"ה החופה התעכבה במעט והוא הספיק לשמוע אותה מתחילתה עד סופה וכן בירך את החתן והכלה.

ר' שלום מרדכי סיפר בהתרגשות שאירעה לו השגחה פרטית עצומה, כי עצם זה שהוא נזכר תוך דקות בקוד, גרם לכך שהוא הספיק להתקשר לפני שהחופה תתחיל, מה גם שהזמן שלו בטלפון מוקצב לפי דקות, והוא היה יכול לפספס את ההזדמנות.

המבקרים נפרדו מר' שלום מרדכי כשהם מספרים, "באנו לחזק ויצאנו מחוזקים".

הציבור מתבקש להמשיך ולהתפלל לשחרורו המהיר של ר' שלום מרדכי בן רבקה.