לאחר שהורשע בשחיתות והפרת אמונים: נשיא צרפת לשעבר נידון לשנת מאסר

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי נידון לשנת מאסר לאחר שבית המשפט הצרפתי הרשיע אותו בשחיתות והפרת אמונים • סרקוזי כפר בהאשמות נגדו וטען כי התביעה ניהלה נגדו מסע ציד • קדם לו הנשיא שירק, שהורשע בעבר בעבירות שחיתות בזמן כהונתו כראש עיריית פריז

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי הורשע היום (שני) בבית המשפט בצרפת בעברת שחתות והפרת אמונים. השופטים גזרו על סרקוזי שנת מאסר בפעל ועוד שנתיים נוספות על תנאי. בפסיקתם קבעו השופטים כי הנשיא לשעבר ניסה לקבל מידע אודות חקירה בעניינו – ובמטרה להשיג זאת ניסה לשחד שופט.

על פי ההחלטה, עליה צפוי סרקוזי להגיש ערעור באמצעות עורכי דינו, יוכל הנשיא לשעבר לרצות את עונש המאסר בביתו, אם ירצה בכך, זאת בכפוף להצמדת אזיק אלקטרוני לגופו. המשפט ארך עשרה ימים, כאשר ההרשעה הגיעה ממקום לא צפוי: בחקירה אחרת שהתנהלה נגד סרקוזי, בעניין תרומות שקיבל במהלך קמפיין הבחירות שלו לפני כ-8 שנים, בוצעו האזנות להקלטות של הנשיא לשעבר. גם בנושא זה יועמד סרקוזי למשפט בזמן הקרוב, בחשד כי התרומות ניתנו למימון הקמפיין שלא כדין.

ובחזרה להיום: השופטים האשימו את נשיא צרפת לשעבר כי הוא פנה לשופט שהיה אמון על הבדיקה בפרשת המימון הפסול, והציע לו דיל: משרה בכירה יותר תמורת מידע מהחקירה. הנשיא לשעבר הכחיש זאת, ועל פי החוקרים הוא הבין כי מתבצעות האזנות לשיחות בטלפון האישי שלו. הנשיא לשעבר כפר בהאשמות אלו ואמר כי התביעה ניהלה נגדו מסע ציד, והוא למעשה הקורבן בסיפור.

סרקוזי, שכיהן כנשיא צרפת בשנים 2007-2012, אינו הנשיא הראשון בצרפת שמורשע בבית המשפט בעבירות שחיתות: קדם לו הנשיא לשעבר ז'אק שירק, שלגביו פסק בית המשפט בצרפת כי בזמן שהיה ראש עיריית פריז ביצע העברות כספים פליליות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן