Share on whatsapp

Hadas Parush/Flash90

ריבלין בפנייה דחופה לנסיך צ'ארלס: סייע בהעברת הפעוטה ההחרדית לארץ

הנשיא ריבלין התערב וביקש את עזרתו של הנסיך לאחר שבית המשפט העליון בבריטניה קבע כי יש לנתק את אלטע פיקסלר, פעוטה בת שנתיים, ממכונת ההנשמה, זאת בניגוד לעמדת משפחתה • "זו תהיה טרגדיה אם לא ניתן יהיה להיענות לבקשת הוריה"
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה הבוקר (רביעי) לנסיך הבריטי צ'ארלס וביקש ממנו לסייע בהעברת הפעוטה החרדית אלטע פיקסלר לטיפול רפואי בישראל, זאת לאחר שבשבוע שעבר קבע בית המשפט במדינה כי בית החולים רשאי לנתק את אלטע ממכונת ההנשמה שאליה היא מחוברת, בניגוד לעמדת הוריה המבקשים להמשיך את הטיפול בה.

הנשיא היוצא כתב בפתח הבקשה: "אני פונה אליך בעניין בעל חשיבות הומניטרית חמורה ודחופה". ריבלין שמתערב באופן אישי כדי לסייע לבני המשפחה, חרדים בעלי אזרחות ישראלית הוסיף: "פסק דין של בית המשפט העליון שניתן לאחרונה בעניינה של אלטע פיקסלר בת השנתיים ממנצ'סטר, נתן לרופאים אישור להפסיק את הטיפול המשאיר אותה בחיים. משאלתם של הוריה היא להביאה לישראל. אמונותם הדתית מנוגדת להפסקת הטיפול הרפואי שעשוי להאריך את חייה, והם כבר ערכו את ההסדרים להעברתה הבטוחה להמשך טיפול בישראל".

"אני יודע שהוצגו בפני ממשלת הוד מלכותה העובדות, אך אני מרגיש שהנסיבות הייחודיות מצדיקות התערבות אישית גם מצדי. זו תהיה טרגדיה אם לא ניתן יהיה להיענות לבקשת הוריה באופן המכבד הן את החוק והן את אמונתם הדתית".

בתוך כך, הלחץ היראשלי להעברת הפעוטה לארץ נמשך, אמש דרש שר הפנים אריה דרעי להעביר מייד את הפעוטה בת השנתיים לישראל להמשך קבלת טיפול רפואי. השר דרעי שיגר מכתב לשרת הפנים של בריטניה, פריטי פאטל וביקש מהרשויות בבריטניה לאפשר להורי הפעוטה אלטע פיקלסר בת השנתיים, להביאה ארצה בהקדם לקבלת טיפול רפואי.

השר דרעי מציין במכתבו כי הילדה והוריה אזרחי ישראל ועל פי חוות דעת של רופאים ומשפטנים ישראלים, הפעוטה יכולה לקבל טיפול מתאים בישראל. השר דרעי הוסיף כי יש למנוע את ניתוק הפעוטה ממכשיר הנשמה ולכן ביקש לאפשר להעבירה במיידי למדינת ישראל. בהמשך למאמצים להביאה ארצה, שוחח השר דרעי גם עם שגרירת ישראל בלונדון ציפי חוטובולי וראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ אייל סיסו כדי למצוא פתרון לפעוטה.

כזכור, בתום מאבק משפטי שארך כחצי שנה, החליט בית המשפט העליון לענייני משפחה בלונדון כי יש לנתק אלטע הקטנה הסובלת מנזק מוחי בעקבות סיבוך בלידתה ממכונת ההנשמה: "לנוכח הממצאים על הכאב והסבל שלה, אין זו טובתה להמשך הטיפול הרפואי שמחזיק אותה בחיים. אני מקבל את ההחלטה בעצב גדול".

אביה של אלטע, אברהם, סיפר ל'חדשות 12' על הקשיים שעימם מתמודדת המשפחה וביקש את עזרת המדינה: "זה פשוט גזר דין מוות. לכל אחד מעם ישראל זה אמור להפריע, וכל אחד שיכול לעזור אמור לעזור. אני מתחנן מכל הלב: עזרו לנו להציל את הבת שלנו. אני אומר את זה עם דמעות בעיניים". נראה שהפנייה הדחופה של ריבלין היא צעד משמעותי בכיוון הזה.

כתבות קשורות

אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
טרור הבלונים חוזר: צפו בתיעוד מהצד הפלסטיני ומהשריפות בישראל
בימים הקרובים - מזג אוויר ללא שינוי, בהמשך השבוע הטמפרטורות יעלו
לפיד החליט: אמיר חייק ימונה לשגריר הראשון של ישראל באיחוד האמירויות
מִי בַמַּיִם • בתוך זמן קצר - שני ילדים חרדים טבעו: אחד נפטר, השנייה במצב קשה
מנכ"ל משרד הבריאות: "התו הירוק נועד למנוע נקיטת צעדים קשים יותר"
מי מוגן יותר: מחוסן עם מחלות רקע או אדם בריא שלא התחסן
פרסום ראשון • שר התקשורת נגד וועדת הרבנים: יחויבו לפרסם מספרים חסומים
טרגדיה בבין הזמנים: פעוט בן שנתיים טבע למוות בחוף הים בחדרה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן