pixabay

במערכת הבריאות מזהירים – ומרגיעים: "אם לא נשתלט על התחלואה – ההגבלות יוחזרו"

גל רביעי? פרוייקטור הקורונה מרגיע ואומר כי "בינתיים אנחנו מתייחסים לזה כהתפרצויות מקומיות שאפשר להשתלט עליהן", אך אם ההתפשטות תימשך - ההגבלות יחזרו • פרופ' רהב אומרת כי "יתכן ורמת החיסוניות יורדת ונחליט על מנת חיסון נוספת"
 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

התפרצות הקורונה בבתי הספר בבנימינה ובמודיעין, ברקע החשש מפני כניסת המוטציה ההודית לישראל: פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש מרגיע היום (שני) את החשש מפני גל רביעי.

בראיון לרדיו 103 אמר כי "השאלה הגדולה אם זה התפרצויות מקומיות שנצליח להתגבר עליהן או שזו התחלה של עלייה יותר עקבית ונראה מספרים יותר גדולים". הוא ציין כי טרם ניתן לקבוע בוודאות שהווריאנט ההודי הוא שגרם להתפרצויות המקומיות, אך "לפי בדיקות אחרות שאנחנו עושים, זה וריאנט הדלתא (ההודי)".

לדבריו, "ההתמודדות שלנו היא דינאמית. אנחנו לא משנים את ההנחיות, כי בינתיים אנחנו מתייחסים לזה כהתפרצויות מקומיות שאפשר להשתלט עליהן. אם נראה שאי אפשר להשתלט, נחדש את המגבלות שהיו קודם".

בהמשך, הביע את דעתו באשר לחיסון בני נוער בגילאי 15-12: "אני חושב שזה נכון, גם בגלל התפרצויות וגם בגלל ההיערכות לשנת הלימודים הבאה. זה נכון בשלב הזה, שאנחנו רואים את ההתפרצות של ווריאנט דלתא (הודי) בארץ. יש לא מעט ילדים שנדבקו בשבוע האחרון, ונכון למנוע את ההדבקה הזאת".

במהלך החודש האחרון נכנסו לישראל 4,874 בני אדם אשר חזרו ממוסקבה, 31 מהם מאומתים. זאת למרות שרוסיה מוגדרת על פי משרד הבריאות כ'יעד ברמת סיכון מרבית'. פרופ' אש, הגיב לנתונים, ואמר: "האחריות בסופו של דבר היא על הממשלה וגופי הביצוע, כולל משרד הבריאות. יש מדינות שאנחנו ממליצים לא לנסוע אליהן – זה לא נאכף כמו שצריך", והדגיש: "יש שיפורים ושינויים כדי למנוע כניסת תחלואה, אבל זה לא יכול להיות הרמטי; כי אי אפשר להגיד 'סוגרים את השמיים בצורה מוחלטת'".

בסיום השיחה קרא הפרויקטור להימנע מנסיעות לא נחוצות: "אני חושב שאפשר להתאפק עוד שנה, ולבלות את הקיץ במקומות בישראל. זה לא פשוט, אין ספק. אבל המגפה הזאת לא פשוטה, ומחייבת אותנו לעשות צעדים לא פשוטים, וכולם צריכים להתגייס לזה".

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים תל השומר, פרופ' גליה רהב, אמרה בראיון ל103FM כי יתכן ורמת החיסוניות נמצאת בירידה והוסיפה: "החיסון מונע מחלה קשה, אך אנחנו לא יודעים עד כמה הוא מונע הידבקות, יש מחוסנים שנדבקו".

כמו כן, נשאלה האפשרות לחיסון נוסף, והשיבה: "יכול להיות שעוד תקופה מסוימת נחליט שכן צריך עוד מנת חיסון משתי סיבות – או שהחיסוניות באמת הולכת ויורדת, או שיש זנים מסוימים שהחיסון לא לגמרי יעיל נגדם".

פרופ' רהב חתמה את הריאיון בהדגשה כי על הנוסעים לחו"ל להקפיד על עטיית מסיכה, ואף הבהירה את הצורך בחיסון ילדים. "אם המצב כמו היום, שיש כמה התפרצויות כאלה בבני נוער, הייתי משתמשת במסכות, ודאי במקומות שבהן הייתה התפרצות", כך אמרה.

כתבות קשורות

טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן