מכון "ראש פינה" חילק למעלה מ-1000 סטים שו"ע אבן העזר

מכון "ראש פינה חילק במהלך השבוע האחרון 1000 סטים של שלחן ערוך אבן העזר • בעקבות שמאות ספריות פנו למכון בבקשה לתרום את הספרים שיצאו לאור ברוב פאר מצא המכון תורם שנענה בשמחה להיות שותף להפצת הספרים

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

מכון ראש פינה בראשותו של הגאון רבי נסים דרעי שליט"א, ראש כולל ש"ס שע"י מוסדות צאנז, ורבה של שכונת בית וגן בירושלים, חילק במהלך השבוע האחרון 1000 סטים של שלחן ערוך אבן העזר.

קרא עוד:

[postim]

המכון חילק את ששת הכרכים שיצא לאור ע"י המכון ברוב פאר והדר בהשוואה לכתבי יד ודפוסים ראשונים נדירים, הכל הוגה בי"ג נפה במשך כחמש עשרה שנה, בנוסף, נוספו במהדורה הערות בשם "מעשה נסים" בו מובאים פירושיהם של גדולי האחרונים על המפרשים ונושאי הכלים, וכן נוספו הרבה מפרשים וקטעים חדשים בנושאי כלים על פי כתבי יד, קטעים שלא הודפסו עד היום, המהדורה התקבלה בהתלהבות רבה בכל העולם כולו, דיינים ורבנים רבים לומדים במהדורה החדשה, וכוללים רבים חדשים ללימוד אבן העזר נפתחו בזכות המהודרה החדשה.

אלא שבגלל עלותו הגבוהה לא זכו הרבה בתי מדרשות להכניס את הספרים לספריותיהם, ורבים אומרים מי יראנו טוב, וכך פנו מאות ספריות למכון ראש פינה בבקשה לתרום את הספרים למקומם.

ביוזמה ברוכה של ראש המכון הגאון רבי נסים דרעי שליט"א הוא מצא תורם שנענה בשמחה להיות שותף להפצת הספרים כדי לזכות את כולם בחלק זה של השלחן ערוך, שכולם יוכלו ללמוד באבן העזר, ולהפיץ את הטהרה בעם ישראל.

וכך הודפסה מהדורה חדשה "מהדורת שמריה", תרומת האחים יעקב ומשה שמריה, לעילוי נשמת אביהם האהוב והיקר "אברהם אלברטו בן רחל שמריה", בכל ספר הוטבעה הטבעת זהב "מהדורת שמריה", ונכתב על הכריכה שזכות לימוד התורה בספרים אלו יהיה לעילוי נשמת המנוח ע"ה, וכן הודפס נוסח מיוחד של הקדשה בראש כל ספר.

וכך יצא המבצע אל הדרך, בערב חג הסוכות פורסמה מודעה על החלוקה בעמוד הראשון של עיתון המודיע, וביום שלישי בעיתון יתד נאמן המחולק חינם ל250,000 בתי אב.
ההענות של הציבור היתה מדהימה, אלפי טלפונים התקבלו במשרדי המכון, וכולם השתוקקו להיות בין הזוכים לקבל את הספרים.

ביום רביעי וביום חמישי האחרון הגיעו למעלה מאלף בתי מדרשות ישיבות וספריות לקבל את הספרים, לאחר שכל אחד הגיש בקשה רשמית על בלאנק של בית המדרש לקבל את הספרים, וכן התחייב לכרוך את הספרים למען יעמדו ימים רבים.

מפעים לקרוא את כל מכתבי הברכה וההוקרה שנכתבו ע"י בתי המדרשות, הציפיה הגדולה שהיתה להם זמן רב לקבל את הספרים, וכולם הודו למשפחת שמריה על יוזמתם הברוכה, כל אלף מכתבי הברכה בפריסה מקיפה של כל הארץ הם רוח גבית עצומה בפני עצמה למכון ראש פינה על עבודתם הכבירה לההדיר את חלק אבן העזר שבשלחן ערוך,

הפריסה של בתי המדרש שהגיעו לקבל את הספרים מכל הארץ היתה מדהימה, הגיעו מירושלים, בני ברק, בית שמש, בית"ר, מודיעין, ברכפלד, אלעד, אשדוד, ערד, רכסים, נתיבות, גבעת זאב, תל ציון, רמלה, רחובות, באר שבע, חולון, בת ים, תל אביב, רמת גן ועוד. כמו כן נשלחו סטים רבים למקסיקו פנמה ברזיל ארגנטינה וניו יורק.

המכון מתנצל שלא כולם זכו לקבל את הספרים, ובעזרת ה' ישתדל לקיים חלוקה נוספת בעתיד.

ראש המכון הגאון רבי נסים דרעי שליט"א מציג את ספרי המכון ומתברך 
מפי הראשל"צ מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל

ר' ניסים דרעי עם הגר''ע1 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע2 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע3 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע4 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע5 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע6 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע7 ר' ניסים דרעי עם הגר''ע8

 

5 תגובות

תביאו עוד סרטונים כאלו , ואגב כל הכבוד לרב ניסים שליט"א ובמיוחד לרבי מצאנז שליט"א שעוזר לכולם

הוא לא הרב של בית וגן

אין מה לומר, אהבה מורעפת בכמויות, איזה לב גדול.

בלע"ר, מכון ראש פינה הוא בהחלט אחד מהיצירות הפאר של הספרות התורנית בשנים האחרונות, והתודה היא כמובן לראש המכון הגאון רבי נסים דרעי שליט"א ואיתו עמו חברי המכון ה"ה רבני צאנז בירושלים, ולכל המתעסקים בקדשים
תמשיכו להגדיל תורה ולהאדירה, אכי"ר

מיוחד במינו, ראינו את החלוקה הגדולה בירושלים, אנשים הגיעו מכל רחבי הארץ, חזקו ואמצו, ותמשיכו להרבות כבוד שמים.
ואגב – למגיב 'לא להסחף' – הגאון רבי נסים דרעי שליט"א הוא מהרבנים הכי בולטים של בית וגן, והלוואי שירבו כמותו בישראל !

Comments are closed.