שנים מדברים על רכבת שתוביל את ההמונים למירון. האם מדובר אכן בפתרון יעיל? שלומי סגל נסע בל"ג בעומר למירון יחד עם שר התחבורה ישראל כץ, שוחח איתו על הרכבת וחזר עם רשמים מהנסיעה והבטחות גדולות לעתיד

כבר לפני מספר שנים שמעתי על הרעיון להסעת קהל ההמונים אל אתרא קדישא מירון בעזרת הרכבת. מי שדיבר על כך ללא הפסקה, הוא יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת, ח"כ מנחם אליעזר מוזס. היו שקיבלו את היוזמה בלעג, היו שפקפקו בתוצאה, ובאופן כללי, נדמה היה שהדבר רחוק מלהתממש.

כאשר קיבלתי, יחד עם שאר העיתונאים בישראל, הזמנה ממשרד התחבורה להצטרף לנסיעת ההשקה תחת הכותרת "רכבת ישראל עולה למירון", הבנתי שלפעמים חלומות מתגשמים. אז נכון שבינתיים נסענו עם הרכבת רק עד לצומת אחיהוד, ונכון שבשלב הבא הרכבת תגיע רק עד לכרמיאל, אבל התכנית יצאה לדרך.

כמה דקות לפני השעה 22:30 במוצאי השבת האחרונה, התייצבתי בתחנת הרכבת בעיר בית שמש. שר התחבורה ישראל כץ, עם כיפה שחורה לראשו, הסתובב כחתן ביום חופתו, קורן מאושר על שהצליח לעמוד בהתחייבותו, ולהשיק את הנסיעה הראשונה עם רכבת ישראל להילולת הרשב"י במירון.

במהלך הנסיעה, כאשר ראיינתי אותו עבור אתר JDN, הסביר שר התחבורה את פשר התרגשותו. "גדלתי במושב. אמצעי התחבורה שלנו הייתה הרכבת", הוא מסביר. בהמשך אף ירחיב עד כמה הוא אוהב ומחובר למסורת ישראל, ולכן הוא כה מאושר לחבר בין הרכבת למקום הקדוש. צפו בראיון עם השר ישראל כץ:

"יש כאן פשוט היסטוריה", אומר לנו השר. "אני מרגיש שאנחנו מחברים את ההיסטוריה לעתיד דרך הרכבת". שר התחבורה מדגיש כי למרות שנסיעתנו בליל ל"ג בעומר השנה הייתה רק עד לצומת אחיהוד, הרי שעד סוף שנת ה' תשע"ז הרכבת תתקרב עוד יותר למירון, ותגיע עד כרמיאל. "בהמשך הרכבת אף תגיע עד לתחנת מירון", הוא מבטיח.

אני שואל אותו מה הצפי לתחנה בצומת מירון. תאריך לא קיבלתי, אבל השר כץ מדגיש כי הוא עומד בהתחייבויותיו. "כל הזמן ניגשים אלי אנשים ואומרים לי: אתה הבטחת ופתאום עכשיו יש. הרי כל הארץ מליאה בהבטחות שקוימו". ישראל כץ מבהיר כי התכנית כבר נכנסה לשלבי התכנון. "כבר עכשיו פועלים להרחבת הרכבת עד קריית שמונה. התחנה הראשונה אחרי כרמיאל תיקרא תחנת מירון, היא תהיה באיזור צומת שבע. היא כבר בתוך התכנון, והיא כבר מקודמת. מתי זה יהיה? במהלך השנים הבאות".

אבל השר כץ מדגיש: "גם עד כרמיאל, הרי יוכלו לנסוע עד לשם עשרות אלפים עם הרכבת, ומשם ייצאו ההסעות עד למירון". ישראל כץ אומר לנו כי לא רק בל"ג בעומר יתאפשר למתפללים להגיע עם הרכבת למירון, אלא גם בערבי ראש חודש. "כבר בערב ראש חודש חשוון הבעל"ט, אני מקווה שאלפים ייסעו עם הרכבת עד לכרמיאל ומשם למירון". רשמנו לפנינו את התאריך.

בהמשך השיחה, הסביר לנו שר התחבורה מדוע החליטה מנכ"לית משרדו להורות על הקצאת האוטובוסים לנסיעה למירון במקום להסעת תלמידים לבתי הספר שפעלו אתמול כרגיל בעקבות החלטת שר החינוך נפתלי בנט. לא נרחיב כעת בעניין, אך אתם יכולים לצפות בדבריו בראיון המלא שהובא למעלה.

באופן כללי, ההתרשמות הייתה חיובית לחלוטין. כל מי שנוסע בתחבורה הציבורית יודע כי לא הרי הרכבת כהרי אוטובוס. הנסיעה חלקה יותר, המושבים נוחים בהרבה, אפשר לקום ולהסתובב (רק אל תסתובבו יותר מידי. זה מפריע), אין צורך בהפסקות באמצע נסיעות ארוכות, ובדרך כלל, הנסיעה גם מהירה יותר מאוטובוס.

מתחנת בית שמש עד צומת אחיהוד, נסענו במשך קצת יותר משעתיים. מצומת כרמיאל עד לירידה במירון, לקח לנהג האוטובוס שלנו מעט יותר מעשרים דקות נסיעה. מעט אחרי 01:00 בלילה, הגענו להילולת הרשב"י במירון. את תחושת הרווחה כאשר ניתן סוף סוף למתוח את הרגליים אחרי הישיבה הארוכה באוטובוס, לא הרגשתי השנה…