הצדדים הסכימו למתווה שהציג בית הדין האזורי לעבודה, ולפיו ההסתדרות, העובדים ונציגי המדינה יתכנסו למשא ומתן כדי להגיע להסכם. ההסכם יכלול את הסוגיות שבמחלוקת, העלאת שכר, שכר עידוד, כימות שעות לילה ופרישת עובדים

בדיון לבקשת צו מניעה שנערך היום בבית הדין האזורי בתל אביב קבעה השופטת כי הצדדים ייפגשו היום כדי להגיע לטיוטת הסכם עקרונות.

"הצדדים יעבירו טיוטת הסכם זה בצירוף העלויות המשוערות לא יאוחר ממחר בשעה 19:00. המדינה תיתן את עמדתה לטיוטה תוך התייחסות לכל רכיב ורכיב לא יאוחר מ-28 למרץ בשעה 13:00. עד לדיון ב-29 למרץ, בכפוף להסכמות, אגד לא תשבות ולא תשבש את פעילותה עד למועד זה". ההסכם יכלול את ארבעת נושאים: העלאת שכר, שכר עידוד, כימות שעות לילה ופרישת עובדים.

כזכור לפי הודעה שמסר הבוקר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הרקע להחלטה על שביתה גורפת של הקווים נעוץ בסחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במשא ומתן מול הנהלת החברה על חתימת הסכם קיבוצי בחברה.

"אלפי נהגים שסובלים מפגיעה חמורה בתנאי שכרם, נושאים במחיר המחדל וממחר פקידי המדינה לוקחים כבני ערובה גם מיליון וחצי נוסעים. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים", אמר ניסנקורן, והוסיף כי "לכולם ברור מה מונח על כף המאזניים. אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים".

שר התחבורה ישראל כץ הורה הבוקר להנהלת אגד לקיים משא ומתן מזורז עם העובדים על תנאי עבודתם, במסגרת המשא ומתן אותו הם מנהלים מול הממשלה על המשך הרפורמה בתחבורה הציבורית. מנגד אמר כץ לעובדים: "אתם כמו דינוזאור שמסרב להתאים את עצמו למציאות המשתנה. אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את החלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו. למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".

כץ הדגיש כי חברת אגד חייבת להשתנות משמעותית והדבר כולל בין השאר הוצאת קווים לתחרות והכנסת משקיע אסטרטגי להרחבת תחומי פעילות. כמו כן, לדבריו יש להטמיע תרבות נהיגה ועבודה, ועמידה במדדי שירות מחייבים. "הבטחתי לפעול במקביל לשיפור נוסף במעמד הנהג, מעבר להעלאת השכר שיזמתי, הסדרת תנאים סביבתיים לנהגים, מקצוע מועדף, ותק וזכויות במעבר מחברה לחברה אחרי מכרז", הוסיף.

דובר ההסתדרות מסר בתגובה : ההסתדרות מכבדת את הצעת בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, ותשהה את השביתה המתוכננת באגד לטובת מיצוי המו"מ. בתיווכה של השופטת אסנת רובוביץ', ובהסכמת הצדדים, הלילה יחל מו"מ אינטנסיבי בלוח זמנים מוגדר על ידי בית הדין, על מנת לגבש הסכם עקרונות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת, ביניהן: שכר העידוד של הנהגים ונושאים נוספים.