סערה: פרופסור עמירם גולדבלום, חוקר באוניברסיטה העברית, ניצל את החקירה נגד מנכ"ל משרד התקשורת לצוך השתלחות והסתה חסרת תקדים: " כל מתנחל הוא טרוריסט בהגדרה, על אחת כמה וכמה אם הוא מראשי הטרור המתנחלי"

"שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת שנחקר עתה בפרשת בזק וקשרי הון שלטון, הוא טרוריסט, שקרן, ונבל – משחר נעוריו הפוליטיים": כך כותב היום עמירם גולדבלום, חוקר באוניברסיטה העברית בירושלים.

גולדבלום, איש שמאל קיצוני בדעותיו, מפרט את "פשעיו" של פילבר ועל הדרך משמיץ גם את כל ציבור המתיישבים. "טרוריסט: כמי שהיה מתנחל ומנכ"ל מועצת יש"ע הוא אחראי לפשעים נגד האנושות, באופן ישיר לפשעים נגד העם הפלסטיני ועל כך עליו לעמוד לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג. כל מתנחל הוא טרוריסט בהגדרה, על אחת כמה וכמה אם הוא מראשי הטרור המתנחלי.

שקרן: מבקר המדינה, שבוי של משפחת נתניהו-שימרון, לא דרש לחקור את פילבר באזהרה על התצהיר הכוזב לועדת הבחירות בהיותו ראש מטה הבחירות של הליכוד בבחירות לכנסת ה 20. אין לנתניהו ולליכוד כל קשר עם "ישראל היום" – הוא הודיע. עתה הוא גם נחקר בפרשת בזק: העביר מסמכים פנימיים של משרד התקשורת לבזק כדי לשפר את אלוביץ' ידידו ומיטיבו של נתניהו, כך טוענת הרשות לניירות ערך. זה נקרא "שוחד".

– נבל: פילבר כתב בדצמבר 1995 מאמר שבו טען כי רצח רבין היה קונספירציה וכי יגאל עמיר לא התכוון לרצוח אלא לאיים בלבד…. הכדורים הושתלו בידי השב"כ…. אז מה הפלא שנתניהו, שהסית לחיסול רבין בכיכרות ובמצעד עם חבל התליה וארון הקבורה – הפך את פילבר לאיש אמונו ? הלך החזיר אצל הצבוע.

אני אופתע אם פילבר לא יהיה בסופו של דבר בכלא. אני מקווה שזה יקרה – כדי שישראל תתחיל להתנקות מיצורים נאלחים כמו שלמה פילבר ודומיו".

תיק בזק: שאול אלוביץ' ושלמה פילבר נשלחו למעצר בית