ויקרא שמו בישראל 'משה יהושע' • שבת שובה בבעלזא

שמחת בית בעלזא: אלפי חסידי בעלזא שבתו השבת בירושלים לרגל שמחת הברית לנכד האדמו"ר, מה היה סדר הכיבודים בשמחה? ומי קיבל את עליית אחרון במקום האדמו"ר?

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

אלפי חסידי בעלזא עשו את השבת (שובה – וילך) בקרית בעלזא בירושלים לא רק בשל שבת שובה, גם לרגל שמחת הברית לנכדו של כ"ק אדמו"ר שליט"א.

קרא עוד:

[postim]

ההתרגשות בקרב המוני החסידים כבר החלה בליל שבת קודש עת נכנס מרן האדמו"ר לעריכת השולחן הטהור, ששולבה עם ה'שלום זכר' במהלכו שוררו גם ניגוני שמחה לרגל המאורע, חוץ מניגוני הימים הנוראים המושרים בימים אלה בחצר הקודש.

בשבת בבוקר לאחר התפילה נחוגה השמחה הגדולה בחצר הקודש שמחת הברית לנכד האדמו"ר בן לבנו יחידו הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שליט"א חדב"נ כ"ק אדמו"ר גאב"ד מאקאווא שליט"א.

לכבוד השמחה הגיעו אורחים מיוחדים מכל קצוות תבל לקרית בעלזא, בהם מאות חסידים שהגיעו מחו"ל לעשות את ראש השנה במחיצת האדמו"ר ונותרו להשתתף בשמחה, כמו כן סב הרך הנולד גאב"ד מאקאווא הגיע מקרית אתא, ראש ישיבות ויז'ניץ הגאון רבי מנחם ארנסטר שליט"א, והרה"צ רבי חיים מאיר הגר שליט"א שהגיעו בשליחות אביו כ"ק אדמו"ר מויזניץ שליט"א.

סדר הכיבודים: בסנדקאות כובד כ"ק אדמו"ר מזוויעהל שליט"א דוד הרך הנולד, כ"ק אדמו"ר מבעלזא שליט"א כובד בעמידה לברכות, כ"ק אדמו"ר גאב"ד מאקאווא שליט"א כובד באמירת ברכות, ויקרא שמו בישראל 'משה יהושע', ע"ש זקנו האדמו"ר בעל 'ישועות משה' מויז'ניץ זיע"א.

בסיום הברית שאגו המוני החסידים בהתרגשות 'מזל טוב', ופרצו בשירה אדירה לרגל השמחה, לאחר מכן נערכה סעודת המצוה בשילוב ה'מיטאג טיש' בהיכל הטישים 'א גרויסע שטוב' בקרית בעלזא.

יצויין כי לרגל הפרשה הקצרה וריבוי האורחים הדגולים שהגיעו לכבוד השמחה, וויתר האדמו"ר מבעלזא על עליה בשבת זו, בעליית אחרון בה היה אמור האדמו"ר להתכבד לרגל שבת שובה, כובד האורח הרה"צ רבי חיים מאיר הגר שליט"א בן האדמו"ר מויז'ניץ.

 

9 תגובות

למען הדיוק האדמור עולה לתורה עליית שישי שנית הרב מנחם ארנסטר לא היה קוואטר, ושלישית לא מקובל קווטר עם שוויגר, אז בבקשה לדייק…

קוואטער היה הרה"צ ר' אהרן מרדכי אבי הבן ולא הרה"צ ר' מנחם ארנסטר

לרך הנימול קראו משה יהושע על שם זקינו הגדול, כ"ק האדמו"ר מויזניץ זי"ע שנקרא כך על שם משה רבינו ע"ה ויהושע בן נון, שכזכור הוא נולד בתאריך י"ז סיון, בפרשת בהעלותך, ואביו האמרי חיים העניק לו ב' שמות אלו מהפרשה, וכמו כן הרך הנימול הוזכרו שני שמותיו בפרשה זו, שמחו צדיקים בה' וגילו צדיקים והרנינו כל ישרי לב!

איזה אדמו"ר מזוועהיל??? מארה"ב ? איך הוא דוד?

קוואטער עם שוויגער ! מאכסט זיכער א טעות!

ר' אהרן מרדכי היה קוואטער עם הרבנית מויז'ניץ תליט"א, א"ח מרן האדמו"ר הישועות משה זצוק"ל

מי זה האדמו"ר מזוועהיל שקיבל סנדקאות מה טיבו ומהיחוסו הרם כמו הרב וואזנר והרב אלישיב

מדובר באדמו"ר ר"ש מזוועהיל, חתנו של גאב"ד מאקאווא זצ"ל ודודו של הרה"ק רבי אהרן מרדכי שליט"א

האדמו"ר מזוויהעל שליט"א, גם בן דוד שני עם כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א גם מצד זוויהעל כי חותנו של כ"ק מרן מהרי"ד מבעלזא זצוק"ל הרה"ק ר' אברהם שמואל מברזנא זצ"ל היה חתן הרה"ק ר' מרדכי הראשון מזוויהעל זצוק"ל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן