שומרי הגחלת: מאות אדמורי"ם ורבנים התכנסו בענין גזירת הגיוס

אמש נערך באולמי תמיר בירושלים כינוס ענק של עשרות אדמורי''ם ורבנים נגד גזירת הגיוס השתתפו בכינוס גאב''ד ירושלים הגרי''ט וייס הראב''ד הגר''מ שטרנבוך כ''ק האדמורי''ם מתולדות אהרן דושינסקיא תולדות אברהם יצחק טשערנאביל פוריסוב הגרי''מ שכטר הגר''ש אויערבך פינסק קרלין ועוד עשרות אדמורי''ם ורבנים - גלריה - צילום JDN

19 תגובות

שוב טעיתם, מנהלי האתר!!!
אכן, כינוס של רבנים חשובים, גדולי ישראל, אבל מכאן ועד לתת את הכותרת 'שומרי הגחלת'??? וכי אלו שבצד השני (יש כמה כאלו…) אינם שומרים עליה?
אבל האמת היא שהציבור כבר יודע להבחין בעצמו בין כותרות של עסקנים ו'סקופים' של קווי נייעס לבין האמת. אז אולי בשבילכם ראוי שתחליפו את הכותרת. בשבילנו אין צורך.

wwwowww

טבען של כתבות כאלו שהן עלולות לגרור גם תגובות לא ראויות, 'עצת היצר' קוראים לזה…
תפקידנו להתגבר ולא להיות חוטאים ומחטיאים, להיזהר בגחלותיהם של גדולי ישראל מכל הצדדים ובודאי שכל התגברות תוסיף זכויות עצומות למתגבר ולכלל ישראל!!!

יש להתייצב בלשכת הגיוס

הכותרת לא לעניין…
משתמע ממנה כאילו האחרים… וד"ל

אז נדברו יראי ה'…
ויקשב ה' וישמע וגו'

מכיר פה בודדים ממש. מה שמותם?

בנוסף לויזניץ וסלונים שלא מתיצבים הצטרפו גם: טשרנוביל סלאנים קרלין ברסלב דושינסקי ועוד ועוד.

על זה אומרים אצלנו 'תפסיק לבלבל במוח'…
א. מה זה ה'ועוד ועוד'? אם יש עוד תכתוב אותם.
ב. אני יודע לפחות על טשרנוביל שבודאות כן מתייצבים ואכמ"ל. אז אם שקר הם דבריך עליהם מן הסתם כך גם בשאר.
ג. אם כוונתך לקנטר את המתייצבים אז, א, ודאי שזה לא ראוי ועאכו"כ שלא באלול, ב, להולכים לאור גדולי ישראל המורים להתייצב (עכ"פ לאלו שאני מכיר) ממש לא מפריע שתלמידיהם של אלו מגדולי ישראל המורים להיפך עושים כהוראתם.
ד. תלמידי חכמים, כידוע, מרבים שלום בעולם, אז טוב שכינית עצמך אברך ולא תלמיד חכם כי אז היית סותר את האימרה הזו.

לאברך וזניץ כן מתיצבים

האם אכן כל הסרים למשמעתם של הרבנים שהיו שם לא מתייצבים?
מדוע אם כן ישנם רק מקסימום שלשה עצורים [2 לפחות ספרדים] ?
איך זה הולך?
מדוע לא עוצרים את כל הבחורים של מאה שערים למשל?
משהו פה לא מריח טוב.

לפחדנים כמו "מתענין". הרבה יותר ממה שאתה מפחד מלשבת 2-3 שבועות בכלא, הצבא מפחד מלהתעמת עם החרדים, פעם בכמה חדשים הם עוצרים 2-3 בחורים לראות את תגובת היהדות החרדית.
ברוך השם היהדות החרדית עומדת בעוז ובגבורה, נגד זרועות השלטון, ומקיים את הפסוק, ואהבת את ה"א בכל נפשך ובכל מאודך. גם במחיר של כלא, וגם במחיר של סנקציות כלכליות.
וכל המגיבים מוזמנים לציית לפסקם של גדולי ישראל, ולהצטרף ללגיון של מלך, שומרי הגחלת בעוז ובגבורה, ללא חת ומורא.
ועי"ז נזכה להכתב ולהחתם בספרן של צדיקים גמורים. ולקבל פני משיח צדקינו במהרה בימינו אמן.

משה, מה אתה בלחץ? למה אתה מיד נגרר להתלהמות ולכינויים. שאלתי מה קורה, ואם יש לך תשובה, תענה בנחת.
ולעצם התשובה המגוחכת שלך, הפריץ לא מפחד ממושקה, זאת הטעות שלך.
אני לא מפחד לשבת בשום מקום אם כך תורה לי התורה הקדושה על ידי גדוליה ועמליה. בינתיים המצב ממש לא כזה, הם מורים לי לשבת בבית המדרש ולא בשום מקום אחר.

למשה

כנראה לא חשבת לפני שכתבת…

א. ההנחה שהצבא לא מפחד מהחרדים, מאיפה אתה יודע אותה? היא בדוקה? הרי הראיה שזה לא מדוייק היא דוקא מזה שנעצרים בחורים שוב ושוב.
ב. אהבתי שכתבת שאנחנו פחדנים… אנחנו אכן רועדים… אבל מאימת הדין!!!
ג. לקרוא לאלו שלא מתייצבים שומרי הגחלת ולגיונו של מלך כאילו האחרים אינם כן וכן לקרוא לאחרים לעשות כך כשרבותיהם מורים להם אחרת זו פשוט חוצפה מדרגה ראשונה (והיפך דעת תורה). אתה תעשה מה שרבותיך יאמרו לך ואנחנו את שרבותינו מורים לנו. ועצם המחשבה שאתם ורק אתם בני התורה האמיתיים והאחרים פחות או בכלל לא מעידה על אי שפיות רצינית או על כל פנים על חוסר חמור במחשבה.
ד. לפחות עם סוף דבריך אני מסכים וגם אני מייחל שנכתב כולנו בספרם של צדיקים גמורים וניגאל במהרה.

תיקון טעות
התכוונתי שההנחה שהצבא מפחד מהחרדים כלל לא בדוקה ולא הוכחה
(אגב, ברור שהוא מעדיף להימנע מעימות איתנו אבל אם תהיה לו הוראה אחרת לך תדע מה הוא יעשה…)

אשריכם מארגני ומשתתפי המעמד

או, שכוייח!
סוף סוף!
בשביל זה עשינו את כל המעמד!
אה, מחייה…

יש לי את התחושה שקבוצה מסויימת סובלת מפרנויה ברגע שמדברים על חיזוק כל שהוא כנגד גזירת גיום בני הישיבות, אחרת, קשה להבין מדוע כשמדברים על נושא כזה בצורה עדינה כל כך, מיד מזדעקים ונזעקים אותם שחשים שכביכול מישהו בא לפרגוע בהם.
וכעת, לגופו של ענין, למה נקראו המתאספים בשם שומרי הגחלת, לא אכנס לגופו של ענין להחליט מה נכון ומה לא נכון, יש דעות לכאן ולכאן, ואין זה מן המתאים לדון בזה, באשר הוא נושא שנוי במחלוקת, אבל בכל זאת, אני חושב שגם אם נקבל את הדעה שקוראת להתייצב בלשכות השמד כמכרעת, מאיזו סיבה שלא תהיה, עדיין השם' שומרי הגחלת' צודק ומתאים לאסיפה הנ"ל. ואביא בהקשר לכך מה שכתב מרן הסטייפלער בקריינא דאגרתא בנוגע לאותם קנאים ששוללים את ההשתפות בבחירות, וזה תוכן דבריו, גם לשיטתינו שיש להצביע בבחירות, בכל זאת טוב וכדאי שיהיו את הקהלים האלו שלא משתתפים בבחירות, כי הם אלו ששומרים עלינו שלא נתדרדר יותר, ולכן אין להשפיע עליהם שיעזבו את שיטתם. ע"כ. והיינו, שלמרות שמדובר בחוב קדוש וכו' להשתתף בבחירות, בכל זאת, כיון שמדובר בנושא שיש בו צדדים נוספים של התחברות והזדהות עם עוזבי התורה, לכן כדאי שיהיו אלו שמושכים לצד השני, כך שאנחנו בעצמנו נתחזק על ידם שלא נעבור את הגבול חלילה.
ומכאן לעניינינו, וכפי שהזכרתי, הרי הנושא של התייצבות או אי התייצבות אינו ענין של מה בך גם לדעת המצדדים בעד ההתיצבות, והרב שטיינמן עצמו שקל בדעתו את הענין רבות, הרי שאכן ישנם טיעונים כבדי משקל גם לשלול את ההתיצבות, ואשר לכן, גם לאחר שהתקבלה הכרעה לשיטת המצדדים בהתייצבות, אין זה אומר שהחששות והסכנות הנובעות מההתייצבות נעלמו כלא היו, ולכן אדרבה, עלינו להצדיע ולחזק את אלו שמסרבים לשתף פעולה עם צוררי ישראל, בידיעה שעמידתם האיתנה ומלחמתם הנחושה בסופו של יום משפיעה גם עלינו לטובה.

בברכת כוח"ט לכולם.

אשרי העם שככה לו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *