חשיפה: במידה ויש עתיד יפגעו בעולם התורה יורו רבני תקומה לחברי הבית היהודי לפרוש מהממשלה, מה שיוביל לפילוג בקרב המפלגה | מקורב לרב דב ליאור חושף כי מכתבם של רבני תקומה גרם לנתניהו להזדרז ולסגור קצוות עם 'הבית היהודי'.

מסתבר, מה שהוביל את נתניהו לסגור קצוות עם מפלגת 'הבית היהודי' היה מכתב התמיכה שקיבל בנט מרבני תקומה.

קרא עוד:

[postim]

במכתב התמיכה על התנהלות המו"מ הקואליציוני כתבו וחתמו הרבנים: דב ליאור, חיים שטיינר, איסר קלונסקי ודוד חי הכהן: "בעקבות העדכונים שקיבלנו ועל אף ההיסטריה התקשורתית, אנו מחזקים את ידיכם בדרך אשר אתם הולכים למען שמירת עולם התורה וההתיישבות בארץ ישראל, בשיתוף הפעולה עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד".

כיצד באמת נתנו רבני תקומה (שנחשבים לרבנים יראי שמיים) גושפנקא לברית בין בנט לפיד? לשאלה הזאת אין פתרון, אולם גורם חרדי המקורב לרב דב ליאור סיפר לנו על השתלשלות האירועים מאחורי הקלעים בחצרות הרבנים הדתיים לאומים.

את הרב ליאור הוא מכנה 'המרא דאתרא' של ההתיישבות ביהודה ושומרון, בקי במכמני התורה וההלכה.

וכך הוא מספר לנו , "אתם שואלים כיצד הרב ליאור סומך על בנט?" שאלתי אותו (את הרב ליאור) והוא אמר לי שעל בנט הוא באמת לא סומך".

רבני תקומה הסתמכו על מישהו שכל גדולי הדור סומכים עליו, שמו נתן נתזון הידוע בכינוי 'נוס'. "כל גדולי הדור סומכים עליו ולכן הוא כל כך בטוח שהכל יהיה בסדר. עולם התורה לא יפגע, החרדים לא יפגעו והתקציבים לישיבות לא יפגעו". מבהיר.

לשאלתנו כיצד התייחס הרב ליאור לברית עם לפיד? "צריך היה לזרוק כמה עצמות יבשות לכלבים הרשעים הרעבים כדי שיפסיקו לנבוח" ציטט המקורב את הרב.

ומה יקרה כשבנט ולפיד אכן יפגעו בעולם התורה? "לא יהיה כדבר הזה, אם עולם התורה יפגע חברי הכנסת של תקומה יפרשו מהממשלה" כך אמר הרב.

חברי הכנסת שכפופים לדעתם של רבני תקומה הינם: אורית סטרוק, אורי אריאל, והלל הורביץ שממוקם במקום ה13.

לדברי המקורב, בנט לא יקצין את עמדותיו. הוא לא ירצה לפלג את הבית היהודי, ולכן גם נתניהו הבין את משמעות המכתב של רבני תקומה.

במקביל נודע כי רבני תקומה נמצאים 'עדיין' בקשר הדוק ושוטף עם גדולי ישראל, וכי הם מאמינים שבסופו של דבר החרדים יחברו לקואליציה.