אחד מנציגי המאהל שהשתתף בפגישה הבהולה עם ראש הממשלה, הוא איש שאין ראוי ממנו לחשוף את השקר שבמאבק. דעה

במוצאי השבת האחרונה, לאחר שהתברר לנתניהו שאין מנוס מהקדמת הבחירות, הוא זימן בבהילות את נציגי "מאהל הפראיירים" התובעים "גיוס שווה לכל" אל לשכתו, כדי להבהיר להם כי הוא עצמו ואין בלתו, מתכונן להגיש הצעת חוק שתחליף את חוק דחיית שירותם של בני הישיבות הגווע.

אחד מנציגי המאהל שהשתתף בפגישה הבהולה, הוא איש שאין ראוי ממנו לחשוף את השקר שבמאבק.

מדובר בלוחם מהולל, מעוטר בעיטורי עוז, מופת וגבורה, אדם שעמד בקו החזית הראשון בכל מלחמותיה של מדינת ישראל ושירת במשך עשרות שנים שירות מילואים חיוני וחשוב. האיש שאין ראוי ממנו לייצג את ה"פראיירים". וכדי שלא להרבות במתח נציין כי את שירותו הצבאי ושירות המילואים המהולל שלו הוא עשה ב… גלי צה"ל.

אכן, אין כמו אותה תחנה צבאית, בה משרתים בעלי זכויות יתר שזכו להתקבל לעבוד בין שורותיה, כדי להמחיש את גודל הסילוף שבמאבק נגד עולם התורה. אותו עיתונאי ש"המית את עצמו" באהל תחנת השידור הצבאית, הוא חלק מהמערך הגדול של משרתי הצבא, שאין כל קשר בין שירותם לבין קווי החזית. אלו הנקראים בשפה העממית "הג'ובניקים".

אין מדובר במיעוט מבוטל, אלא באלפי צעירים, המשרתים הרחק מהחזית. חלקם בתפקידים שאין בינם לבין לחימה ולא כלום, וחלקם בבסיסים עורפיים, כסיוע לצבא. הלוחמים בקו החזית, הם אחוז קטן יחסית מכלל המתגייסים לצבא.

בכירי הצבא יאמרו, כי הצבא זקוק למתגייסים הללו. הרי מישהו צריך לשדר בתחנת השידור הצבאית (שכבר מזמן הפכה למיותרת גם לדעת בכירי הצבא שחוששים לפגוע ב"פרה" הלא קדושה הזו), כמו גם לעבוד בקריה בתל-אביב, בשלישות ברמת-גן, או בבקו"ם בתל-השומר. הצבא בנוי בחלקו הקטן על לוחמים, כאשר חלקו הגדול יותר, הם אלו העומדים מאחורי הלוחמים בתפקידי שונים, גם אם אין הם משרתים בקו החזית ומסכנים את חייהם במלחמה. כך זה בכל צבא בעולם, וכך גם בארץ. הדברים ידועים ומפורסמים.

עולם התורה – להבדיל בין קודש לחול – מגויס כולו לשירות הצבאי החשוב מכל. הרי הרמב"ם מגדיר אותו כ"חיל השם". לוחמיו נמצאים מנעוריהם ועד זקנה ושיבה, במשך עשרות שנים, בקו החזית החשוב מכל – הבטחת עתידו של העם היהודי, הבטחת נצחיותו וכן – גם הזכות שלו לעמוד מול אויביו. זו האמונה היהודית הבסיסית כל כך, שאיש לא יצליח לפגוע בה לעולם. אבל גם לשיטתם של שונאי היהדות, מדוע שירות בגלי צה"ל או בשלישות ברמת-גן, נראה בעיניהם חשוב וראוי כשירות צבאי, גם אם אין בינו לבין סיכון חיים ולא כלום?

"כל כלי יוצר עליך לא יצלח", וכל ניסיון לפגוע בעולם התורה סופו להיכשל, אבל יש לחשוף את סידרת השקרים על "המשתמטים" מול ה"פראיירים", ואין כמו אותו בוגר התחנה הצבאית, כדי להוות אות ומופת לאותו שקר מתועב.