'פתרונט' בפרסום ראשון: ויז'ניץ יקימו קריה חסידית בטבריה

הפתעה בויז'ניץ: אתר הנדל"ן החרדי 'פתרונט' חושף בפרסום ראשון כי בחסידות ויז'ניץ החליטו על הקמת קריה חסידית בצומת פוריה בטבריה, במגרש ששייך לאיש העסקים מוטלה קרליץ • במתחם יהיה ניתן לבנות כ-600 יחידות דיור באופן מיידי • ומה קורה עם הפרויקט של ויז'ניץ בעפולה?

במוצאי שבת האחרון התקיים כינוס ראשון מטעם 'ועד הדיור' לעשרות אברכים ושם נחשף בפניהם התוכנית החדשה של ועד הדיור לקניית דירות על הנייר בצומת פוריה בטבריה, במגרש ששייך לאיש העסקים, מוטלה קרליץ.

קרא עוד:

[postim]

בכינוס נאמר לאברכים כי בשלב הזה הנושא של מגורים בטבריה עולה כאופציה בלבד והכל תלוי בכמות האברכים שירשמו לפרויקט בטבריה. אם יהיו פחות ממאה אברכים, לא יוצאים לדרך. בין הנואמים בכינוס היה מוטלה קרליץ ששכנע את האברכים לבוא לגור בטבריה במגרש שהוא רכש לפני מספר שנים יחד עם קבוצת משקיעים.

נושא הדיור בחסידות ויז'ניץ הוא משהו לא ברור ומוגדר. לפני כשבע שנים התקבלה ההחלטה בחסידות לרכוש דירות יש שניה בעפולה במחירים של 200-250 אלף שקל לדירה, ובכך לבסס קהילה חסידית במקום. היתרון בעפולה היתה שהיא קרובה יחסית למכרז הארץ, וגם שהנשים יכולות למצוא שם עבודה בקלות.

לפי מידע שהגיע לידי האתר הדל"ן החרדי 'פתרונט', כיום מתגוררות בעפולה כשבעים משפחות (לצד עוד כמאתיים משפחות ליטאיות) ועד חג הפסח צפויים להגיע לשם עוד כמה עשרות משפחות חדשות. אולם משום מה היו גורמים בויז'ניץ לא התחברו לעפולה והוחלט לחפש מקומות חדשים, דהיינו, קניית דירות על הנייר מקבלן במחיר סביר.

האופציה של חריש עלתה פעמים על השולחן וירדה, וכאמור כעת הם בודקים את האופציה של מגורים בטבריה. מבחינת מיקום, מדובר במרחק של כשעתיים מרחק נסיעה מהמרכז, אבל בויז'ניץ מתנחמים בכך שחסידיות קרלין וצאנז תקעו יתד בעיר והם יצטרפו אליהם.

לגבי השטח של מתחם פוריה חשוב לציין, כי בעקרון ניתן לבנות שם כאלפיים דירות, אך ראש העיר, זוהר, התעקש שלא לאשר את בניית כל הדירות אלא רק כשש מאות. לפני כשנה, לאחר הכשלון המהדהד של קרליץ בחריש, מיהר קרליץ להתפשר וחתם על ההסכם עם ראש העיר והתוכניות החלו להתקדם.

נציין עוד, כי לפני כחמש שנים שיווק קרליץ את הדירות לציבור הליטאי, אך היות והפרויקט נתקע החזירו את דמי ההרשמה לאברכים שנרשמו. כעת, כאמור, הפרויקט יוצא שוב לדרך והפעם נראה שבמתחם פוריה יתגוררו חסידי ויז'ניץ לצד משפחות ליטאיות.

מחירי הדירות עדיין לא ידועים, אך אם נסתמך על הפרויקט של צאנז וקרלין בטבריה, המחיר לדירת שלושה חדרים לא יעלה על 600 אלף שקל.

קרית צאנז בטבריה על רקע הכינרת | ארכיון JDN

6 תגובות

תפסיקו בויזניץ חוץ מלארגן פרויקטים חדשים לא יודעים לעשות כלום.
רק יוצאים כל הזמן לדברים חדשים שיגמרו קודם אם עפולה וכ"ו

האם הדירות הם גם לחסידי האדמו"ר הרמ"מ??????????????????

טבריה זה מצוין אבל מדוע שלא ילכו גם לצפת, צפת מתחרדת מיום ליום יותר ויותר אברכים חסידים קונים בשקט המחירים סברים וממולץ יש תשתיות של עיר קיימת אפשרות תעסוקה ויש שמה בית מדרש ויזניץ לידיעה לאחרונה נפתח שטיבל של חסידות בילא, וכן אמשינוב, וכלל חסידי,

זה יהיה סמוך לקרית צאנז?
אם כן אז
למה???
למה צריך לדחוף את האף ??

בצפת הבית המדרש של ויז'ניץ בנשיאות כ"ק רבינו הקוה"ט שליט"א ולויז'ניצים המדוברים כאן זה לא מתאים . . .

אני הייתי לפני כמה שבתות בטבריה למעלה וגם שם נפתח בית מדרש חסידי חדש משהו וילדניק ומתפללים בו אברכים כלל חסידים בעיקר צאנז

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן