המפלגות החרדיות קיימו היום ישיבה משותפת בעקבות התרבות חילולי השבת כאשר יום המנוחה הפך ליום התחזוקה. בפתח הישיבה הצהירו ראשי הסיעות כי אם המצב לא ישוב לקדמותו, הם ייכנסו לגדולי ישראל שיכריעו אם הם יכולים להישאר בקואליציה

בעקבות התרבות חילולי השבת בתקופה האחרונה, והעובדה שרכבת ישראל הפכה את יום השבת ליום המיועד לעבודות תחזוקה, התאספו היום חברי הכנסת והשרים ממפלגות ש"ס ויהדות התורה לישיבה משותפת, במהלכה דנו בדרכי הפעולה.

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי פתח את הישיבה, התנצל כי הוא אינו חש בטוב וציין "באתי במיוחד רק למען השבת". לדברי דרעי, "הלב של כל יהודי שומר תורה ומצוות נקרע שהפכו את יום השבת מיום המנוחה ליום התחזוקה והתיקונים. לכן התכנסנו לשבת ביחד שתי הסיעות, כדי לחשוב מה הולכים לעשות ביחד".

שר הבריאות יעקב ליצמן הבהיר כי זה לא יכול להימשך. ליצמן סיפר, "שוחחנו עם ראש הממשלה וגם עם השר ישראל כץ. חייב להיות שראש הממשלה יתערב. אני לא מדבר על החוק שמחכים לבגץ, אבל אנחנו חייבים שהם יתערבו יחד עם השר חיים כץ ונפסיק את העניין ויפה שעה אחת קודם. זה הפרה של הסטטוס קוו".

יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני אמר כי "ברור לחלוטין שאת רוב העבודות אפשר לעשות ביום חול". בהמשך דבריו הזכיר את התחבורה בשבת. "יש את התחבורה הפרטית שמפעילה קווים פירטים בשבת, וראש הממשלה צריך להתערב בעניין. אם בגץ יפסוק שיש לפתוח חנויות בתל אביב בשבת, באותו יום נגיש את חוק השבת. אם המצב לא יחזור לקדמותו, ניגש לגדולי ישראל ונשמע מה עלינו לעשות".