רוכב אופניים חשמליים ברמת גן סיכן עצמו בטיפשות וכמעט נדרס. צפו בתיעוד המחריד • מעניין אם הוא אפילו יודע כמה קרוב הוא היה לתאונה, אבל זה לא מצחיק: בשנה האחרונה נהרגו שלושה ילדים שרכבו על אופניים חשמליים. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם

רוכב אופניים חשמליים ניצל בנס ברמת גן, כאשר בחר לחצות צומת באופן מסוכן סנטימטרים ספורים מרכב הנוסע. הוא אומנם ניצל ברגע האחרון, אך יש כאלה שלא ניצלו. חייבים לשמור על כללי הבטיחות בזמן הנסיעה. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי בשמונה השנים האחרונות נהרגו בישראל 30 ילדים בזמן שרכבו על אופניים. בשנת 2016 לבדה נהרגו שלושה ילדים בתאונות אופניים חשמליים. "בשנים האחרונות חלה עלייה מדאיגה במספר הילדים הנהרגים כרוכבי אופניים", אומרת אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם", ומוסיפה כי "אנו רואים ילדים ובני נוער הרוכבים בצורה פרועה באופניים חשמליים ובמהירויות גבוהות, ללא קסדות ובניגוד לחוקי התנועה, גם בכבישים וגם על המדרכות, ומסכנים את עצמם ואת שאר משתמשי הדרך".

ארגון "בטרם" הוסיף כי יש להישמע לכללי הבטיחות וחוקי התנועה:
ילד מתחת לגיל 16 לא רוכב על כלי ממונע.
יש להעדיף רכיבה בשבילי אופניים ולא בכביש (לא רוכבים על המדרכה!).
לא מבצעים שינויים המאפשרים נסיעה העולה על 25 קמ"ש באופניים ובקורקינטים חשמליים.
חובשים קסדה בכל רכיבה.
לפני הרכישה מלמדים את הילדים את חוקי התנועה והתמרורים ומתרגלים איתם.
נשמעים לחוקי התנועה ומתחשבים בהולכי רגל.
הרכבת ילדים על אופניים חשמליים אפשרית רק בשימוש במתקן מתאים וקסדה ולילדים מעל גיל שנה לפחות. הרכבת ילדים על קורקינטים אסורה.
ברכיבה בשעות החשכה מדליקים פנס ולובשים אפוד זוהר.
קונים אופניים וקורקינטים העומדים בדרישות התקן.