המרוץ לנשיאות ● פרופ' שכטמן הגיע למעון האדמו”ר משאץ ויז'ניץ

האם הפרופ' שכטמן מסתמך על קולות החרדים? • הפרופסור, מועמד מטעם עצמו לנשיאות המדינה, הגיע להתברך אצל כ"ק האדמו"ר משאץ ויז'ניץ • האדמו"ר העניק לו מצות ויין לליל הסדר

חתן פרס נובל והמעומד העצמאי לנשיאות המדינה פרופ' דן שכטמן מחיפה, נכנס אתמול למעונו של האדמו"ר משאץ ויז'ניץ שליט"א לקבל את ברכתו.

לאחר שיחה של שעה ארוכה בענינים העומדים על הפרק הנוגעים לציבור החרדי, העניק האדמו"ר לאורח את ברכתו לרגל חג הפסח בצרוף מצות ויין לליל הסדר.

קרא עוד:

[postim]

פרופסור דן שכטמן נחשב כאישיות מוערכת בקרב חברי הכנסת, זאת לאחר הכבוד שהנחיל למדינה כשקיבל פרס נובל בשנת 2011, אולם ללא תמיכה פוליטית יקשה עליו לאסוף עשר חתימות של חברי כנסת התומכים בהתמודדותו.

התבטאויותיו של שכטמן על לימודי הליב"ה ויציאת החרדים לעבודה מציבות אותו בעמדת ה'אנטי-חרדי', אך לטענתו, דברים אלו הם דעתו המקצועית בלבד, ואילו בהשקפתו האישית הוא אוהד את החרדים ואת תרבות חייהם. שכטמן אף סיפר כי הוא מיודד עם הרב שיינברגר, יו"ר ארגון רפע"ה.

שכטמן 1 (Large)

שכטמן 2 (Large)

שכטמן 3 (Large)

2 תגובות

בסערט הוא לא היה ?

"יש לנו מערכת שבה למטה מחמישים אחוז מהתלמידים נמצאים בחינוך הממלכתי. תגיד לי, יש חוק או אין חוק במדינת ישראל? אני חושב שבמדינה מערבית תרבותית, שבה יש חוק וסדר, אם הורה לא שולח את בנו או בתו ללמוד לימודים תקניים בבית ספר תקני – הוא יושב בבית סוהר, פשוט מאוד. בלי חוכמות. אם הוא כמוסלמי, יהודי או נוצרי רוצה ללמוד גם לימודי דת, בבקשה. שיעשה את זה בימי חופשה, או אחרי שעות הלימודים שלוש פעמים בשבוע. אבל קודם כל שהילד שלך ילמד להיות אזרח במדינה. מה שקורה בארץ זו שערורייה איומה. אנחנו מאבדים את עצמנו לדעת. אני מבין שממשלות ישראל נתונות ללחצים קואליציוניים, אבל הן לא עושות כלום בעניין הזה. יש שרים שמדברים גבוהה-גבוהה, אבל במקביל ההידרדרות היא לינארית ומתמשכת".
(פרופ' דן שכטמן מתראיין לאורי משגב, ידיעות אחרונות, 7 באוקטובר 2011 למניינם. רוצה להחליף את מצוות התורה ואת חוקי ההתנהגות של הבורא ב"מדע". חושב שאפשר להילחם ביצר הרע באמצעות המדע, אם הוא בכלל מכיר בקיומו של יצר הרע…)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו