לאחר ארבע שנות מאבק והפגנות תושבים, יופעל חדר המיון הקדמי בקריית שמונה. המרכז יכלול בדיקות דם, רנטגן וטיפול בשברים. ח"כ שאשא ממובלי המהלך: "תושבי קרית שמונה והגליל זכאים לקבל שירותי רפואה דחופה איכותיים לא רק בעתות מלחמה"

לאחר דיונים ולחץ של תושבי הצפון: ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הבריאות יעקב ליצמן, הודיעו הערב (ב') כי הוחלט להקים חדר מיון קדמי בקרית שמונה לטובת תושבי הצפון.

המהלך שיעלה כ-3.5 מיליון שקלים קודם על ידי ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), תושבת הצפון שאמרה: "תושבי קריית שמונה והגליל זכאים לקבל שירותי רפואה דחופה איכותיים לא רק בעתות מלחמה"

בקריית שמונה ברכו על הבשורה שיצאה מלשכת ראש הממשלה. לאחר ארבע שנות מאבק והפגנות התושבים.

"שבוע ימים מאז פגשנו את ראש הממשלה וראש העיר אנו מחכים לבשורה, זאת לאחר שנתניהו התחייב על פתרון. בלילה נסגרו הקצוות והבוקר התבשרנו על השלמת המאבק שלנו", עדכן המשנה לראש עיריית קריית שמונה אלי זפרני.

לדברי זפרני המרכז יכלול בדיקות דם, רנטגן, טיפול בשברים ועוד.

עם זאת, בעיר מביעים דאגה מכך שלא ברור מה היקף הפעילות של חדר המיון שעליו סוכם בממשלה, מתי יחל לפעול ועוד נושאים עקרוניים שלא הוסברו בהודעת לשכת ראש הממשלה. "אנחנו רוצים להבין מה הוחלט. אנחנו שבעי החלטות והצהרות ועד שלא נבין מהו הפתרון הכולל לא נוכל לברך", ציין מישל בן שימול, פעיל חברתי בעיר.

גבי חסין, תושב העיר וממובילי המחאה הציבורית, ערך במשך חודשים הפגנת יחיד, במהלכה הדליק נרות נשמה מול חדר המיון הסגור בתפילה לנס שישיב את הפעלתו: "ראינו הודעות כאלו כמה פעמים אבל עד שלא יהיה מרכז 24/7 עם כל הצרכים – לא נוכל לרקוד ולשמוח".

למרות שזאת בשורה טובה, הם לא עושים טובה לאף אחד, אנחנו מדברים פה על צרכים רפואיים לחיי התושבים ולא על הצהרות פוליטיות. חדר מיון זה צורך בסיסי וקיומי של העיר הזאת שסבלה ונפגעה כל כך מאז שהשירות הזה נסגר ואנשים שילמו על כך בחייהם".