במוצ"ש: יום ההצלה כ"א כסליו ה-70 בסאטמאר

חסדי ה' כי לא תמנו כי לא כלו רחמיו: בחסידות סאטמאר יציינו במוצאי השבת את יום ההצלה ה-70 לציון הצלת האדמו"ר מסאטמאר בעל הדברי יואל זצ"ל מצפורני הנאצים ימ"ש • הכינוס המרכזי ייערך בניו יורק באולם ה"ארמרי" הממוקם בלב שכונת ווילאמסבורג בראשות כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א • המעמד ישולב יחד עם דינער לטובת מוסדות סאטמאר בווילאמסבורג

במוצ"ש הקרוב כ"א כסליו יחגגו אלפי חסידי סאטמאר בעולם את יום הצלת האדמו"ר מסאטמאר בעל הדברי יואל זצ"ל מצפורני הנאצים ימ"ש, לציון מעשה ההצלה המופלא לפני 70 שנה ביום כ"א כסליו תש"ה כאשר עבר את הגבול לשוויץ.

אלפי חסידים מניו יורק יחגגו את היום בבנין הענק ה"ארמרי" שממוקם בלב שכונת ווילאמסבורג ברחוב מרסי. כשעה אחרי צאת השבת יתחילו אלפי החסידים לנהור לאולם הרוחש הכנות קדחתניות מזה כשבועיים, עשרות עובדים ועסקנים עמלים בשבועות האחרונים להכין את האולם הענק למעמד הגדול ולהושיב את האלפים על מקומותיהם על פי גילאיהם. המעמד משולב יחד עם דינער לטובת מוסדות סאטמאר בווילאמסבורג.

במהלך המעמד השנתי יישמעו נאומיהם של הגה"צ אבד"ק סאטמאר ווילאמסבורג שליט"א, ולאחריו יכריז מנכ"ל המוסדות הרב מרדכי אלעזר הירש על הסכומים הגדולים ועל פעילות המוסדות בשנה האחרונה, וזאת כתנופת עלייה לרגל הדינער למוסדות והרחבת המוסדות הצפויה בשנה הקרובה.

שיאו של המעמד הוא עתם יישא האדמו"ר את המשא המרכזי ובו יספר האדמו"ר שליט"א על הניסים שדודו זצ"ל עבר בימים ההם ועל הצורך להתחזק בתורה שהיא היתה משאת חייו, ולמען שמירתה בדורנו התמסר בכל נפשו. כמו כן ינאום האדמו"ר שליט"א דברי הדרכה לשנה על פגעי הזמן, והתיקונים הנדרשים.

כמו כן יתקיימו מעמדים ברחבי העולם במקומות מושבי חסידי סאטמאר בהם ישתתפו אלפי חסידים כל אחד במקום מושבו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *