לראשונה מאז נצחונו בבחירות כינס דונלד טראמפ מסיבת עיתונאים והתייחס לשלל סוגיות תוך שימת דגש על הפרסומים האחרונים בעניינו: "ציד המכשפות הפוליטי שמנהלים גורמים בתקשורת הוא מביש"

נשיא ארצות הברית הנבחר, דונלד טראמפ, כינס אחר הצהרים (שעון ישראל) מסיבת עיתונאים לראשונה מאז שנבחר. טראמפ התייחס לשורה של סוגיות, אולם כצפוי, במרכז תשומת הלב עמדה התייחסותו לפרסומים על מידע רגיש שמחזיקה עליו רוסיה.

"ציד המכשפות הפוליטי שמנהלים גורמים בתקשורת הוא מביש…דבר כזה מעולם לא היה צריך להיכתב ובטח שהוא מעולם לא היה צריך להתפרסם – אבל אני רוצה להודות לגופי תקשורת, שכמה מהם לא תמיד סיקרו אותי בצורה חיובית, בכך שיצאו באופן תקיף נגד החדשות המזויפות האלה", אמר טראמפ.

הוא הוסיף: "יש לי כבוד רב לחדשות ולחופש התקשורת וכל זה. הכבוד שלי אליכם עלה בעוד דרגה".

עוד אמר טראמפ: "זה ביזיון שמידע מתדרוך מודיעיני דולף החוצה. הכל מזויף, זה לא קרה – וזה הושג על ידי יריבים שלנו".

על הרוסים אמר טראמפ: "אני מאמין שהם פרצו לשרתי המפלגות, אבל אני חושב שגם מדינות ואנשים אחרים פורצים אלינו. כשאיבדנו כל כך הרבה מידע בפריצה שסין כנראה עומדת מאחוריה לא עשו מזה כזה עניין גדול".

לדבריו, "אם פוטין בעדי אני רואה בזה נכס, לא בעיה…כיום יש לנו יחסים גרועים עם רוסיה. אני לא יודע אם אסתדר עם ולדימיר פוטין – יש סיכוי גדול שכן, אבל אולי לא. אבל גם אם לא, נראה לכם שהילרי קלינטון הייתה מתנהגת אליו באופן קשוח יותר ממני?".

טראמפ גם התייחס לנושא ניגוד העניינים שלו כנשיא והבהיר שהחוק לא אוסר עליו להמשיך לעסוק בענייניו.

טראמפ מחריף את התבטאויותיו: "אנחנו חיים בגרמניה הנאצית?!"