רגע לפני שהיא נכנסת לשימוש מבצעי, במערך ההגנה האווירית מספקים הצצה ליירוט מוצלח של המערכת המתקדמת "קלע דוד". "המענה לא יהיה מושלם, אבל הוא בהחלט יביא אותנו ליכולות מבצעיות הרבה יותר טובות ומרשימות", אומרים בצה"ל

בתום תהליך ממושך עתידה להפוך בקרוב מערכת "קלע דוד" למבצעית, ולחזק משמעותית את מערך ההגנה האווירית הישראלי. הייעוד העיקרי של מערכת שרביט קסמים, שפותחה בשיתוף התעשייה הישראלית והאמריקנית, הוא מענה לטילים בטווח בינוני-ארוך.

המערכת בעלת מיירט מהיר ומתמרן שמאפשר להשמיד את המטרה בפגיעה ישירה. בפברואר 2016 החל מערך ההגנה האווירית בקליטת המערכת וביולי הפך הגדוד למבצעי. "מערכת 'קלע דוד' מצטרפת למערך ההגנה האינטגרטיבית ומשלימה את הפריסה המלאה ביחד עם כיפת ברזל ומערכת החץ", אומר מפקד ההגנה האווירית, תא"ל צביקה חיימוביץ'.

לדבריו, המערכת תספק מענה ומעטפת הגנה טובים יותר למדינת ישראל. "המענה לא יהיה מושלם, אבל הוא בהחלט יביא אותנו ליכולות מבצעיות הרבה יותר טובות ומרשימות", מסביר תא"ל חיימוביץ' ומדגיש: "'קלע דוד' יוסיף לנו עוד נדבך שיאפשר להגדיל את הפעילות המבצעית, ולשפר את היכולות בעיקר מול האיום המשמעותי יותר, הקטלני יותר, האיכותי יותר".

לדבריו מצטרף סא"ל קובי רגב, מג"ד "קלע דוד". "אנחנו מסיימים תהליך ארוך ושיטתי של הקמת ארגון מבצעי חדש בחיל, וקליטה של מערכת נשק חדשה", מספר סא"ל רגב. "זהו תהליך ששותפים אליו מפקדים, חיילים, לוחמים, תומכי לחימה. תהליך שמלווה במערכי למידה משותפים אחרים, כגון כיפת ברזל ומערכת החץ, שהן מערכות ותיקות יותר במערך", מוסיף המג"ד. "המטרה היא להביא לזירה המבצעית מערכת נשק שתייצר מערך הגנה אווירית מוכן יותר, טוב יותר, נוכח איומים שהופכים להיות מיום ליום מאתגרים יותר".

6

4