אסירי הפת"ח שברו את השביתה אתמול בלילה, לאחר ארבעה ימים שבהם לא אכלו. אגף המודיעין של שירות בתי הסוהר העריך כי מדובר בחילוקי דעות פנימיים עם הנהגת התנועה, ועם המניעים של ברגותי בנוגע אליה

שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים: כמאה מאסירי פת"ח הפסיקו אתמול בלילה (רביעי) את שביתת הרעב וביקשו לקבל את ארוחותיהם. על פי הערכות של אגף המודיעין בשירות בתי הסוהר, הסיבה לשבירת השביתה היא חילוקי דעות עם הנהגת התנועה בכלל ועם מנהיג השביתה, מרואן ברגותי, בפרט. ככל הנראה המחלוקת נוגעת למניעיו של ברגותי לגבי השביתה.

כחלק ממדיניות הלחץ של השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, בשיתוף סוהרי שב"ס, התבצעו חיפושים בתאי האסירים. בתוך כך נתפסו ונלקחו עשרות שקיות מלח, ששימשו את שובתי הרעב על מנת להקל על הקושי שבמחסור במזון. ייתכן שהחרמת המלח תרמה להחלטתם של מפירי השביתה.

היום בצהריים חברי מפלגת הימין, "צעירי האיחוד הלאומי", הכינו ארוחה "על האש" מול כלא עופר שבו שובתים רעב האסירים הביטחוניים מתנועת פת"ח. בכדי להגביר את הלחץ על האסירים שלא אכלו כבר חמישה ימים.

"אני מבקש לחזק את ברגותי, שימשיך לשבות רעב עד צאת נשמתו ביחד עם חבריו", אמר חבר הכנסת אורי אריאל (הבית היהודי) בראיון לתחנת הרדיו "רדיוס 100FM". "אני חושב שזה פתרון ראוי וטוב לכולם", הוסיף אריאל לגביי ברגותי, מנהיג שביתת הרעב שעורר סערה כשטור פרי עטו התפרסם בעיתון האמריקני "הניו-יורק טיימס".

צפו: צעירי הימין במנגל מול המחבלים השובתים