Yonatan Sindel/Flash90

תקוות החיסונים התנפצה; בחודש האחרון מתו כרבע מהנפטרים במגיפה

מבצע החיסונים הנרחב בישראל הדליק את האור בקצה המנהרה, אך בפועל נתוני התחלואה מנגיף הקורונה רק נהיו קשים יותר ויותר: עלייה משמעותית במספר הנפטרים והחולים, לצד פגיעה חמורה בקרב אנשים צעירים יותר • תמונת מצב עגומה
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

ישראל מובילה במספר המתחסנים בעולם, זעקו הכותרות בהתרגשות. שידורים חיים מהגעת החיסונים הראשונים לארץ, והתרגשות רבה: לראשונה מאז פרוץ מגיפת הקורונה, האור נראה בקצה המנהרה. "נהיה המדינה הראשונה שתצא מהקורונה", הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אך בינתיים, גלי האופטימיות התנפצו אל המציאות הכואבת. אולי זה אווירת "סוף עונה" שהביא להתרופפות בשמירת ההנחיות למרות הסגר, וככל הנראה זה בגלל התפשטות המוטציה בישראל. העובדה היא: למרות מבצע ההתחסנות, ישראל נמצאת היום במקום גרוע יותר.

דוגמה בולטת, ניתן לראות במספר המתים. מתחילת מגיפת הקורונה, נפטרו בישראל 4,808 בני אדם. מתוכם, 1,423 במהלך החודש הלועזי ינואר, שהגיע בלילה האחרון לסיומו.

דו"ח אמ"ן המתפרסם היום, מציג מגמה בעייתית נוספת: למרות הסגר, שהוארך הלילה שוב, התחלואה ממשיכה בהיקפים גבוהים מאוד ונראה כי נבלמה מגמת הירידה שזוהתה בימים קודמים.

בנוסף, שיעור החיוביים ממשיך להיות גבוה מאוד, כמו גם העומס על בתי החולים עם כמעט 1,200 חולים המוגדרים במצב קשה. מתוכם, 315 חולים מורדמים ומונשמים.

עם זאת, ישנה ירידה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה בקרב המבוגרים בני 60+, ככל הנראה בהשפעת מבצע החיסונים. בשלב זה, בשל היקף התחלואה הנרחב, שינוי תמהיל החולים אינו מביא לבלימה בתחלואה הקשה.

עיקר הדגש בדו"ח מסביר את העלייה בתחלואה בהתפרצות המוטציה הבריטית ובתחילת התפשטות זן הנגיף המוטנטי הדרום אפריקאי. באמ"ן ממליצים להקפיד יותר על מסכות, כולל על ילדים, ולהימנע מפתיחה לא מבוקרת של הסגר.

כתבות קשורות

אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
תיעוד: דינר 'חלקי' בקהילת בעלזא בית שמש
שמחה כפולה ומכופלת במוסדות התורה והחינוך 'ברסלב' בירושלים ובית שמש
הרמב"ם היומי • הלכות תרומה פרק י' • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת רבי לוי יצחק שניאורסאהן זי"ע
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – כ' באב ה'תשפ"א
מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שבע ברכות בחצרות קארלין - דז'יקוב ויז'ניץ - נאראל - קוידינוב

3 תגובות

 1. איזה חוסר אחריות לאתר מכובד!

  אתם כותבים בעצמכם "עם זאת, ישנה ירידה בשיעור המאומתים ובתחלואה הקשה בקרב המבוגרים בני 60+, ככל הנראה בהשפעת מבצע החיסונים"

  בגלל הכותרת מישהו יכול להבין בטעות שהחיסונים הוכחו כלא עוזרים וימנע מלהתחסן דבר שיכול לעלות בחיים שלו!

 2. עליה בנפטרים אצל החרדים שלצערנו הרבה לא מקפידים על ההנחיות ראה ערך אתמול בלויית הצדיק הרב סולאווצ'יק זצ"ל תמונות מטישים למכביר בצפיפות נוראית אח"כ אומרים שהחיסון לא עוזר א"א לאחוז את החבל בשני קצותיו. ובוודאי לא תפרסמו את זה כי זה נכון.

 3. ב"ה
  אני הק' שמעתי ממיקרוביולוג מומחה לחיסונים שעבד לפני כבר עשרות שנים על חיסון לקורונה בחו"ל. ואמר לי שזה מה ש יקרה כאן . עליה מאסיבית בתחלואה ובנפטרים רח"ל, וכן גם בפגיעות של הצעירים, והסביר את זה מדעית ואין אפשרות להעריך…

  מי שקרא קצת מידע, את דו"ח הFDA, ואת ההסכם באנגלית בין ישראל לפייזר, רואה, שברור שעושים כאן ניסוי בתרכיב הזה האם זה יעיל או לא. גם לאנשים שלא נוסו בניסוי של החברה.
  לא צריך להיות חכם בזה, זה ברור, בעלי מחלות רקע, לא השתתפו בניסוי, נשים בהריון לא השתתפו ועוד ועוד… וכאן כפשוטו החילטו לחסן את כולם… ולבדוק מה התוצאות…
  צריך לדעת ,אני מכיר בעירנו כבר מספר רב של נפגעים רח"ל… ל"ע ,קיבלו שיתוק , חלק נפטרו, מונשם, ויש הרבה עם תופעות אחרות של רעידות וחוסר איזון, וכאבי ראש מאוד חזקים…

  ברגע שמבינים שזה ניסוי על בני אדם , וזה מובן הייטב מההסכם … ההתיחסות משתנה בהתאם..

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן