יש אורות: לראשונה השנה תאורה בכל שעות החשיכה באיזור הציון באומן

בשנים האחרונות סבלו השובתים באומן מהתנכלויות אנטישמיות ושודים בחסות העלטה המוחלטת ששררה בלילות, השנה לראשונה יוארו כך הרחובות הסמוכים לציון כל שעות החשיכה

ב'מרכז ברסלב העולמי׳ הגיעו השנה להסדר עם עיריית אומן לפיו תאורת הרחובות בכל הרחובות הסמוכים לציון – ברדיוס של יותר מקילומטר, תפעל בכל שעות החשיכה בתקופת העלייה ההמונית לרגל של רבבות חסידי ברסלב לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן לקראת חג ראש השנה.

קרא עוד:

[postim]

תאורת הרחובות תפעל בשנה זו, לראשונה בכל הרחובות הסמוכים לציון רבי נחמן עד למרחק של קילומטר מהציון. זה כמובן בכדי לאפשר למשכירי הדירות והבתים אף באזורים מרוחקים ללכת למקום הלינה בבטחה וללא חשש להתנכלויות מצד מקומיים או גנבים שמנצלים את חשכת הלילה לביצוע זממם.

כזכור, בשנים עברו אירעו מספר מקרים של התנכלויות ואירועים אלימים, כמו גניבות וכדו׳ 'בחסות החשכה' בשעות הלילה, כשהחושך משמש גורם מדרבן לפשיעה המקומית.

יצויין כי השנה הוחלט בתיאום עם 'מרכז ברסלב' להגביר את סיורי המשטרה האוקראינית והישראלית בכל הרחובות הסמוכים לציון רבי נחמן לצורך שמירת הסדר הציבורי ומניעת מפגעים רוחניים וגשמיים.

העסקן הרב שמעון בוסקילה מנכ"ל 'מרכז ברסלב העולמי' נפגש בשבוע שעבר באומן עם מפקד משטרת מחוז צ'רקס שישהה בעצמו באומן בכל הימים הסמוכים לראש השנה ויפקח מקרוב אחר האבטחה ושמירת הסדר הציבורי בימי ראש השנה. וזאת הודות לפעילותם של נציגי משרד החוץ בראשותו של השר ליברמן ושגריר ישראל באוקראינה.

השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ הנחה את משטרת ישראל על פי המלצת 'המטה ללוחמה בטרור', להכפיל את מספר השוטרים הישראלים משנה שעברה אשר ישהו באומן ויהוו קשר וסיוע למשטרה המקומית בשמירה על הביטחון והסדר הציבורי של המתפללים.

העסקן הרב שמעון בוסקילה אמר: "מערך תאורת הרחובות הינו מהדברים עליהם חשוב לנו להקפיד. ההבדל בין רחובות מוארים לרחובות חשוכים משמעותי מאוד עבור המתפללים שאינם מתמצאים בסמטאותיה ורחובותיה העקלקלים של אומן, ועלולים להיקלע לסיטואציות לא נוחות בעקבות החשיכה, ב׳מרכז ברסלב׳ ממליצים לא להתרחק בשעות הלילה מאיזור הציון. ולהסתובב בקבוצות ובאיזורים מוכרים, והשנה לראשונה 'מרכז ברסלב' אף יחלק – מטעם משטרת מחוז צ׳רקס׳ – דף הנחיות והמלצות בטחוניות לעולי הרגל".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו