Share on whatsapp

היערכות שיא לקראת מצעד הדגלים: כיפות ברזל נפרסו בדרום

במערכת הביטחון נערכים לתרחיש של הסלמה שתגלוש לתוך ירושלים ולרחבי יהודה ושומרון, וכן לאפשרות של חידוש הירי לדרום. בשבוע שעבר הזהירו גורמי הביטחון כי קיום המצעד עלול להצית מחדש את האזור
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

אתגר ראשון לראש בממשלה בנט. בצל איומי חמאס נגד קיומו של מצעד הדגלים בירושלים. לאחר הערכת מצב, השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אישר אמש (שני) את מסלול המצעד – מבלי שינויים. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של הסלמה כחלק מההיערכות נפרסו סוללות כיפות ברזל בדרום הארץ. התקשורת העזתי מדווחת כי יחידת בלוני התבערה בעזה הודיעה על חזרתה לפעילות ובחמאס קוראים לצעוד לכיוון ירושלים כדי "להגן על מסגד אל-אקצא – הפרטים הובאו ב-N12.

המצעד שאושר יחל ברחוב הנביאים בבירה וימשיך דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם – שם תתקיים הרקדה המונית עם דגלי ישראל. משער שכם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו וייכנסו אל הכותל המערבי, חלקם דרך הרובע המוסלמי והיתר דרך הרובע היהודי – מנימוקים בטיחותיים וכדי למנוע צפיפות יתר. במשטרת ירושלים נערכים לכ-5,000 צועדים שישתתפו במצעד. כ-2,000 שוטרים ולוחמי מג"ב יאבטחו את הצועדים לכל אורך המסלול.

השר לבטחון הפנים, עמר בר-לב, אישר את קיום המצעד בתום הערכת מצב שכינס בהשתתפות המפכ"ל קובי שבתאי, צה"ל, שב"כ והמל"ל. בפגישה הוצגו בפני השר התוכניות המבצעיות לקיום מצעד הדגלים בירושלים מחר ובסיומה אמר בר לב: "התרשמתי כי המשטרה ערוכה היטב וכי נעשה מאמץ גדול לשמירה על מרקם החיים העדין וביטחון הציבור".

במערכת הביטחון נערכים לתרחיש של הסלמה שתגלוש לתוך ירושלים ולרחבי יהודה ושומרון, וכן לאפשרות של חידוש הירי לדרום. בשבוע שעבר הזהירו גורמי הביטחון כי קיום המצעד עלול להצית מחדש את האזור, זאת על רקע איומי חמאס שלא יאפשר "פגיעה באל-אקצא". כחלק מההיערכות לחידוש הירי, שר הביטחון גנץ אישר בנק של מאות מטרות חדשות שנאספו אחרי המבצע האחרון בעזה. בנוסף, אושרו כמה מדרגות תגובה למקרה שישראל תיגרר לעימות מחודש.

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס אתמול לאיומי חמאס ולמתיחות בזירה הפלסטינית בסיום פורום למידה מבצעי לסיכום מבצע "שומר החומות". "המצב בזירה הפלסטינית נפיץ ואנחנו נערכים לאפשרות של חידוש הלחימה", אמר כוכבי. "ככל שזה נוגע לצה"ל מה שהיה הוא לא מה שיהיה". במהלך הפורום עודכנו המפקדים בתמונת המצב המבצעית והמודיעינית, הפקת הלקחים שנעשתה לאחר המבצע ומוכנות צה"ל לאפשרות של הסלמה נוספת ברצועת עזה בתקופה הקרובה.

כתבות קשורות

מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה
הקואליציה החלה בקידום חוק שימנע מנתניהו להתמודד על תפקיד רה"מ
"אעשה שמות בתקציב": האולטימטום של אלי אבידר אם לא ימונה לשר
שמונה שעות בלב הים: שני המטיילים שנסחפו אותרו בסיוע רחפן • צפו
זיהום הזפת בחופים: ישראל תקבל פיצויים מקרן בין-לאומית

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן