נתניהו למוזס: "אם תכתוש אותי במערכת הבחירות - אטפל בך", נתניהו הקפיד להוסיף, שאת כל פעולות התגמול הוא יארגן אך ורק "במסגרת החוק" • רה"מ: "חששתי למסור את הקלטות מפגישת מוזס למשטרה, בגלל שקצינים ועיתונאים פעלו נגדי"

פרטים נוספים על פרשת נתניהו-מוזס נחשפים הערב בכלי התקשורת.

ערוץ 10 מדווח הערב על תמימות דעים בפרקליטות להצעה לשוחד ע"י מו"ל 'ידיעות' נוני מוזס, ועל התלבטות האם לייחס לנתניהו בשל הנאמר בהקלטות, עבירת שוחד או שמא ניתן להסתפק בהפרת אמונים בלבד.

עוד נמסר, כי ארנון מוזס צפוי להיחקר שוב בימים הקרובים כאשר חוקרי המשטרה יבקשו לעמת אותו מול גרסת רה"מ. ההערכה היא בהמשך יבקשו חוקרי המשטרה לעמת את נתניהו מול מוזס.

מחר צפויה אשת ראש הממשלה למסור עדות במשטרה במסגרת מה שמכונה 'פרשת המתנות'.

הערב נחשף עוד, כי בהקלטות המצויות בידי המשטרה, נשמעים נתניהו ומוזס דנים על מחירי המודעות ב'ישראל היום'.

במקביל נחשפים הערב תמלולים חדשים מתוך הקלטות שבידי המשטרה:

במהלך השיחה בין השניים 'הסביר' מוזס לנתניהו את שורש האיבה ארוכת השנים כלפיו הבאות לידי ביטוי בהתקפות החוזרות ונשנות נגד רה"מ ומשפחתו בעיתון.

בהקלטות נשמע מוזס כשהוא מסביר לנתניהו מדוע אינו יכול 'לשבת בשקט' ולהתבונן בשגשוגה של 'ישראל היום' בו בזמן שרה"מ מבקש להשמיד מפעל חיים משפחתי, ה"ה 'העיתון של המדינה'.

יצויין, כי ארנון נוני מוזס הינו הדור שלישי בקרב משפ' מוזס המחזיקים בידיהם את הבעלות על העיתון.

'ידיעות'נרכש על ידי הסב יהודה מוזס זמן קצר לאחר הקמתו, ב-1939. האב נח ירש את מקומו, ועם מותו השתלט על העסק המשפחתי הבן נוני. עד להופעת 'ישראל היום',היה 'ידיעות' העיתון החזק במדינה.

נתניהו מצדו הבהיר למוזס, כי אם ידיעות אחרונות יכתוש אותו במערכת הבחירות, הרי שהוא יטפל בו. כאשר נתניהו מקפיד להוסיף שאת כל פעולות התגמול הוא יארגן במסגרת החוק.

לפי הדיווח של גידי וייס ב'הארץ', החלקים המשמעותיים בשיחה הזו הם אלה שעסקו בשוחד: עיתון תמורת שלטון. מוזס ביקש מנתניהו להסתכל לו בעיניים והבטיח שיעשה הכל כדי שהאיש היושב מולו יישאר בלשכת ראש הממשלה כמה שרק ירצה. נתניהו הסכים לקדם חקיקה שתחליש את כוחו של המתחרה ישראל היום, ותחזיר את ידיעות אחרונות למעמד הבכורה שלו. מוזס הציע כמחווה של רצון טוב לקלוט באופן מיידי כמה עיתונאים שנתניהו חפץ ביקרם. במהלך השיחה אף נזרקו לאוויר שמות פוטנציאליים. בהזדמנות אחרת הזכיר מוזס פרסום שלילי על מתחרה פוליטי של ראש הממשלה, כנראה כעדות לשירותים שהוא יוכל להעניק לו עם כריתת ההסכם ביניהם.

מוזס הוסיף ואמר שהיה שמח להיפטר מהעיתונאי הוותיק שלו יגאל סרנה, אחד משנואי נפשה של משפחת נתניהו, אך הבהיר שמדובר בעניין מורכב.

להלן גירסת ראש הממשלה להקלטות כפי שנמסרה לחוקרי המשטרה, ומביא הערב יואב יצחק מ'ניוז1'.

"פחדתי למסור את הקלטות מפגישת מוזס למשטרה, בגלל שקצינים ועיתונאים פעלו נגדי. החלטתי להקליט את הפגישה כדי לתעד את ניסיונו של מוזס לסחוט ראש ממשלה מכהן".

מוקדם יותר הערב אמר רה"מ כי הוא מנוע מלהתייחס בהרחבה לחקירותיו, אך כעת כשהוא כבר מכיר את הפרשה הרי שהוא יכול לומר בבטחה, "לא יהיה כלום כי לא היה כלום". את הדברים אמר נתניהו בכינוס מזכירות הליכוד.