סיום הש"ס של בני הנוער עם הרב גרוסמן

שבע מאות חניכי 'אור ישראלי' חגגו בשבת האחרונה את סיום הש"ס הפרטי שלהם, במוסדות 'מגדל אור' בראשות הגרי"ד גרוסמן

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

לא רק סיום הש"ס העולמי: כשבע מאות בני נוער חגגו בשבת האחרונה, פרשת עקב, במסגרת תנועת הנוער הארצי 'אור ישראלי' את סיום הש"ס הפרטי שלהם.

קרא עוד:

[postim]

'אור ישראלי' הוקם לפני כעשור, במטרה להעניק מענה הולם לצרכי בני הנוער המרוחק מתורה ומצוות, להקנות להם ערכי דת מקודשים, מידע יהודי בסיסי ויראת שמים.

בתנועת 'אור ישראלי', בו יש למעלה מ-160 סניפי ברחבי הארץ, חברים כיום למעלה משמונה אלף בני נוער כ"י, מדן ועד באר שבע. הנערים משתתפים מידי יום ביומו בפעילות קבועה של התנועה.

בהתקרב ימי 'בין הזמנים' הגה יו"ר 'אור ישראלי' הג"ר אברהם גרינבוים ראש ישיבת 'נהורא', בצוותא עם נשיא הארגון, רבה של מגדל העמק, הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן את "מבצע סיום הש"ס". המבצע כלל בין היתר: חזרה ושינון של מסכתות משניות מ'שישה סדרי משנה'.

שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (7)

למעלה משמונה מאות בני נוער עמדו בהצלחה בלימוד, וזכו להתארח השבת בקמפוס של מוסדות 'מגדל אור' במגדל העמק, לציון 'שבת סיום הש"ס' הפרטי שלהם.

במהלך השבת מסרו יו"ר הארגון הג"ר אברהם גרינבוים, ורבני וחונכי הארגון הרצאות ודרשות מיוחדות, בשילוב כלים וערכים יהודים. בין הדברים הועלתה דמותו ומורשתו הרוחנית של מהר"ם שפירא זצוק"ל מלובלין.

"איזה קידוש השם גדול היה", משחזר הגרי"ד גרוסמן, "ראית את הנוער צמא, כמה ומשתוקק לדבר ה', רוצים לדעת על המורשת שלנו, על היהדות, על אבותינו הקדושים. לצערינו, בבתי הספר הכלליים הם לא מקבלים את כל זה".

שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (3)

לצד כל אלו, נוסף חידוש גדול לשבת המסורתית המתקיימת ברציפות בימי בין הזמנים זה השנה השישית, כשלצד בני הנוער המתקרבים נוספו כשלוש מאות בני נוער חילוני, שבאו 'לטעום' את השבת במגדל העמק.

"אם מדברים היום על ניתוק וקיטוב בין הציבורים בישראל", אומר יו"ר 'אור ישראלי' הג"ר אברהם גרינבוים, "הרי שאנו דוגלים במוטו של 'כל ישראל ערבין זה לזה', ומאחדים את כולם לשבת מאחדת, שהותאמה במיוחד עבור בני הנוער".

הצוות המורחב של 'אור ישראלי' הפיק שבת בצורה מכובדת ועילאית. "כמעט לא היה רגע דל" מעיד מנכ"ל 'אור ישראלי', הרב ישראל מאיר רביץ, "הנוער ישב ב'טיש' שערך הרב גרוסמן בהתלהבות עד השעה שתיים לפנות בוקר ושר שירי שבת, וכן ישבו שעות ארוכות של הסעודה שלישית, כשבסיומה קיבלו על עצמם כולם עול מלכות שמים ועול תורה".

"המציאות מוכיחה", מעיד הגרי"ד גרוסמן, "כי אחרי כל שבת שכזו מתקרבים בני הנוער לתורה ולמצוות, ואחריהם באים גם כל בני המשפחה".

שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (1) שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (2) שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (3) שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (5) שבת התאחדות לילדי תנועת אור ישראלי עם הרב גרוסמן (6)