נתניהו שוחח עם יורש העצר של בחריין – השניים קבעו להיפגש בקרוב

צילום: משרד החוץ

נתניהו שוחח עם יורש העצר של בחריין שהתעניין במפעל לייצור חיסונים

הנסיך סלמן בן חמד אל ח'ליפה שוחח עם ראש הממשלה נתניהו והזמינו לארצו. יורש העצר הביע התעניינות בהשתתפות בהקמת מפעל חיסונים לקורונה שמתוכנן להיות מוקם בישראל יחד עם מדינות נוספות.ישראל ובחריין שותפים במאבק נגד הסכם גרעין חדש עם איראן

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר (חמישי) עם יורש העצר של בחריין הנסיך סלמאן בן חמד אל ח'ליפה. יורש העצר שב וחזר על הזמנתו של ראש הממשלה לבחריין, והמנהיגים קבעו שבהזדמנות הראשונה שהתחלואה תאפשר יבקר רה"מ נתניהו במדינה.

כמו כן, יורש העצר הבחרייני ציין כי הוא מעוניין לבחון את האפשרות להצטרפות של בחריין להשקעה במפעל לייצור חיסונים שמתוכנן להיות מוקם בישראל יחד עם מדינות נוספות.

בהודעת לשכת יורש העצר נמסר כי "המדינות באזור חייבות לקחת חלק בכל משא ומתן בנושא הגרעין האיראני וכי על מגעים מסוג זה לכלול גם נושאים רחבים יותר כדי לחזק את היציבות והביטחון באזור".

היחסים בין הנסיכות המפרצית לישראל הפכו לאחרונה לחמים במיוחד. שר החוץ של בחריין, ד"ר עבד א-לטיף ראשד א-זיאני הביע דאגה מחזרה אפשרית של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן להסכם הגרעין עם איראן. בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) שהתקיים באוניברסיטת תל אביב בחודש שעבר אמר כי "ישנם גורמים שיעשו הכול בכדי לנסות ולחבל בתהליך ובשיתוף הפעולה בינינו".

לדברי שר החוץ של בחריין: "אני רואה יתרונות רבים בכך שארצותינו ידברו בפני הממשל החדש בארה"ב בקול אחד בנושאים בהם ישנה בקרבנו דאגה משותפת, בפרט בנושא איראן, תוכניתה הגרעינית ותוכנית הטילים שלה והשפעתה הכללית על האזור. עמדה אזורית משותפת תזכה להשפעה רבה יותר בארצות הברית. עלינו להבהיר שהדאגות האלו אינן רק של מדינה אחת אלא של מדינות רבות באזור".

"ישנם גורמים שיעשו הכול בכדי לנסות ולחבל בתהליך ובשיתוף הפעולה בינינו. אני רואה יתרונות רבים בכך שארצותינו ידברו בפני הממשל החדש בארה"ב בקול אחד בנושאים בהם ישנה בקרבנו דאגה משותפת, בפרט בנושא איראן, תוכניתה הגרעינית ותוכנית הטילים שלה והשפעתה הכללית על האזור. עמדה אזורית משותפת תזכה להשפעה רבה יותר בארצות הברית. עלינו להבהיר שהדאגות האלו אינן רק של מדינה אחת אלא של מדינות רבות באזור".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell