אראל מרגלית, המתגאה בקמפיין שלו בעובדת היותו איש שמאל, נפגש עם בכיר בפת"ח הפועל להחרמת ישראל בעולם ותקף: ממשלת הימין מבשלת לנו אינתיפאדה בגלל טלפון הציבורי. השר ארדן בתגובה: כנראה הכל כשר במסגרת הקמפיין

ח"כ אראל מרגלית, המתמודד בימים אלו על ראשות מפלגת העבודה, נפגש אתמול עם ג'יבריל רג'וב ברמאללה במסגרת שיתוף פעולה שמקדמים להתנעה מחדש של תהליך השלום ויצירת אמון מחודש בין הצדדים.

במסגרת המפגש ביקש רג'וב את עזרתו של ח"כ מרגלית בנושא שביתת האסירים: "אני מקווה שמרגלית ואחרים יעזרו לנו להרגיע את השטח והתסיסה ברחוב לפני שיהיה מאוחר מידי". המפגש מגיע על רגע פגישתם הקרובה של נשיא ארהב יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

במהלך הפגישה חשף רג'וב כי טראמפ ואנשיו הבטיחו לפלסטינים "דיל אולטימטיבי" והדגישו כי רואים בהם שותף אסטרטגי לקידום הסדר מול ישראל. עוד הדגיש רג'וב כי"רוב הפלסטינים מאמינים כי פתרון 2 המדינות הוא הפתרון היחיד, ועלינו, ישראלים ופלסטינים להחליף דיסקט, ולהפוך מאויבים לשכנים. אנחנו מאמינים שהנשיא טראמפ יכול ויש לו את הרצון לפתור את הסכסוך. גם אני וגם העם שלי סבלנו 50 שנה תחת הכיבוש – המהווה איום קיומי גם על ישראל".

ח"כ מרגלית המועמד לראשות מפלגת העבודה, הציג בפני רג'וב ואנשיו פרויקט כלכלי להקמת 3 אזורי תעשיה משותפים לישראל והרשות הפלסטינית והדגיש כי "יש לבנות מחדש את האמון בין שני העמים. נתניהו דאג להרוס את האמון שהיה פעם, ואנחנו נשקם חזרה. הציבור הישראלי חייב להבין כי אין דבר כזה הסדר אזורי ללא הסכם פוליטי ומדיני בין ישראל והפלסטינים , זוהי הליבה- ואי אפשר להתעלם מזה. הסדר עם הפלסטינים הוא אינטרס אסטרטגי למדינת ישראל. הגיע הזמן להפסיק לפחד ולדבר על שלום".

כזכור, אראל מרגלית הודיע השבוע על התמודדות לראשות מפלגת העבודה והשיק מהלך ציבורי תחת השם "השמאלנים חוזרים". לטענת מרגלית, השמאל חייב להפסיק להתבייש ולהסתתר ועל המחנה להוביל קו ברור שייצג את השמאל הישראלי מול מדיניות ממשלת הימין.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הגיב לדברים בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "מרגלית נפגש עם מי שפועל להחרמתנו ויחד איתו תוקף את רה"מ ואותי ותומך במחבלים שרצחו מאות ישראלים". עוד כתב ארדן כי מרגלית "כנראה אינו שמאל ישראלי שפוי" וכי בקמפיין שהוא מנהל לראשות מפלגת העבודה "הכול כשר" וכך גם "הזדהות עם מחבלים רוצחים אל מול ממשלת ישראל".

בתגובה לדברי ארדן מסר מרגלית כי הוא "מציע לשר ההסלמה וההצתות הפיקטיביות גלעד ארדן, לא להפריע למי שמנסה למצוא פתרונות לבעיות שהוא יוצר. ושלא ינסה להאשים אותי בשמאלנות, אני מודה וגאה".

בהמשך הוציא ארדן הודעה נוספת שבה טען כי מרגלית "הביע תמיכה במאבק המחבלים הכלואים בישראל". לדבריו, "בניגוד לשקר המתועב של מרגלית כאילו מדובר ב'טלפון ציבורי'" האסירים הביטחוניים הציגו רשימת דרישות ארוכה. "כולם מבינים שזו שביתה לצרכים פוליטיים, כל גורמי הביטחון ממליצים שלא להיכנע לה וברור שוויתור וכניעה יפגעו בהרתעה של ישראל ובביטחון המדינה".

ארדן תקף את מרגלית בנוסף על עצם הפגישה עם רג'וב, המנהל מאבק להחרמת ישראל בהתאחדות הכדורגל העולמית (פיפ"א), ומעניק לו עקב כך לגיטימציה. "בכך מרגלית פוגע באזרחי ישראל ומסייע למחרימים אותנו ולאדם שמביע תמיכה ומסית לטרור", מסר. עוד האשים ארדן כי מרגלית "נותן רוח גבית למחבלים שאחראים למותם של מאות ישראלים" וכי רג'וב הוא "איש שפל תומך טרור".

גם במפלגתו גינו אותו. ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר בתגובה לאמירותיו של ח"כ אראל מרגלית: "השמאל הציוני רודף שלום אך גם רודף מחבלים. אם דבריו של ח"כ מרגלית אכן נאמרו כפי שפורסמו, הרי הן מנותקות ומנוגדות לכל הערכים של המרכז שמאל הציוני בישראל ופוגעות ביכולתנו להקים גוש גדול שיכול להחליף את השלטון. אני מגנה בתוקף כל תמיכה במאבק האסירים השובתים, שלחלקם הגדול דם ישראלים על הידיים ומצפה מח"כ מרגלית להבהיר את דבריו".