שטוקהולם, בירת שוודיה. צילום: מרים אלסטר פלאש 90

המדינה שהכחישה את הקורונה משנה את המדיניות ומחמירה את המגבלות

לאחר שנקטה במשך כל השנה האחרונה במדיניות מקלה, יש שיאמרו מזלזלת, במדיניות המאבק בנגיף הקורונה, משנה היום (חמישי) שוודיה את המדיניות, ומודיעה כי "המצב במדינה חמור, יינקטו הגבלות משמעותיות" • מעל 5,000 מאומתים חדשים במדינה ביממה האחרונה

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

בכל השנה האחרונה בה פשטה מגפת הקורונה באזורים רבים בעולם, נאלצו המדינות לגבש מדיניות מאבק בנגיף. חלקן היו מחמירות יותר וחלקן פחות, אך המכנה המשותף לכולן, או לרוב רובן היה כי יש לתת את הדעת במאבק בנגיף, מבחינה רפואית, כלכלית וחברתית.

לא כן שוודיה: מהיום הראשון הבהירה המדינה הסקנדינבית כי העולם חי בסוג של בועה, ומבחינתה אין להגביל את אזרחיה יותר מידי. "על שגרת החיים יש לשמור כמעט כרגיל", אמרו הגורמים הרשמיים.

לפי מספר חודשים החלה שוודיה לתהות עם עצמה האם היא לא בעיצומה של טעות חמורה, זאת לאחר שמספר החולים ובעיקר מספר המתים מהנגיף – החל לטפס בצורה מדאיגה. היא הטילה אז אי אלו מגבלות, אולי רק כדי לנקות את המצפון.

זה לקח לא מעט זמן, אך היום (ה'), אחרי למעלה מ-5,00 חולים נוספים ביממה, נפל דבר: ממשלת שוודיה מודיעה היום כי ההגבלות יוחמרו משמעותית זאת על מנת להדוף את גלי התחלואה הגואים. במסגרת המגבלות יוגבלו משמעותית שעות פתיחתם של בתי הקפה ומרכזי הבילוי והפנאי – ואלה יחויבו לסגור בשעה 20:30 בכל ערב, כאשר גם על מספר האנשים שיוכלו להיות באותו חלל בו זמנית במקומות אלו ובמרכזי הקניות – מצטמצם משמעותית.

ראש ממשלת שוודיה סטפן לוון אמר כי "המצב בשוודיה לא פשוט. יש לנו התפשטות נרחבת והמספרים רק עולים. אנחנו יכולים להימנע מגל תחלואה שלישי – אם נשמור על מרחק אחד מהשני". בפעם הראשונה מאז תחילת המגפה, דורש הפרלמנט השוודי מכל הבאים בשעריו לעטות מסכות.

במספר אזורים במדינה הוטל חיוב על האזרחים לעטות מסכה במקומות ציבוריים, כדוגמת: תחבורה ציבורית, מקומות עבודה ומרכולים, דבר שבמדינות רבות, וביניהן ישראל, הדבר מובן מאליו ונהוג בכל השנה האחרונה.

במחוזות מסוימים בשוודיה החליטו כי מעתה יש לעטות מסכה בחנויות, מרכולים, מקומות עבודה ובתחבורה הציבורית, זאת לאחר שהממשלה לא הטילה חובת עטית מסכה בקרב התושבים כפי שנהוג במדינות רבות בעולם, כולל בישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell