המושל הרוסי הבטיח: בית כנסת במרכז העיר

רבה של רוסיה, הגר"ב לאזאר, קיים מסע חיזוק בקהילה היהודית המתפתחת באוליינובסק שברוסיה • לאחר סימפוזיון שערך עם המתקרבים, הגיע השיא: פגישה עם המושל

לפני מספר ימים ערך רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר מסע חיזוק מיוחד ורב רושם בקהילה היהודית שבאוליינובסק ברוסיה.

העיר אוליינובסק יודעת מזה מספר שנים מהפכה יהודית אמיתית מאז בואו של הרב יוסף מרוזוב, המשמש כרב העיר ושליח חב"ד.

הביקור החל בקבלת פנים מרגשת ברחבת בית הכנסת בעיר במעמד רב העיר, מושל העיר, ראש הקהילה, המזכיר הראשון של שגרירות ישראל ברוסיה וקהל המונים.

לאחר מכן נערך טקס הסרת הלוט מעל מנורה גדולה ומרשימה שתפאר את חזית בית הכנסת.

לאחר סיור בבית הכנסת ובמבואותיו יחד עם הרב מרוזוב והמושל, נאם הרב הראשי הגר"ב לאזאר בפני יהודי העיר, עורר אותם על קיום שמירת תורה ומצוות, בשילוב מאמרי חז"ל, סיפורי צדיקים ודברי חיזוק רבים שהשאירו רושם עז על השומעים.

משם פנה הרב הראשי לאחד האולמות המרכזיים בעיר, בו נערך סימפוזיון יהדות עם מאות סטודנטים יהודים, אשר שאלו וביררו שאלות רבות בהלכה, מנהגים, היסטוריה יהודית והציגו לבטים רבים עמם הם מתמודדים.

הסימפוזיון נמשך שעות ארוכות והשפיע רבות על הנאספים הרבים.

לקראת שעות הערב, הוזמן האורח הרב הראשי ללשכתו של מושל העיר מר סרגיי מורוזוב, אשר בנוסף לשם המשותף לו ולרב העיר הרב יוסף מרוזוב, הוא מקיים קשרי ידידות רבים איתו ועם הקהילה היהודית כולה.

בפגישה הציג הרב הראשי את צרכי הקהילה היהודית המתפתחת והמושל אישר הקצאת קרקע במרכז העיר, לבניית בית כנסת ומרכז יהודי קהילתי חדש ומפואר – והמושל הבטיח שטח במרכז העיר לבניית בית הכנסת.

Marozov (1) (796x600)Marozov (3) (800x546)הרב הראשי עם המושלMarozov (6) (800x600)Marozov (7) (800x533)Marozov (8) (800x533)Marozov (10) (800x599)