אירוע היסטורי בדברי ימיה של טבריה החרדית: אמש (ד'), נחנכה קרית צאנז בטבריה בסדרת אירועים שהטביעו חותם של קדושה על הקריה, בראשות כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א • גלריה נרחבת ממעמדי קביעת המזוזות, הכנסת ספר התורה החדש, וההתכנסות המרכזית לחגיגת חנוכת קרית החסידות בטבריה • צילום: משה גולדשטיין

חנוכת קרית צאנז בטבריה כסלו תשעה. צילום משה גולדשטיין (41)

מקדש מלך, עיר מלוכה: המוני קהל עדת חסידי צאנז השתתפו אמש בסדרת מעמדים מרגשים בראשות האדמו”ר שליט”א, לכבוד חנוכת קרית צאנז בטבריה.

הרבנים, אישי הציבור, וקהל המוני חסידי צאנז מרחבי הארץ שהתכנסו לכבוד המאורע ההיסטורי – נזכרו בערגה בחזונו ומשאלת ליבו של האדמו”ר בעל ה’שפע חיים’ זיע”א להקים קריה חרדית בעיר, ועתה, רצונו של אותו צדיק התגשם אל מול עיניהם 'טיהר את עיר טבריה'.

בשעות אחר הצהריים נהרו ההמונים אל רחובות הקריה החדשה, לחגיגות חנוכת הבית עם השתכנותם של ראשוני המשפחות המייסדות את קריית החסידות בעיר. כ"ק האדמו"ר שליט"א קבוע מזוזות בפתח הבניינים החדשים שנחנכו ובירך כי ישמע בבתים אלו קול ששון וקול שמחה.

לאחר מכן קבע האדמו"ר מזוזה נוספת בפתח בית המדרש החדש שנוסד במבנה זמני שהוקצה לו עד להקמת בנין המוסדות הגדול במקום. ומשנבנה המשכן- הוכנסו הכלים, ומיד החלה תהלוכה נפלאה ומלאת שמחה לכבוד הכנסת ספר תורה להיכל ביהמ”ד החדש, את ספר התורה תרמו בני משפחת האדמו”ר הגה”צ רבי מאיר הלברשטאם מטשאקווא זצ”ל אשר היה מוותיקי הישוב הישן בעיר טבריה ומאנשי אמונו של האדמו”ר מצאנז זי”ע בעת הקמת הקריות החסידיות בנתניה ובירושלים. הריקודים והמחולות נמשכו שעה ארוכה בקול גילת ורנן לכבוד התורה.

עם רדת הליל, נאספו חוגגי הקמת הקריה הנאמנה להתכנסות המרכזית שנערכה במקום בהשתתפות המוני החסידים ובראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א, במהלך הערב הוכרז על ייסוד כולל האברכים החדש עבור האברכים תושבי המקום, בסיום המעמד קם כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א על רגליו לרקוד לכבוד המעמד ובשיאו קירב אליו את יזמי הקריה מנדי רייך ויואל שטרן בעלי חברת רם נדלן הבונה את הקריה ורקד עמם.

מראות ההוד על רקע הניגון החדש שהולחן לכבוד המעמד

צילום: משה גולדשטיין

לצפיה בתמונות מוגדלות לחצו על התמונה