By © Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (via Wikimedia Commons), CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90106864

האמת לגבי התפרצות הקורונה תצא לאור? בכיר סיני ערק לארה"ב

אין לכך עדיין כל אישור רשמי אך דיווחים הולכים ומתרבים מלמדים על עריקתו של דונג ג'ינגווי, סגן שר הביטחון של סין לארה"ב • לאחרונה, שינה ג'ו ביידן את הטון לגבי סין, והמשיך בדרכו של טראמפ; האם השינוי בשל המידע שהעביר העריק הבכיר?
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

זה התחיל כשמועה בכלי תקשורת אופוזיציונרים בסין, עבר לרשתות בשפה הסינית וביממה האחרונה החלו גם כלי תקשורת בארה"ב לעסוק בנושא: האם האמת על מקור התפרצות נגיף הקורונה תצא לאור?

לפי אותם דיווחים, סגן שר הביטחון הסיני דונג ג'ינגווי, ערק לפני מספר חודשים לארה"ב והביא איתו מידע מפליל על המעבדה לוירולוגיה בוואהן, שם פרצה מגפת הקורונה לראשונה.

כלי התקשורת בסין המזוהים עם האופוזיציה דיווחו כי ג'ינגווי ערק באמצע פברואר וטס מהונג קונג לארצות הברית עם בתו. בארה"ב הוסיפו כי הוא נפגש עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ומסר לו את המידע שברשותו.

בתקופה האחרונה, למרות שתקף את הנשיא לשעבר דונלד טראמפ שכינה את הקורונה "הנגיף הסיני", שינה ג'ו ביידן את עמדתו והחל להתייחס ברצינות להאשמות כי מקור הנגיף במעבדה, ולא בהידבקות אקראית מבעל חי לאדם.

ד"ר האן לינאקו, בכיר בסין, טען כי שליחים מבייג'ינג נועדו עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ודנו איתו על התנאים להשבתו של ג'ינגווי לסין. לטענתו, בלינקן סירב לדרישה.

הוא הוסיף כי צמרת המפלגה הקומוניסטית דורשת להחזיר את דונג לסין בהקדם, אולם לפי שעה בלינקן מסרב. "ג'ינגווי עובד בשיתוף פעולה הדוק עם זאנג יו, פקיד ממשל סיני שמרצה עתה 15 שנות מאסר בגין שחיתות," הוסיף האן.

מולי סאלצקוג, אנליסט מודיעין בכיר בארה"ב, אמר כי הדיווחים הלא מאושרים על עריקות הם דבר שכיח. "למרות שמדובר בעניין משמעותי ושימושי בוודאי למאמצי המודיעין שלנו – דיווח אחד על עריקה אחת, גם ברמה גבוהה כזו, לא ישנה בצורה דרסטית את ההבנה בין המדינות ואת הגישה של ארה"ב כלפי סין".

אתר החדשות השמרני Red State דיווח כי העריק הסיני הבכיר סיפר לראשי המודיעין האמריקני כי במעבדה לוירולוגיה בווהאן מתקיים מחקר בנוגע ללוחמה ביולוגית, וככל הנראה הנגיף נותר באופן מכוון שם. "מקורות שונים טוענים כי רמת הביטחון במידע שהביא איתו ג'ינגווי היא שהובילה למשבר אמון פתאומי בד"ר אנתוני פאוצ'י". עוד דווח כי "אנשי המכון למחקר רפואי למחלות זיהומיות של צבא ארה"ב אישרו פרטים טכניים מדוייקים מאוד שנמסרו על ידי העריק הסיני".

כתבות קשורות

עם משפחות ההרוגים באסון מירון: יעקב שוואקי בקליפ חדש - "יבוא היום" • צפו
זינוק בתחלואה: 3,161 נדבקים ביום; 217 במצב קשה - 9 נפטרו
תיעוד: אדמו"רים ורבנים בניחום אבלים אצל האדמו"ר מרימנוב
הילולת כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים זצ"ל בראשות בנו האדמו"ר שליט"א
האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בעליה לציון הרה"ק רבי אהרן מבעלזא זי"ע
התכנסות רבתית של כלל בחורי קרעטשניף בארץ הקודש
שר האוצר איווט ליברמן: "נגייס בלי בושה ח"כים מהמשותפת שיתמכו בתקציב"‎‎
מעמדו של נתניהו בליכוד נחלש? נציגתו לוועדה למינוי שופטים הובסה בבחירות
גורם ביטחוני תוקף את נתניהו: "תמך בברית הגנה עם ארה"ב - אין גבול לציניות"
מכין את הקרקע: בנט כינס את השרים והביא את המומחים שתומכים בהגבלות
שיא יומי מדאיג: 2,441 ישראלים אובחנו מאז חצות כחיוביים לנגיף הקורונה
הפקת לקחים ממבצע שומר החומות: בעיר אשקלון יופעלו שני אזורי התרעה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן