"כל אחד וסגנון החיים שלו. אני לא אעשן סיגרים, זה קודם כל מסריח", אמר כחלון בהתייחסות לחקירה הראשונה של נתניהו. על החקירה השנייה עם נוני מוזס אמר שותפו הקואליציוני הבכיר של נתניהו: "מדינת ישראל צריכה להתנתק מהתקשורת"

לראשונה מאז תחילת חקירותיו החדשות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מגיעה התייחסות מצידו של שותפו הקואליציוני הבכיר, יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון.

"אני מקבל מתנות רק בחתונה", שיגר עקיצה לראש הממשלה בהתייחסות לחקירה הראשונה, המכונה "תיק 1000", במסגרתה חשוד נתניהו בקבלת מתנות מאיש העסקים ארנון מילצ'ן.

כחלון התייחס לפרטים שפורסמו ולפיהם בין היתר, קיבל נתניהו סיגרים מאיש העסקים. "כל אחד וסגנון החיים שלו. אני לא מעשן, גם לא מרלבורו. אני לא אעשן סיגרים, זה קודם כל מסריח".

בנוגע לפרשה 2000, במסגרתה נחשף לכאורה קשר בעייתי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, אמר כחלון: "יש לנתק את אנשי התקשורת מהמדינה. מעולה לא היה את הדבר הזה".

לדברי שר האוצר, "אני לא מתעסק בפוליטיקה כרגע. לצערי, כשהייתי שר התקשורת, נוני מוזס לא פנה אליי. הייתי שר תקשורת, יזמתי רפורמה, חשבתי שמדינת ישראל צריכה להתנתק מהתקשורת".

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד אמר היום בהתייחסות לתיק 2000, "אני לא יודע אם בהקלטות השיחות בין בנימין נתניהו לארנון מוזס יש מספיק כדי להעמיד מישהו לדין. מה שמונח בפנינו הוא הדלפות לעיתונות, לא חומר מקורי. היועץ המשפטי לממשלה הוא משפטן גדול בהרבה ממני. עכשיו, כשנגמרו העיכובים, הוא צריך לקדם את החקירה במהירות האפשרית ולהכריע, אם יהיה פה כתב אישום או לא.

"אבל ציבורית, מה שאנחנו כבר יודעים הוא פרשיה חמורה מאין כמוה. לכאורה, יש לפנינו ראש ממשלה שמתייחס לעיתונים כאל משהו שמספסרים בו כדי להבטיח שלטון, ומו"ל של העיתון הגדול בישראל שמוכן לסחור בעמדות של עיתונו למען שרידותו. פלילי או לא, זה לא יכול להיגמר בלי שנדע מה קרה פה, עד הפסיק האחרון.

"היועץ המשפטי לממשלה צריך להתחייב, שבכל מקרה יפורסמו תמלילי השיחות האלה, מייד לאחר ההחלטה אם יהיה כתב אישום. אחרת, יש סכנה לאמונה של הציבור בשלטון ובתקשורת, שניים מן המוסדות הבסיסיים של החברה בישראל. בלי קשר לשאלה הפלילית, חובה על מנדלבליט לדאוג שנדע מה קרה פה", דברי שלח.