רופאים מדירים את הכנס של מכון פוע"ה • איך הם מעזים?

אברהם בורודיאנסקי, עסקן רפואי חרדי, מזדעק לנוכח החרמת הרופאים הבכירים את כנס מכון פוע"ה • "יש להרים קול זעקה"

מחר, יום רביעי, צפוי להתקיים הכנס השנתי של מכון פוע"ה, זה השנה ה-12 ברציפות. רופאים בכירים החרימו את האירוע בשל מה שהגדירו 'הדרת נשים'. ברצוני להתייחס להחלטתם השערורייתית, אך קודם לכן, ברשותכם, קצת על מכון פוע"ה.

מכון פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) היא עמותה המאגדת צוות רבנים מקצועיים לצד רופאים בכירים, שיוצרים פתרונות לבעיות פוריות על פי כללי ההלכה, כאשר גדולי הפוסקים כמרן הגרש"ז אויערבאך, הגר"מ הלברשטם, הגר"ע יוסף, הגר"מ אליהו ועוד, ניווטו ומנווטים אותה תמיד.

זה זמן רב שמכון פוע"ה אינו מטפל 'רק' בבעיות פוריות. שנים של פעילות מקצועית הובילו את המכון להרחיב את השירותים הניתנים על ידה בתחום הרפואה, ומאות אלפי אנשים חרדים, דתיים וחילונים כאחד, מצאו את ישועתם דרך המכון.

הרופאים מזדעקים: "יש הדרת נשים"

בכנס הצפוי להתקיים מחר, כאמור, מציג המכון אחת לשנה הרצאות מגוונות הנמסרות על ידי גדולי הרבנים, לצד גדולי הרופאים, אשר מציגים פתרונות חדשניים מול שאלות הלכתיות וגורליות. בהרצאות אלה, המכון מעביר לציבור המון יידע מקצועי בהגשה איכותית, מקצועית וראויה.

כראוי לכנס זה, המיועד בעיקרו לציבור שומרי התורה והמצוות ומקפידים על קלה כבחמורה, נשמרו בו כל גדרי הצניעות כפי שנקבעו על ידי הפוסקים: הפרדה מוחלטת, אוכל כשר למהדרין, ועוד.

אך בתקופה האחרונה, נפל דבר בישראל: שמונה רופאים ביטלו את השתתפותם בכנס 'על רקע אירועי התקופה'. ההסתה האנטי-חרדית השפיעה גם על אותם רופאים ידועי שם, שפוגשים את החרדים יומם ולילה, כביכול ישנה הדרה של נשים במחננו.

אותם גופים אינטרסנטים (שסביר להניח שבימים כתיקונם אף נעזרים בעולם החסד של ציבור 'המדיר') דאגו בימים האחרונים להפיץ דברי הסתה גם נגד מכון פוע"ה: "אין אפילו אישה אחת שמדברת בכנס", הזדעקו המסיתים."לא מדובר ב'סתם כנס' אלא אחד כזה המיועד לנשים. איזו הדרה, איזו דמגוגיה, אסור לרופאים להגיע לשם".

הרצים יצאו דחופים בדבר פנייה לכנסת ופנייה לתקשורת, וההסתה החלה לשאת פירות. רופא אחר רופא ביטל את השתתפותו. "לא ידעתי", אמר אחד מהם, "לא ידעתי שיש הדרת נשים".

איך הם מעיזים?

וכאן הבן שואל: איך יתכן שאותם רופאים שהקליניקות הציבוריות והפרטיות שלהם גדושות בציבור החרדי, מרשים לעצמם לפגוע בציבור הזה ללא כל חשש?

לפגוע בכבודו של מכון פוע"ה הדואג יומם ולילה לכבודה של האישה, ללא מצמוץ?

ובמחננו, קול ענות חלושה אני שומע. אם גם אלינו חדרה ההסתה האיומה, אם גם אצל רופאים בכירים חדר ההרס הרע הזה, אנה אני בא?

קול זעקה גדולה ומרה

עלינו להרים קול זעקה אדירה אל מול אותם רופאים. למחות בהם בעל פה ובכתב. כמובן בכבוד ובדרכי נועם, אך בכאב רב, בכאב שלא יסולח ולא יכופר, בהבטחה שלא נשכח את הפגיעה הזאת עוד שנים רבות.

מה אנחנו מבקשים? מעט כבוד הדדי. שיכבדו אותנו ויבינו שאנו דוגלים בכבוד אינסופי לנשותינו. כבוד והערכה בידיעה שהם משלימים אותנו להיות נזר הבריאה, ובלעדיהם חסר לנו במהות, אך הכול נעשה תחת הסיסמא "שרה אשתך באוהל", "כל כבודה בת מלך פנימה".

הכותב הינו עסקן רפואי

4 תגובות

שומו שמים!!!
מדובר בנשים דתיות שמתנכלות לארגון הקדוש הזה!!! מה יהיה הסוף!!
ובמאמר מוסגר:
אולי 'יתד' נאמן יחתום גם נגד פוע"ה – שהרי מופעל הוא ע"י בעלי בתים?…

תותח האיש, לא ידעתי שהוא כבר בכזו רמה, תמיד אהבו אותו.

אברימי עלם חמודות איש חסד ועשיה. יהיה חלקנו עימו

יישר כוח ר' אברהם על הדברים הנכוחים
תודה על תרומתך בענייני בריאות ורפואה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן