הקריקטורה השבועית: 'המשתמטים' סוחבים את 'הפראיירים'

צייר הבית של יתד נאמן, יוני גרשטיין, ממחיש לנו, שוב, בכישרון רב, כי האמת היא ש'המשתמטים', הם אלה שסוחבים על גבם את 'הפראיירים', הם המנוע של המדינה, והם אלה שיביאו אותנו אל חוף מבטחים

השבוע הוכרע כי מדינת ישראל תלך לבחירות בעוד כארבעה חודשים. 'הטריגר' להקדמת הבחירות הוא בעצם ביטול חוק טל, והכוונה של שר החוץ ויו"ר סיעת ישראל ביתנו, להביא בפני הכנסת חוק חלופי לחוק שבוטל, ובכך לגייס את בני הישיבות ואברכי הכוללים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שראה כי כלתה אליו הרעה, זימן ללשכתו את ראשי 'מאהל הפראיירים', והודיע כי מי שיביא הצעת חוק לגיוס החרדים – גיוס לכל, שווין בנטל, יהיה הוא ולא אחר.

צייר הבית של יתד נאמן, יוני גרשטיין, ממחיש לנו באיוריו הנפלאים, שהכוח שמניע את המדינה ויביא אותנו לחוף מבטחים, אלה דווקא 'המשתמטים' – בני הישיבות ואברכי הכוללים.

איור: יוני גרשטיין יתד נאמן

יוני

5 תגובות

חרדים צאו לעבוד! למרות שזה באמת ציור יפה, אבל המסר הוא מוטעה. מי שסוחב על גבו את האחר אלה דווקא המשרתים בצה"ל ואלה שעובדים ומכניסים כסף למדינה, לא הפרזיטים שלא עושים כלום.
חצי מבני הישיבות בכלל לא לומדים, סתם מתבטלים. אז, חרדים צאו לעבוד!!!!!!

איניני מבין כיצד האתר מפרסם דברי אפירוקסות כאלו, והרי יש גמרא מפורשת במסכת סנהדרין, מיהו אפיקורס ? זה האומר מה מועילים לנו החכמים לדידהו שנו לדידהו קרו. אם כן אלו דברי אפיקוסות במיטבם.
ואם הוא מדבר על אלו שמיתבטלים, ראשית גם להם יש תקופות טובות שהם לומדים אבל העיקר שהישיבה שומרת עליהם מהטינופת של הרחוב, וחוץ מזה כמה בטלנים יש בצבא ? (עיין ערך גל"צ, ג'ובניקים וכו')

דני אתה משובש!!!

לא צריך לענות לטיפש מטופש כמו דני, בפרט לא על האפיקורסות שבו שהרי "אל תען כסיל כעיוולתו", אך בכל זאת אומר לך כמבין בכלכלה, שהאברכים עוזרים כלכלית למדינה יותר מאלו שעובדים,
שהרי ברור לכל מבין זוטר בכלכלה שהכסף למדינה כמעט ולא נכנס כלל ממי שעובד ומקבל כסף מחבירו אלא ממי שעובד ומייצא לחו"ל, וכך נכנס כסף זר למדינה, והנה כולל עם 100 אברכים שהמדינה לא נותנת רק 700 ש"ח עלובים ביחס למה שהיא נותנת לאיזה חוקר סינית עתיקה… והראש כולל דואג להוסיף 400$ לאברך הרי רוב התרומות זה מחו"ל, כך שהכולל מכניס 40,000$ כסף זר לארץ, וזה המון!
עכשיו תחשבן שזה רק כולל אחד של 100 אברכים ומה עם כוללים גדולים יותר בלעה"ר, כ"י.
כמובן שאם תחשבן כמה הוצאות יש למדינה על אנשים כמוך, מה שאין אצל חרדים, כל הוצאות המשטרה וטיפול בפשע, אז תגידו לנו תודה ועליכם נאמר "טוב שתיקתך- מדיבורך, שלא יכירו בכסילותך".

דני חולני!!
או אולי חוליגאני!!

מדינה שמגדלת עדרים עדרים של רוצחים מגיל קטן ועוד יש להם פה לדבר…
שילמדו חינוך מאיתנו לפני שהם מחנכים אותנו…..
הכל אצלם נקוב רקוב נגוע ומנוגע!!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *