במהלך שיעורו השבועי הפנה מרן הרב עובדיה חיצים כלפי יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד ובמשל נפלא הבהיר את עמדותיו לגביו: "מנוול ששונא את הישיבות".

מנהיגה הרוחני של ש"ס, מרן הרב עובדיה יוסף, התבטא במילים חריפות כנגד יו"ר יש עתיד במהלך שיעורו השבועי כינה אותו "מנוול ששונא את הישיבות".

קרא עוד:

[postim]

הגר"ע יוסף שילב את דברי הביקורת החריפים במשל מתובל על לפיד בתוך סיפור אגדה על "מלך שיועצו הפוליטי הקרוב היה אוהב אותו מאוד, כל פעם בא אצל המלך, משוחחים ביניהם על הביטחון ועל הקואליציה ועל האופוזיציה".

וכאן הנמשל: "כולם משוחחים ביניהם, והוא נותן לו את העצות איך בדיוק יעשה: 'לא תלך עם לפיד. זה מנוול זה, שונא את הישיבות'. מייעץ אותו, נותן לו עצות. וכל פעם היה בא המלך, עושה לו כבוד גדול, מדבר איתו נותן לו את כל הסודות".

בימים האחרונים לפיד החל מתגמש בנושא המתווה שהציע ומוכן לקבל מתווה שידבר על מכסות גיוס, הגדלת מספר המתגייסים עם השנים ולא כפיה של גיוס כל תלמידי הישיבות באופן גורף כפי שהציע לפיד, ההצעה הזו לא פוסלים בליכוד על הסף וינסו להביא לחרדים.

במידה ולפיד יסכים להתגמש ולאמץ מתווה חדש , למפלגות החרדיות לא יהיה פשוט לקבל את הפשרות לאור דעתם הנחרצת של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א שלא להתפשר בנושא הגיוס.

כעת, לאחר דבריו החריפים של מרן נגד לפיד הולכים ופוחתים הסיכויים שסיעת ש"ס ישבו יחד איתו באכסניה אחת.