מסיונרים בברוקלין: "נכשלנו עם החסידים, אולי נצליח עם הליטאים בפלטבוש"

קבוצה מסיונרית חזקה שמנסה להפיץ את חומריה בניו יורק הודתה ש'לא הלך' לה עם האוכלוסיה החסידית שבבורו פארק, והיא עוברת ומקימה מרכז ענק בפלטבוש הסמוכה • החלוקה הפנימית: בורו פארק חסידית ופלטבוש ליטאית

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

חוצפה: שלוחה של כת מסיונרית חזקה שפעילה כבר זמן ארוך בברוקלין, הצהירה ללא בושה על כך שכיוון שעד עתה לא נשאה פעילותה 'פירות', היא תעבור להתמקד במגזר אחר של אוכלוסיה, בתקווה ששם תצליח יותר. המעבר: מהחסידים לליטאים.

קרא עוד:

[postim]

דובר הקבוצה גילה בקיאות יתר באנתרפולוגיה הפנימית, וטען כי קבוצתו לא הצליחה במקום פעילותה הקודם – בורו פארק, כיוון שזו שכונה חסידית ברובה, וברוב סכלותו טען כי לדעתם הם יצליחו יותר בשכונה הסמוכה: פלטבוש, שרוב אוכלוסייתה נמנית עם הציבור הליטאי.

השלוחה בברוקלין של הכת כבר עסוקה בשיפוץ מבנה באחת השדרות הראשיות בפלטבוש: קוני איילנד, ומצהירים בגלוי ששיטותיהם הקונבנציונאליות לא השיגו הצלחה בקרב הציבור החסידי, כך שהם מנסים ב'שיפור' קל על הליטאים.

הכתות באיזור אינן יודעות מנוחה. לפני כשבוע וחצי נתפס אדם בחזות חרדית כשהוא מחלק חוברות תמימות הנושאות את הכיתוב: "תנ"ך – תורה, נביאים וכתובים" בבתי הכנסת באיזור. חוברות אילו שנתפסו על ידי ארגון ה'שומרים' מכילות דברי הטפה מסיונרית והציבור נקרא להישמר מפני אותו אדם ווודאי שלא לעיין בחומריו שהושמדו מיידית, כמו גם להישמר מפני המתקפה המתחדשת בפלטבוש.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן