• prime-number980100gif
 • הגר”ע יוסף על לפיד: “מנוול ששונא את הישיבות”

  במהלך שיעורו השבועי הפנה מרן הרב עובדיה חיצים כלפי יו”ר מפלגת ‘יש עתיד’, יאיר לפיד ובמשל נפלא הבהיר את עמדותיו לגביו: “מנוול ששונא את הישיבות”.

  חנוך ישראלי | 1:40 | ל׳ בשבט תשע״ג

  הרב עובדיה יוסף באחד משיעורו, פלאש 90

  מנהיגה הרוחני של ש”ס, מרן הרב עובדיה יוסף, התבטא במילים חריפות כנגד יו”ר יש עתיד במהלך שיעורו השבועי כינה אותו “מנוול ששונא את הישיבות”.

  קרא עוד:

  הגר”ע יוסף שילב את דברי הביקורת החריפים במשל מתובל על לפיד בתוך סיפור אגדה על “מלך שיועצו הפוליטי הקרוב היה אוהב אותו מאוד, כל פעם בא אצל המלך, משוחחים ביניהם על הביטחון ועל הקואליציה ועל האופוזיציה”.

  וכאן הנמשל: “כולם משוחחים ביניהם, והוא נותן לו את העצות איך בדיוק יעשה: ‘לא תלך עם לפיד. זה מנוול זה, שונא את הישיבות’. מייעץ אותו, נותן לו עצות. וכל פעם היה בא המלך, עושה לו כבוד גדול, מדבר איתו נותן לו את כל הסודות”.

  בימים האחרונים לפיד החל מתגמש בנושא המתווה שהציע ומוכן לקבל מתווה שידבר על מכסות גיוס, הגדלת מספר המתגייסים עם השנים ולא כפיה של גיוס כל תלמידי הישיבות באופן גורף כפי שהציע לפיד, ההצעה הזו לא פוסלים בליכוד על הסף וינסו להביא לחרדים.

  במידה ולפיד יסכים להתגמש ולאמץ מתווה חדש , למפלגות החרדיות לא יהיה פשוט לקבל את הפשרות לאור דעתם הנחרצת של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א שלא להתפשר בנושא הגיוס.

  כעת, לאחר דבריו החריפים של מרן נגד לפיד הולכים ופוחתים הסיכויים שסיעת ש”ס ישבו יחד איתו באכסניה אחת.

  3 תגובות

  1. מאת איצ'ה מאיר‏:

   שימו לב:
   מתוך מתווה הגיוס של יאיר לפיד.
   32) היות ואין חופשות בצבא יותר משבתות וחגים על כן מהיום אין רשות לערוך חופשות בישיבות וכוללים רק בשבתות וחגים ולא ימי שישי [לאלו שגרים בתוך העיר של הישיבה והכולל], ולא חודשי ניסן תשרי ואב, וכמובן יהיה ביקורת מדוקדקת יותר “כמו ספירת החיילים בצבא” ויעמדו על כך בכל התוקף, זאת ועוד, לא יתקבלו דיחויים של ביקור רופא רק על ידי עדכון של יום לפני עם פרטי הרופא וזמן הביקור, וכן מי שחולה חייב להביא אישור רופא מוסמך על חופשת מחלה, ואחרי נישואין של אח/אחות גיס/ה או בן אח ואחות אפשר לחסור רק יום אחד, וכן אחרי נישואין בן המנהיג הרוחני של התלמיד (ובתנאי קודם, של עידכון בתחילת שנת הלימודים מי המנהיג הרוחני של התלמיד) ואפשר רק 2 מנהיגים רוחניים לכל תלמיד, וגם על ידי עדכון יום לפני יום הנישואין.
   33) זמני התחלת הלימודים הם כל יום בשעה 8:15. שעה ורבע מאוחר מצה”ל כדי תפילת שחרית, וזמני סיום הלימודים לא לפני שעה 6:00, והפסקת צהריים לשעה וחצי בדיוק.
   34|) אסור בתוקף להימצא ברחובות בשעות הנ”ל, לא בהפגנות ולא בעצרות, ללא אישור מיוחד, ועל לוויות נפטרים יהיה עידכון מיוחד.
   35) וכמובן על כל הנ”ל יהיה ביקורת מדוקדקת ובזה מותנה תקציבי המוסד ומתן הדיחוי לגיוס להתלמיד.
   36) חשוב להזכיר ולזכור לפעול רק במונח הזה שהישיבה והכולל היא תחליף לצבא ולא תחליף לבית הספר.
   37) על התלמידים בגילאי 18-21 חובה להתייצב אחד לכל 3 חודשים בלשכת הגיוס האזורי ואח”כ אחד לכל 6 חודשים ומגיל 26 אחד ל12 חודש.
   38) מתן דיחוי מותנה בחתימת התלמיד על תצהיר שבמידה וימצא על ידי המבקרים שלא עמד בדרישות אלו ישרת בצבא ההגנה לישראל ללא דיחויים והתעלמויות.
   39) במידה ולא יתייצב יחוייב (בנוסף לענישת כלא לפי החלטת בית המשפט) לשלם כל התקציבים שקיבל ממשרד החינוך מגיל 14 +ריבית והצמדה, וגם לשלם עלות חייל בצה”ל על כל ההוצאות למשך 3 שנים.

   לפי הנ”ל נראה שהוא אוהב את הישיבות יותר מהרב עובדיה

  2. מאת א קיצער‏:

   דורש 45 שעות שבועיות לימוד בדיוק כמו מתווה יעלון

  3. מאת צרות‏:

   לפיד מצרף את מופז למפלגתו ובכך תם עידן מפלגת קדימה ומנסה להקים ממשלה שמופז יהיה ראש הממשלה על ידי צירוף מפלגות התנועה של לבני והעבודה והבית היהודי ומר”ץ
   ומחתים אותם על עקרונות הממשלה שלא יתאפשר הכרת אי אימון מחברי הקואליציה בממשלה על כל דבר קטן וזה פשוט לא יתקבל [דהיינו הם חותמים מעכשיו שהקול שלהם בהעקרונות הממשלה היא ביד הראש ממשלה לבחור איך שהוא רוצה]

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

  תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>