בחורים בעלי מוגבלויות חששו להגיע לטיפולים נחוצים אצל רופא, כאשר דווקא הם זקוקים לשירותי הרפואה יותר מן הרגיל • מה היה הפתרון?

מה עושים האחראים על בני נוער עם מוגבלות, שמגבירה את הפחד הקליני כאשר מתוקף מצבם הם חייבים להתמודד עם גורמי רפואה באופן תכוף יותר מהבריאים, שלהם בגיל הזה אין בעיה עם הנושא?

פתרון של ישיבת 'דרכי חיים' לתלמידים בעלי מוגבלויות היה: להביא את הבחורים לסיור במרכז רפואי, בו יוכלו לחוש את המכשירים וללמוד על הדברים מהפן החביב והבלתי מאיים שלהם.

קרא עוד:

[postim]

ארבעים בחורי ישיבה בעלי מוגבלויות הגיעו השבוע לסיור במרכז הרפואי של לאומית בשכונת רמות בירושלים.

לפני מספר חודשים פנו מספר בחורים בעלי מוגבלויות הלומדים בישיבת 'דרכי חיים' שעל ידי מוסדות לחינוך מיוחד 'עלי שיח' לרכז שילוב בקהילה בישיבה ר' שמואל מקלב, וביקשו ממנו לערוך להם סיור במרפאה כחלק מהתעניינותם בתחום ובשל מצבם הבריאותי המצריך אותם לבקר מספר פעמים בשבוע במרפאה.

בעקבות הבקשה המיוחדת החליטה הנהלת הישיבה לפנות ללאומית על מנת לערוך להם את הסיור. בישיבה חשבו כי הביקור יעזור לבחורים לחשוש פחות שהם מוזמנים לביקור בקופת חולים והחליטו לצרף את כל התלמידים לביקור במרפאה.

השבוע, כאמור, הגיעו הבחורים למרפאה וזכו לסיור מקיף שכלל בתוכו הרצאה מלומדת על אופן עבודת המרכז הרפואי, הציוד הרפואי, והחידושים הטכנולוגיים בתחום. בסיום הביקור הצטלמו התלמידים למזכרת עם מנהלי המרכז הרפואי, וחלקם אף לבשו את החלוק הלבן לצילום נוסף.

על פי ר' שמואל מקלב, רכז שילוב בקהילה בישיבת 'דרכי חיים' שעל ידי מוסדות לחינוך מיוחד 'עלי שיח', הסיור חולל פלאות "הבחנו בירידה חדה של הפחד והחשש של הבחורים מפני טיפולים שגרתיים".

רק בריאות ונחת.