האדמו"ר מויז'ניץ על הבחירות: 'אחליט עד יום שני בערב כיצד לנהוג'

הכרעה עדיין אין, אך לראשונה האדמו"ר מתבטא אודות הבחירות, | עוד לראשונה הוא מדבר על השלום השורר בין שני החצרות: 'דקות ספורות לאחר יצאת נשמתו של אבי זיע"א החלטתי לנהוג כפי שנהגתי וד"ל'.

חסידי ויז'ניץ עדיין אינם יודעים למי יצביעו, אם בכלל ילכו לתת את קולם למי מהמפלגות ביום הבוחר, אין זה סוד כי כ"ק אדמו"ר מויז'ניץ שליט"א עדיין לא הכריע למי להצביע, בעשר שנות חוליו של אביו האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' זי"ע בחר שלא להתבטאות ולא להורות לכאן או לכאן, ואיש הישר בעיניו עשה.

קרא עוד:

[postim]

אך כעת שנטל על עצמו את עול האדמו"רות מצפים החסידים בערגה להוראה שתצא מפיו, הערב (מוצ"ש) בסעודה שלישית בהיכל בית המדרש הגדול 'מרכז חסידי ויז'ניץ', הפתיע האדמו"ר והתייחס לראשונה בעניין הבחירות הקרובות: "אני חרד מהגזירות על עולם התורה, עד יום שני בערב אחליט כיצד לפעול, האינטרס שלנו הוא רק "בלתי לה' לבדו", ולמען כבוד אבי זיע"א".

בהמשך התייחס האדמו"ר לגזירות הקשות העומדות בפתח, ועל כך שכל גדולי הדור מתאחדים בשעה קשה זו, בפרט למנוע את גזירת הגיוס שהיא קשה מכולם.

לראשונה התייחס האדמו"ר לשלום והכבוד ההדדי השורר בינו לבין אחיו הגדול מרן אדמו"ר מויז'ניץ שליט"א ואמר: "דקות ספורות לאחר יצאת נשמתו של אבי זיע"א החלטתי לנהוג כפי שנהגתי וד"ל, והכל עשיתי למען כבוד אבי הקדוש ולמען כבוד אבותי לבית ויז'ניץ, אי לכך כל שאיפתי ומגמתי גם במערכה הנוכחית היא למען כבוד אבי זיע"א, וע"כ אחליט עד יום שני בערב אייך לנהוג והדרישה מכולם היא ולציית להחלטתי שאינה מונעת משום אינטרס אישי, אלא "בלתי לה' לבדו", ועל כן אני מבקש מכל אחד ואחד לא לעשות פרשנויות לדברי ועל כולם לפעול לפיה.

האדמו"ר הזכיר עוד את גזירת הגיוס על בנות ישראל לפני כששה עשורים, וסיפר שאביו בעל הישועות משה זיע"א שהיה אז רב צעיר לימים, פעל בכל התוקף למגר את הגזירה, וכיום אנו רואים שדרכו אכן צלחה.

בסיום דבריו ביקש האדמו"ר מהחסידים לנצל את ששת השבועות שנותרו עד יום ההילולא הראשון להסתלקותו של אביו זי"ע – כ' באדר, וללמוד משניות וש"ס לעילוי נשמתו הקדושה, שבוודאי תשפיע על כלל ישראל להנצל מכל הגזירות הקשות – אותם יסיימו אי"ה בטיש יארצייט שיערוך האדמו"ר בליל ההילולא.

12 תגובות

מזה חסידי ויזניץ לא יודעים למי להצביע
תצינו לפחות איזה מחסידי ויזניץ

למה אתם מציגים את החצר הזו כאילו זה חסידות ויזניץ היחידה ואין עוד מלבדו???
ויזניץ זה של ר' ישראל הגר, והרמ"מ זה ויזניץ ב' ולפחות תכתבו ויזניץ של הרמ"מ או של הבכור ולא סתם ויזניץ.
בכל מקרה ברור שויזניץ עם ג' מה השאלה בכלל, וכי בחצר הרמ"מ סבורים שאם לא יצביעו יקבלו נציג נוסף בכנסת מטעמם?? חלומות פז, מספיק נציג אחד של ויזניץ (מוזס) רק זה חסר שכל חסידות תקבל נציג?….

ברור שכזה אייטם מקומם הרבה אנשים.

אך זכות הציבור לדעת ויותר מכך חשוב שהציבור יידע מדוע כ"ק אדמו"ר מויזניץ שליט"א מתלבט.

לפני מספר שנים קם עיתון 'המבשר' שחרט על דגלו 'עיתון אחד בשביל כולם', אך עד מהרה מתברר שבשביל כולם זה לא יותר מסתם סיסמא.

האדמו"ר מויזניץ אינו זוכה לייצוג כלל וכלל בעיתון שחרט על דגלו "עיתון אחד בשביל כולם"… לא כשהקים עוד קהילה לא כשיצא לארה"ב למסע היסטורי ומוצלח, שם יודעים לכבד כל אדמו"ר כמובן אם ראוי לכך, והשי"ת נתן חינו בעיני בני אדם, וברוך השם כל העולם ראה כמה ציבור נהר אליו הן ביקורי אדמו"רים קטנים כגדולים, פוליטקאים מהדרג הבכיר ועוד.

אך כאן בארץ אינו זוכה לייצוג הולם, שלא לדבר על עיתון המודיע שאותו אפשר להבין מדוע מתעלם מעצם קיומו, כי זה לא "עיתון בשביל כולם"… זה רק לחסידי דאראג ו… ד"ל.

וכעת בהגיע יום הבחירות פתאום 'יהדות התורה' ונציגיה נזכרה בו, ומכירה בציבור שלו, שכידוע יצביע ב100% אם האדמו"ר יורה להם להצביע, איפה הם כל הארבע השנים האחרונות יותר נכון בעשור האחרון, הן כשהיה אב"ד ויזניץ והן כיום שהוא אדמו"ר מויזניץ… כן אדמו"ר מויזניץ במלוא מובן המילה.

מה קרה עכשיו כשאתם צריכים את הכמה מאות קולות שלו אתם נזכרים בו? למה שירגיש שאתם מייצגים אותו בכנסת, אם חבר מפלגתכם מר מנחם לייזער מוזס שם לו רגליים בכל נושא ועניין, רצה שטחים לבניית מוסדות ומגורים, מי דאג שזה לא ייצא לפועל? מי במשרד החינוך דאג שלא יועברו תקציבים? שישנו שם עמותה העיקר שלא ייקרא בשם ויז'ניץ?

מה קרה פתאום? גזירת הגיוס מדאיגה אתכם? הכסא העשוי מעור צבי + משכורת של 33,000 שקל זה מה שמעניין אתכם!!! פתאום אתם מתבכיינים על גיוס ועל חובת השעה להתאחד, אם אתם מכירים באחיו הגדול האדמו"ר מוהר"י שליט"א, הוא בעצמו מכיר ומוקיר את אחיו כאדמו"ר מויז'ניץ ואף אהבה ואחוה שוררת ביניהם, אז אם אתם מכבדים אותו עליכם לכבד את דעותיו ורצונותיו בכל.

והגיע הזמן שתעשו חשבון נפש, היכן טעיתם? מדוע יהדות התורה עומדת כבר שנים על סף ה5-6 מנדטים, כל החילול השם שגדולי ישראל חוששים ממנו הוא אך ורק בגללכם נציגי יהדות התורה, אם הייתם מייצגים את חצר האדמו"ר מויז'ניץ, וחצרות נוספים כדוגמת סלאנים, שהיא לבד כ-4000 קולות (לפי בעלי זכות בחירה), וכן עוד כמה חצרות קטנות הייתם מגיעים לזה באמונה שלימה…

ואם אני אלך ביום שלישי ואצביע ש"ס, לא יפלו השמים, לפחות עוד שני מנדטים כמוני שהיו מצביעים לג' יצביעו לש"ס, כי המעלה במפלגה הזאת, שיש מנהיג אחד חזק ואיתן – הרב עובדיה שיחי', אבל ב'יהדות התורה' כולנו חרדים רק בקלפי, רק כשצריכים את קולך… גם ש"ס תלחם בדיוק כמוכם נגד גזירת הגיוס ואפילו בשיתוף פעולה איתכם…

אבל ב'יהדות התורה' במקום לעשות חשבון נפש אחת ולתמיד, ובאמת לחשוב אייך יהדות התורה יכולה לשבור את המחסום של 6 מנדטים, ימשיכו להפלות בין חצרות וקהילות, ואני יודע כי דברי יפלו על אוזניים ערלות, המודיע והמבשר זה כסף, נציגינו בכנסת זה כסף, חוץ ממי שבאמת פועל ועושה רבות ללא הבדל דת גזע ומין כדוגמת הח"כים: ליצמן, גפני ומקלב.

אז לסיכום: הנה קיבלתם תמונת מצב שאינכם יכולים להתחמק ממנה, וסוף סוף תבינו מדוע האדמו"ר מתלבט, 2) מי שיגרום לחילול השם במוצאי יום הבחירות כשהתוצאות יהיו מבישות, הם אותם נציגי 'יהדות התורה' אך ורק הם…

לחיים נחמן (ביאליק ?)
אף אחד לא צריך את הקול שלכם בשביל אינטרס אישי אם היה כך באמת אין סיבה להצביע, אבל בבקשה אל תיתמם וגם אתה יוגע איזה גזירות כנסת המינים הולכת להטיל עלינו בקדנציה הבאה, האפשרות היחידיה להלחם בזה זה רק ע"י נציגות.

חיים נחמן צודק בכל מילה.
זה בנוגע לויז'ניץ ב"ב, זה נוגע לסלאנים, זה נוגע למכנובקא ועוד.
כל האדמורי"ם ה"קטנים"! יודעים זאת. אמנם הם גם הורו להצביע ג' כי כשהיהדות החרדית בכף מאזניים – אין זמן לחשבונות.
הלואי ומיד לאחר הבחירות יהיה סדר בין החסידים לליטאים ובתוך החסידויות עצמם.
הרעיון של להצביע ש"ס שאף היא מפלגה חרדית שדואגת לבני הישיבות וכו' אינו נכון כי השקפתינו אינה השקפתם. (ראה ערך עמנואל)
והלואי שהיהדות החרדית (ג' וש"ס) יצליחו להגדיל כוחה האמיתי ולנגדיל תורה ולהאדירה.

הרב חיים נחמן, דבריך צודקים במלוא מובן המילה…
לדאבוננו, אלו שמבקשים מאיתנו ללא הרף "להתעלות מעל עצמנו ומעל כל החשבונות", ולדאוג לגזירות הקשות, הם אלו שבשעה גורלית כזאת – לדבריהם – משחקים משחקי קטנוניות, ומשגרים לכנסת נציגים שאין כוחם אלא בפיהם, ובינם לבין עשייה אין ולא כלום, וד"ל.

חיים נחמן, חזק וברוך. רק יש לי שאלה: למה את אותם דברים יפים ונכונים שכתבת גם אתה נזכר רק לפני הבחירות, היה צריך כל הזמן לשוב ולהזהיר את כל מה שכתבת במשך שנים אלו? זה לא חכמה כאשר אנחנו ועולם התורה במצוקה רק אז ליזכר לכתוב ולהתחשבן. אם היית כותב מראש, ובכ"ז לא היו מתייחסים היית צודק לגמרי.

האדמו"ר מויז'ניץ צודק!
הוא באמת בדילמה קשה!
מצד אחד הגזירות הקשה מול העולם התורה, כנגדם הוא לא יכול להישאר אדיש…
מצד שני איך הוא יכול להורות להציבור שלו לבחור לנציגים שיורקים לו בפנים כל השנים, לא נותנים לו היתרי בניה, לא נותנים לו שטחים, והמחמירים אף שמים לו מקלות בכל גלגל… ועכשיו שהוא יתן להם כח ??????
להערכתי: האדמו"ר יורה להצביע ש"ס!! ,כך הוא נותן כח לנציגים חרדים שיפעלו מול הגזירות, ואינו נותן כח לאלו שיורקים לו בפנים…
ומזה בדיוק חוששים בג' !!, לא בשביל ה1500 קולות שיש לו (500 משפחות, אנשים ונשים בחורים ובחורות), אלא בשביל המגמה! שאים יפול דבר כזה בישראל, שאדמו"ר חסידי מכובד כזה יורה להצביע ש"ס, אזי כל האדמורי"ם של החצרות הקטנות שמרגישים אותו הרגשה ילכו בעקבתו….!!!! (אם כי להם לא שמים אבנים על הדרך וד"ל) .
ממילא אין זה פלא שכל העסקנים של 'יהדות התורה' עולים לרגל בימים אלו אצל האדמו"ר לשכנע אותו… אולם הערכתי הוא שיורה ש"ס.
ונזכה ונחיה ונראה…..

למה תמיד כשנכנסים לאיזה כתבה מוצג שם וכתובת דואר אלקטרוני תתקנו את זה

חשבתי הכל בלתי לה' לבדו
פתאום כאלו חשבונות פתלתלים…

כל החשבונות הפתלתלים האלו שאתה כותב אם תעיין בהם תווכח להבין שהם בלתי לד' לבדו ואם אתה לא מבין יש לך כנראה בעיה בהבנה שלך

לכבוד מרכז חסידי ויזניץ
אם הלכתם לצבוע ג' לפני ארבע שנים לא היה מגיע לכם כל הבעיות האלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *