הושג סיכום בנושא החתונות: מי יורשה להשתתף וכיצד יתנהל המתווה?

בסיכום בין ח"כ יעקב אשר לשר הבריאות הוחלט כי התו הירוק לכניסה לאולמות ואירועים יכלול גם בעלי בדיקות שליליות • בשלב ראשון תתאפשר כניסה בהיקף של חמישה אחוזים מהמשתתפים, ובהמשך יורחב האישור - עם כניסתן לתוקף של הבדיקות המהירות
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

בשורה למשפחות העומדות לפני נישואי הילדים ולבעלי האולמות: בסיכום של יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר עם שר הבריאות הוחלט כי התו הירוק יכלול גם בעלי בדיקות שליליות. בכך תתאפשר השתתפותם של ילדים ומי שאינם יכולים להתחסן בחתונות שיפעלו תחת הגדרת התו הירוק החל מיום ראשון הקרוב.

הכניסה תתאפשר באמצעות הצגת תוצאה שלילת לבדיקת קורונה מ-48 השעות האחרונות. בשלב הראשון ובמטרה שלא להעמיס על מערך המעבדות, תתאפשר הכניסה בהיקף של חמישה אחוזים מסך המשתתפים. בהמשך, עם כניסתן של החברות הפרטיות שיספקו בדיקות קורונה מהירות, יורחב האישור.

על פי המתווה שגובש וצפוי להתחיל בעוד כשבועיים יעניקו 5 חברות שונות שירותי בדיקות מהירות ובעלי האולמות או עורכי השמחות יוכלו לבחור את החברה המועדפת עליהם שתציב נציג מטעמה מחוץ לאולם שיערוך את הבדיקות למשתתפי החתונה שאינם מחוסנים או מחלימים.

נושא החתונות בציבור החרדי עלה פעמים רבות בתקופה האחרונה. ח"כ אשר נאבק כדי למנוע מצב בו יופרדו משפחות בכניסה לאולמות ובדיון שנערך השבוע בוועדת החוקה אמר אשר כי "אי אפשר שאותן אוכלוסיות של ילדים ושל אנשים שאסור להם להתחסן לא יהיו בחתונות ואירועים, אל תקרעו משפחות". ח"כ אשר פנה לנציגי משרד הבריאות: "תלכו על פיילוט קטן עד שיתחילו לפעול חמש החברות שאישרתם".

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, השיבה כי אכן התו הירוק תוכנן למתחסנים מחלימים ונבדקים אך כרגע לא ניתן לכלול נבדקים מחשש לעומס יתר על המעבדות: "אם נציף את המערכת בבדיקות לתו ירוק כדי שאנשים יוכלו להיכנס, זה יגרום לקריסה של המערכת, ולכן בשלב הזה זה לא אפשרי". ח"כ אשר הציע לפתור את בעיית העומס במעבדות בהגבלת הכניסה לחמישה אחוזים בלבד מכלל המשתתפים, הצעה שכאמור אושרה כעת ותובא עוד הלילה להצבעה טלפונית בממשלה.

כתבות קשורות

מנכ"ל משרד הבריאות: "אדרוש מקבינט הקורונה חזרה מלאה של התו הירוק"
לראשונה זה 3 שבועות: ישראלי מת מקורונה, למרות שחוסן פעמיים
מחקר ישראל מגלה: "מחוסנים נגד נגיף הקורונה מדביקים פחות"
תחקיר חושף: כך תצליחו לרכוש בדיקת קורונה מזויפת למעבר בנתב"ג
"אתה רץ עם הרפורמים במטרה להחריב. הרבנות היא לא עזה"
דאגה מהתפשטות הקורונה: מתקרבים לאחוז של חיוביים מתוך סך הבדיקות
מסתמן: התו הירוק יחזור חלקית; החיסון השלישי לא יהיה בתקופה הקרובה
מדאיג: רופא ילדים בעיר בני ברק אובחן כחולה קורונה בכניסת שבת
הקורונה מתפשטת בישראל: החיסון פחות יעיל במניעת הדבקה מול המוטציה
לראשונה מפסח: למעלה מ-300 אומתו לקורונה, כשליש מהמאושפזים - מחוסנים
מרן שר התורה לפרופ' בליצר: על כל אחד מגיל 12 להתחסן
הפרויקטור מתריע: מזהים התפרצויות נוספות; לעטות מסכה בחללים סגורים

תגובה אחת

 1. כל הכבוד לשלוחא דרבנן ושלוחא דידן חה"כ הרב יעקב אשר הי"ו
  על פועלו הגדול ללא לאות למען הציבור, ובפרט בתקופה הקשה של הקורונה בתפקידו החשוב כיו"ר וועדת החוקה בכנסת שפעל ע"י ככל יכולתו בכדי לעזור לציבור ! יישר כוח ר' יעקב! תומכים בך ומחזקים את ידך!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן