האדמו"ר מצאנז התעלף בליל יו"כ

כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א איבד את הכרתו בליל יום הכיפורים ואושפז בבית החולים לניאדו • למחרת שוחרר ואף ניגש לתפילת מוסף ונעילה • בבית החולים חששו כי מדובר באירוע לבבי.

דרמה בחסידות צאנז: כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א איבד את הכרתו לקראת סוף התפילה בליל יום הכיפורים, ואושפז בבית החולים לניאדו הממוקם בסמיכות.

בצאנז נהוג לומר את "שיר הכבוד" אחרי תפילת ערבית של ליל יום הכיפורים, ולפני התיבה עוברים בני האדמו"ר ורבני החסידות. לאחר מכן האדמו"ר נשאר ללמוד את סדר עבודת הכהן הגדול בבית המקדש, בחברותא עם דייני קרית צאנז.

בעת אמירת "שיר הכבוד" – דקות ספורות לאחר חצות – שם לב בנו של האדמו"ר הגרימ"ד הלברשטאם כי אביו איבד את הכרתו.

המשב"ק הרה"ח רבי אברהם דייטש, אשר לו ידע רב ברפואה, העניק לאדמו"ר טיפול רפואי ראשוני, ומיד לאחר מכן פונה האדמו"ר לבית החולים 'לניאדו', הממוקם מטרים ספורים מ'היכל רוזנברג' שם מתפלל האדמו"ר יחד עם אלפי החסידים.

בבית החולים חששו כי מדובר באירוע לבבי ורופאים בכירים הועזקו למחלקה בו אושפז האדמו"ר. לאחר שגילו כי מדובר רק בחולשה, הוחלט כי הרבי ישאר בבית החולים למעקב עד לשעות הבוקר.

באותם דקות שרר מתח רב בהיכל הגדול, והחסידים שלא ידעו בבירור את מצבו של הרבי פתחו בתפילות לשלומו. לאחר כשעה מאז פונה האדמו"ר לבית החולים, הגיע המשב"ק הרב בערל שטמר, והכריז כי מצבו של האדמו"ר טוב ואין מקום לדאגה. כמו"כ הכריז כי התפילה תתחיל למחרת בשעה 8.00 כשעה מאוחר יותר מהמתוכנן.

לשמחת החסידים, הופיע הרבי בשעה היעודה בבית הכנסת, ולאחר מכן אף עבר לפני התיבה בתפילת מוסף ונעילה, כהרגלו.

בשעה זו נערך קידוש לבנה בסמיכות לביתו של האדמו"ר ובהשתתפותו. לאחר מכן יעברו קהל האלפים להפרד מהאדמו"ר.

4 תגובות

אתם מתכוונים כנראה ל"שיר הייחוד"..

גם אחיו האדמו"ר מצאנז קלויזנבורג
התעלף באמירת כל נדרי

אחיו מארהב גם התעלף ממש אחים לצרה

ממש אחים לצרה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *