תם המסע ההיסטורי • האדמו"ר מבעלזא שב למעונו בקרית בעלזא

בשלישי בבוקר המריא ואמש לעת ערב שב לקרית בעלזא | התפלל בקברי אבותיו בעיירה בעלזא, הכניס ספר תורה לבנין הכנסת אורחים | כן התפלל בליז'ענסק ובצאנז

מסע היסטורי ומרומם ביותר הסתיים אמש (רביעי) בשעה 19:00 עם נחיתתו של כ"ק אדמו"ר מבעלזא שליט"א ואלפי חסידיו בנתב"ג.

קרא עוד:

[postim]

בשעות הבוקר המוקדמות של יום שלישי המריא האדמו"ר שליט"א בטיסת אל-על משדה התעופה ע"ש בן גוריון לעבר שדה התעופה בעיר קראקא שבאוקראינה, אל האדמו"ר הצטרפו גם רעייתו הרבנית תליט"א, בנו הרה"צ רבי אהרן מרדכי שליט"א, נכדו החתן הרב שלום רוקח הי"ו, ומחותנו הרה"צ רבי יחיאל מאיר פנט שליט"א, ואלפי חסידים, יצויין כי בחורים לא הורשו להצטרף אל המסע.

לפני ההמראה הגיש רב חברת אל-על הרב יוחנן חיות לאדמו"ר ובנו הרה"צ רבי אהרן מרדכי שליט"א גווילי ספר תורה שהחברה כותבת בימים אלה כדי להכניסה לבית הכנסת אשר בשדה התעופה, האדמו"ר ובנו כתבו אות, שתו לחיים וטעמו מזונות לרגל המעמד.

במהלך הטיסה התחלפו היושבים על יד האדמו"ר, כאשר רק הנכבדים מנכ"לי המוסדות ואנשי סוד זוכים ליישב על יד האדמו"ר ולשוחח עמו בזמן הטיסה, לאחר כארבע שעות טיסה נחת המטוס בשדה התעופה בקראקא, משם נסע האדמו"ר היישר לעיירה בעלזא, שם בבנין הכנסת אורחים נח קימעא מעמל הדרך, ולאחר כשעה פסע לעבר בית החיים, כשאלפי החסידים שהגיעו מכל קצוות תבל עומדים סביב.

בעיירה בעלזא

תחילה ניגש האדמו"ר לציונו של ראשון האדמו"רים לבית בעלזא הרה"ק בעל ה'שר שלום' זי"ע ופתח בדברי התעוררות וביקש בתפילה ובתחנונים מאבותיו הק' הטמונים במקום לעורר רחמי שמים על תושבי ארץ הקודש, שיוסרו מעליהם כל גזירות קשות, שיוכלו ליישב באהלה של תורה מתוך הרחבת הדעת, ולגדל בניהם ובנותיהם בדרך ישראל סבא.

משם המשיך האדמו"ר לפקוד את קבריהם של שני האדמו"רים הנוספים הרה"ק מהר"י והרה"ק מהרי"ד זי"ע, גם שם קרא פרקי תהילים וקוויטלעך בדמעות שליש.

תפילת מנחה על אדמת ארון הקודש

לאחר כשעה הסתיים מעמד התפילה, האדמו"ר שב לבנין ההכנסת אורחים שם כתב האותיות בספר תורה, לאחר מכן יצא להתפלל מנחה על שטח בית הכנסת שעמד על תילו בעיירה בעלזא לפני פרוץ השואה, האדמו"ר עמד על מקום עומדו של ארון הקודש ושם התפלל.

הכנסת ספר תורה

בסיום תפילת מנחה, יצאה התהלוכה בזמירות ושירים לעבר בית המדרש אשר בבנין ההכנסת אורחים, התרגשות רבה אחזה בקרב משתתפי המסע, שכן מזה כ70 שנה שלא הוכנס ספר תורה לעיירה בעלזא, החסידים ריקדו ופיזזו לכבוד המאורע, בהגיע הספר לשטיבל נטלו האדמו"ר לידיו, ורקד עמו סביב הבימה, לאחר ריקוד ממושך אמר האדמו"ר את המזמורים והכניס את ספר התורה לארון הקודש, לקול מצהלות החסידים, לאחר מכן התפלל מעריב וספר ספירת העומר בבית המדרש.

ליז'ענסק

משם המשיך האדמו"ר לעיירה ליז'ענסק, לפנות בוקר הגיע האדמו"ר לפולין ומיד סר לאהל הרה"ק מליז'ענסק, שם נשא תפילה נרגשת בדביקות עצומה, כשהוא מעתיר בעד ישועתן של ישראל, כשהאדמו"ר יצא את הציון כבר האיר השחר, ולאחר זמן קצר נכנס להתפלל שחרית באוהל ענקי שנבנה במתחם הציון.

צאנז

לאחר מנוחה קצרה בעיירה, המשיך האדמו"ר לעיירה צאנז גם היא בפולין, לשאת תפילה על ציונו של הרה"ק בעל ה'דברי חיים' מצאנז, שהחתן הרב שלום רוקח הי"ו ומחותנו נמנים על צאצאיו, תפילה מיוחדת ומעוררת נישאה בתוך הציון שעה ארוכה.

בסיום התפילה על קברו של מייסד שושלת הקודש צאנז, עברו חסידי בעלזא תשובי חו"ל ללחוץ את ידי האדמו"ר בברכת פרידה, ומשם המשיך האדמו"ר לשדה התעופה בקראקא שבאוקראינה, שם עלה על המטוס, בדרכו חזרה לישראל.

בסביבות השעה 19:00 נחת מטוסו של האדמו"ר בנתב"ג, משם המשיך בשיירה לקרית בעלזא בירושלים, שם המתינו המוני חסידים שלא הצטרפו אל המסע, אלה קידמו את האדמו"ר בשירה.

צפו בגלריות מהמסע | צילום: אנשיל בעק \ JDN

http://www.jdn.co.il/news/211805

http://www.jdn.co.il/news/211381

http://www.jdn.co.il/news/211856

http://www.jdn.co.il/news/211892

http://www.jdn.co.il/news/211934

http://www.jdn.co.il/news/211933

2 תגובות

כל הכבוד ל gdn ולמנהלה ר' חיליק ור' תולי, ולעורך די וואך ר' יוס'ל ועל כולם לצלם המיחוד שאין לו מתחרים ר' אנשי בעק, על הגלריה הנפלאה והמיוחדת שהעליתם!!!

לכל הברכות לכל האנשים שעומדים מאחורי הקלעים ואנו לא מכירים אותם, תודה.
רק אנשי בבקשה גם איזה קליפ, לא מאושר? ר' חיליק תארגן איזה פרוטקציה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *