• הרב דב ליאור: “אם יפגעו בעולם התורה, נורה לבנט לפרוש”

  חשיפה: במידה ויש עתיד יפגעו בעולם התורה יורו רבני תקומה לחברי הבית היהודי לפרוש מהממשלה, מה שיוביל לפילוג בקרב המפלגה | מקורב לרב דב ליאור חושף כי מכתבם של רבני תקומה גרם לנתניהו להזדרז ולסגור קצוות עם ‘הבית היהודי’.

  דוד בירנבוים | 16:53 | כ״ב באדר תשע״ג

  הרב דב ליאור (פלאש 90)

  מסתבר, מה שהוביל את נתניהו לסגור קצוות עם מפלגת ‘הבית היהודי’ היה מכתב התמיכה שקיבל בנט מרבני תקומה.

  קרא עוד:

  במכתב התמיכה על התנהלות המו”מ הקואליציוני כתבו וחתמו הרבנים: דב ליאור, חיים שטיינר, איסר קלונסקי ודוד חי הכהן: “בעקבות העדכונים שקיבלנו ועל אף ההיסטריה התקשורתית, אנו מחזקים את ידיכם בדרך אשר אתם הולכים למען שמירת עולם התורה וההתיישבות בארץ ישראל, בשיתוף הפעולה עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד”.

  כיצד באמת נתנו רבני תקומה (שנחשבים לרבנים יראי שמיים) גושפנקא לברית בין בנט לפיד? לשאלה הזאת אין פתרון, אולם גורם חרדי המקורב לרב דב ליאור סיפר לנו על השתלשלות האירועים מאחורי הקלעים בחצרות הרבנים הדתיים לאומים.

  את הרב ליאור הוא מכנה ‘המרא דאתרא’ של ההתיישבות ביהודה ושומרון, בקי במכמני התורה וההלכה.

  וכך הוא מספר לנו , “אתם שואלים כיצד הרב ליאור סומך על בנט?” שאלתי אותו (את הרב ליאור) והוא אמר לי שעל בנט הוא באמת לא סומך”.

  רבני תקומה הסתמכו על מישהו שכל גדולי הדור סומכים עליו, שמו נתן נתזון הידוע בכינוי ‘נוס’. “כל גדולי הדור סומכים עליו ולכן הוא כל כך בטוח שהכל יהיה בסדר. עולם התורה לא יפגע, החרדים לא יפגעו והתקציבים לישיבות לא יפגעו”. מבהיר.

  לשאלתנו כיצד התייחס הרב ליאור לברית עם לפיד? “צריך היה לזרוק כמה עצמות יבשות לכלבים הרשעים הרעבים כדי שיפסיקו לנבוח” ציטט המקורב את הרב.

  ומה יקרה כשבנט ולפיד אכן יפגעו בעולם התורה? “לא יהיה כדבר הזה, אם עולם התורה יפגע חברי הכנסת של תקומה יפרשו מהממשלה” כך אמר הרב.

  חברי הכנסת שכפופים לדעתם של רבני תקומה הינם: אורית סטרוק, אורי אריאל, והלל הורביץ שממוקם במקום ה13.

  לדברי המקורב, בנט לא יקצין את עמדותיו. הוא לא ירצה לפלג את הבית היהודי, ולכן גם נתניהו הבין את משמעות המכתב של רבני תקומה.

  במקביל נודע כי רבני תקומה נמצאים ‘עדיין’ בקשר הדוק ושוטף עם גדולי ישראל, וכי הם מאמינים שבסופו של דבר החרדים יחברו לקואליציה.

  10 תגובות

  1. מאת יהודי כואב‏:

   מה לעשות שאנחנו באמת לא סומכים על אותם רבני “המזרחי”.

  2. מאת שלמה‏:

   אחרי שהוא חתם על מכתב כזה גם אם ההסבר שלו נכון אי אפשר לסמוך עליו….

  3. מאת אריק‏:

   יהיה מאוחר מדיי

  4. מאת רון‏:

   יש להפסיק את הקומבינות,לציור בלוק , עם מנימום של הסכמה ,וזאת יעשו גדולי הרבנים בלבד . ומה נעשה שיש דתיים-לייט, שאין להם רבנים

   תקומה בסה”כ 2 וחצי מנדטים .חבל שלחזרקו את בן ארי וקצל’ה הצדיק .

  5. מאת רון‏:

   יש להפסיק את הקומבינות,לציור בלוק , עם מנימום של הסכמה ,וזאת יעשו גדולי הרבנים בלבד . ומה נעשה שיש דתיים-לייט, שאין להם רבנים

   תקומה בסה”כ 2 וחצי מנדטים .חבל שלחזרקו את בן ארי וקצל’ה הצדיק .

  6. מאת חרדי‏:

   ליאור סומך על גדולי דור עלומים, אותם גדולי דור סומכים על איזה נתן אחד, אותו נתן סומך על בנט, בנט סומך על לפיד. על מי בדיוק הם מנסים לעבוד, הדלי”ם?

  7. מאת מוטי‏:

   “נורה לבנט לפרוש”…
   חחח
   עוד לא למדתם שהוא מצפצף עליכם?

  8. מאת סיימון דייויס‏:

   וכי מה אתם מתרצים על החילול השם הנורא ועל כבוד התורה – אבל אם העיקר הוא כבוד וכסף ונקמה וחשבונות אשיים הכל מתורץ .
   אין לאף יהודי \בעולם שיש לו טעם בתורה והולךבדרך התורה להיות מודאג התורה שעליו העולם עומד כבר יתבע עלבונה.

  9. מאת איכפת לי‏:

   אינני מבין כלל, קשר רשעים יש כאן, איך מותר כלל לתת יד כאשר ראש המפלגה מדבר על “ברית” בינו לבין לפיד הרשע, מילא אם היה אומר שאין ברירה ומוכרח הוא לכך, גם כן לא נכון, אבל לדבר על “ברית” עם רשעים,
   כיום רואים במוחש מה שהם אמרו לפני שנים “הרבנים לא יקבעו לנו מה לעשות” ולמה ישמעו בבוא העת לצאת מהקואלציה.
   בפרט אם זה אחד המטרות שלו בישיבה בממשלה לגרום לגיוס החרדים, וכי משום שהרבנים יאמרו לו לצאת לא יגמור את מה שהוא קבע
   נ”ב (נ’פתלי ב’נט) עיין נא תהילים קאפיטל נ”ב תואם מאד למצב שלך, קרא אותו מההתחלה עד הסוף ותיווכח.

  10. מאת יהודי מפעם‏:

   לכל מי שרוצה לדעת את האמת בלי להתבלבל מהאוירה הציבורית והרוח הנושבת, ולהיזכר בדעתם של גדולי ישראל זצ”ל ושליט”א על ה’מזרחי’ אצטט מה ששמעתי בדרשה שהשמיע אחד המגידים שליט”א סיפור מהמגיד הירושלמי המפורסם פיהם רבי שלום מרדכי שבדרון זצוק”ל, שמספר מעדות מאדם שנכח בדרשה וכך דבריו. (ניתן להאזין לדרשה ב’קול הלשון’)
   הקהל היה מגוון כולם באו לחויה של ‘דרשה של ר’ שלום’ הרי הוא היה ידוע כמעביר את דעותיהם של גדולי ישראל כמו הבריסקערב, הרב מטשיבין, וכו’, והנה גם כמה מזרחניקים נדחקו קדימה. (היה פרשיות בראשית): ר’ שלום פתח את דרשתו בציטטה הידועה מחז”ל: נמרוד, יודע ריבונו ומתכוון למרוד בו. שוב פעם: נמרוד… יודע ריבונו ומתכוון למרוד בו… ושוב חזר ר’ שלום על כל מילה בהטעמה על כל מילה, נמרוד, כן, יודע ריבונו, ומתכוון למרוד בו… ואז הרים את היד הצביע לכיוון אחד המזרחיניק’ים שהיה מולו ואמר בקול רם ובניגון:
   ו-ז-ה-ו מ-ז-ר-ח-נ-י-ק…….!!!!!!
   כל מילה מיותרת.
   (אז רבים התפלאו על הקיצוניות הרי יש להם כיפה וציצית, היום כולם מבינים – המזרחי – מפד”ל – ודומיו – לא כורתים בריתות, לא רוצים קואליציה, גם לא שונאים חרדים, רק דבר אחד: יודעים ריבונם ומתכוונים למרוד בו ה”י)

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

  תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>